Přidej
inzerci
Peer
21.10.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Peeři CZEPA jsou odborně vzděláváni

Právě probíhá výběrové řízení do programu peer mentoring pro vozíčkáře s poraněním míchy. Váháte s přihlášením, máte obavy? Není třeba, na vše vás připravíme.

Být peer mentorem je zodpovědná práce. Ne každý, kdo se popral s hendikepem, dokáže pomoci někomu dalšímu.  Vyžaduje to velkou míru empatie a pokory, respektu k druhým i odborných znalostí. A tvrdou práci na sobě samých. Osobní zkušenost  nedělá vozíčkáře dobrým peerem.  Peeři se s novými vozíčkáři potkávají v citlivém období, v samotném začátku, kdy velmi záleží na tom, jakou podporu získají, a na tom, aby všechny informace byly přesné. 

 

CZEPA si je vědoma, jakou zodpovědnost k novým vozíčkářům má a podle toho k peer mentoringu přistupuje. Aby se PEER mohl stát PEEREM, projde výběrovým řízením, při kterém je přítomen psycholog, a komplexním 5-ti týdenním vzděláváním, které zahrnuje sebezkušenostní výcvik pod vedením terapeutů. Podle jejich vlastních slov peerům výcvik pomáhá hlavně uvědomit si, že každý má svou vlastní cestu a naučí je, jak je možné lidem pomoci tuto jedinečnou cestu hledat. 

 

Součástí vzdělávání jsou workshopy zaměřené na psychologii, práci s traumatem, nácviky naslouchání a komunikace i sociálně-právní a spinální oblast. 

 

Peeři úzce spolupracují s odbornými garanty. Patří k nim sociální pracovnice Hana Sixtová, která pracuje s lidmi po poranění míchy více jak 23 let. Dále spinální specialistka Zdeňka Faltýnková, zakladatelka Centra Paraple a iniciátorka celého českého spinálního programu. A zkušený psycholog. Díky tomu je garantována spolehlivost informací. Zároveň CZEPA peeři pracují pod pravidelnou supervizí. I ta přispívá k udržení vysoké kvality podpory po profesionální i lidské stránce.  To vše dělá ze zkušeného vozíčkáře opravdového PEERA. Zkrátka není PEER jako PEER.

 

Podrobnější informace o výběrovém řízení najdete zde. Přihlášky zasílejte do 15. listopadu 2019 na e-mailovou adresu cerna@czepa.cz . Na základě dodaných podkladů budou vybráni uchazeči, kteří budou pozváni k osobním pohovorům, které proběhnou v lednu a únoru 2020.

 

Podrobné informace o peer mentoringu, obsahu a termínech vzdělávání, náplni práce peer mentorů atd. naleznete na Peer mentoring výběrové řízení

 

V případě otázek se obraťte na Petru Černou, cerna@czepa.cz , 776 680 444.

 

Projekt Peer mentoring je financován Evropskou unií 


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png