Přidej
aktualitu
DMO POBYTY o.s.
nsmail-3.jpg
nsmail-2.jpg
10.5.2022 | Středočeský kraj | DMO POBYTY o.s.

Beseda Kateřiny Maxové v Centru Paraple

Ve čtvrtek 14. dubna byla v Praze v Centru Paraple zahájena celorepubliková kampaň Nejsme z jiné planety, na kterou navázal náš velikonoční pobyt.

Smyslem kampaně je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, stejně jako zdraví lidé. Neměli bychom podléhat předsudkům vůči nim kvůli vzhledu či špatné mluvě. I handicapovaní mohou dokázat velké věci.

Program v Centru Paraple začal představením sociálně právního poradenství CZEPA a následovala beseda ředitele Centra Paraple Davida Lukeše s naší předsedkyní Kateřinou Maxovou.

Hostem byla i ředitelka a zakladatelka Malyry a Spokojeného domova Kamila Sedláková. Obě organizace vznikly v Mnichově Hradišti, ale dnes již pokrývají svými službami daleko větší území. Malyra poskytuje domácí zdravotní péči, Spokojený domov terénní sociální služby.

Závěr odpoledne v Centru Paraple patřil organizaci Cesta za snem. Tu založil Heřman Volf, bývalý vrcholový atlet a podnikatel, který ochrnul po úrazu na lyžích. Přesto se nevzdal a začal si plnit své sny. Spolek Cesta za snem pomáhá lidem s podobnými osudy být v pohybu a žít aktivně. Být tady pro rodinu, pracovat, učit se, cestovat, bavit se, sportovat.

Na zahájení kampaně navazuje velikonoční pobyt spolku DMO POBYTY v Centru Paraple (14. až 18. dubna) a řada dalších aktivit.

O kampani i ostatních aktivitách budeme i nadále informovat prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek.


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png