Přidej
aktualitu
koupelna
1.10.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Opětovné zařazení bílého programu do úhrad?

V nejbližších měsících, pravděpodobně do konce tohoto roku, dojde k opětovnému zařazení bílého programu (např. toaletní, sprchové a vanové sedačky aj.) do kategorizačního stromu úhrad ze zdravotního pojištění.

K ukončení úhrad tzv. bílého programu došlo k 1. 8. 2019. Především pro nové vozíčkáře došlo k závažnému ztížení životních podmínek, situace se mnohdy stala až neúnosná. Osobám na vozíku není hrazeno např. toaletní křeslo či vanová sedačka, navíc k zvýšení úhrad za aktivní mechanický vozík ze zdravotního pojištění dojde pravděpodobně až od 1. 12. 2019.

Zdeňka Faltýnková pracovnice České asociace paraplegiků CZEPA a členka Komise pro kategorizaci a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků k tomu uvedla: „Abychom tuto situaci nejen pro všechny vozíčkáře co nejrychleji vyřešili, iniciovali jsme schůzku na Ministerstvu práce a sociálních věcí, jejíž výsledkem by v dohledné době mohlo být hrazení nejen bílého programu ze zdrojů MPSV. Rychlou pomoc představuje dočasná znovu úhrada bílého programu v gesci Ministerstva zdravotnictví, což bylo přislíbeno jako dočasné řešení.“

Do budoucna bude Komise pro kategorizaci a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků požadovat přesunutí těchto úhrad pod gesci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Sledujte naše webové stránky, kde najdete nejaktuálnější informace.

 

Zdroj: CZEPA

Foto: David Bruner


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg