Přidej
aktualitu
Samota škodí
4.8.2021 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV | 2

Samota zabíjí víc než obezita a kouření

Podle mnoha výzkumů je samota stejně nebezpečná jako např. kouření. Ačkoliv je samota spojována zejména se seniory, týká se i lidí mnohem mladších. Ve zvýšené míře jsou pak ohroženi lidé se zdravotním handicapem, kteří sociálních kontaktů nemusí mít v důsledku postižení tolik, kolik by si přáli.

Nebezpečná samota

Podle amerických vědců je samota mnohem horší hrozbou než se dříve myslelo. Samota je totiž spojena s mnoha zdravotními riziky. Osamělí lidé vykazují až o polovinu vyšší riziko předčasného úmrtí oproti těm, kteří udržují kontakt se společností. Nedostatek sociálních kontaktů může vést také k depresím a sebevražednému jednání.

Studie charitativní organizace Mental Health Foundation dokonce potvrdila, že lidé mezi 18 až 34 lety se mnohdy cítí osamělejší než lidé nad 55 let. Právě v tomto období se lidé mohou potýkat zejména s osaměním, jehož zdrojem je absence lásky, životního partnera a nenaplněné touhy po rodině. 

Seznamka na Vozejkově

V poslední době roste počet těch, kteří našli životního partnera prostřednictvím seznamky. A není divu. V době koronaviru, možností k seznámení příliš nebylo, a tak řada osamělých dala seznamce šanci. 

Pokud zrovna Vy si říkáte, že byste seznamku mohli zkusit, využijte Seznamku na Vozejkově. A kdo ví, třeba najdete spřízněnou duši právě u nás.

Zdroj: https://magazin.aktualne.cz, www.unsplash.com

 

 

Diskuse

lukynecek.7 | 5.8.2021 12:56

To je článek přesně o mně - já jsem osamnělý. Dokonce i to věkové rozmezí souhlasí. Ale mám naději, že už to nebude trvat dlouho vzhledem k tomu předčasnému úmrtí.

Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV | 5.8.2021 14:27

Že se cítíte osamělý nás moc mrzí, ale důležité je to nevzdávat. Co zkusit Seznamku? Třeba právě na Vozejkově budete mít štěstí. 

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg