Přidej
aktualitu
Kulatý stůl "STOP dekubitům"!
25.11.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Kulatý stůl "STOP dekubitům"!

Problematika dekubitů je téma, které se týká každého vozíčkáře. Prosezeniny komplikují nejen zdravotní stav, ale výrazně ovlivňují i celkovou kvalitu života. Na Ministerstvu zdravotnictví ČR proběhlo již tradiční 9. setkání, které bylo věnováno právě dekubitům. Téma znělo "Kulatý stůl k problematice prevence, sledování a léčby dekubitů v České republice“ a účastnila se také spinální specialistka asociace CZEPA Zdeňka Faltýnková.

Světový den STOP dekubitům je každoročně vyhlášen Evropským poradním panelem pro otázky dekubitů (EPUAP) na třetí čtvrtek v měsíci listopadu a připadá v letošním roce na 18. listopadu.

K  pravidelné odborné diskusi se schází již od roku 2014 nejen odborníci na prevenci a léčbu dekubitů, ale také zástupci pacientů, zástupci poskytovatelů zdravotních služeb, vzdělavatelů, představitelé podniků, odborníci na sběr a statistické zpracování dat a zástupci Státního zdravotního ústavu (SZÚ) a Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).  Akci v letošním roce mediálně podpořil odborný časopis Florence. Celou tiskovou zprávu najdete v příloze. 

O tom, že se i asociace CZEPA aktivně podílí na prevenci dekubitů dokládá Zdeňka Faltýnková, která se problematice aktivně a dlouhodobě věnuje. Její doporučení k prosezeninám si můžete přečíst ZDE

Zdroj: www.dekubity.eu

 

 


Související


Příloha

tiskova_zprava_1.pdf [1.3 MB]
Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png