Přidej
aktualitu
foto k článku
6.11.2023 | Celá ČR | Libella design s.r.o.

Čerpání příspěvku na pojišťovnu

V naší nabídce najdete produkty zapsané v katalogu zdravotních pomůcek s příspěvkem zdravotní pojišťovny. Můžete si tedy zažádat u svého lékaře o poukaz. Víte jak na to? Přečtěte si náš nejnovější článek, který jsme věnovali tématu úhrady zdravotních pomůcek.

V případě, že máte nárok na příspěvek ZP na zdravotní pomůcku, jako je například antidekubitní sedák či zádová opěrka, zde naleznete pár základních informací, které vám pomohou se zorientovat v čerpání příspěvku.

Jste si vědomi, že máte nárok na příspěvek od zdravotní pojišťovny na antidekubitní sedák jednou za tři roky?

Libella Seat Varia s příspěvkem ZP až 7500 Kč.

V případě, že budete žádat o příspěvek na produkty Libella Seat VariaLibella Seat Mono či Libella Backrest, jsme zde pro vás a celý proces vám maximálně ulehčíme tím, že žádost na ZP vyplníme s vámi a pomůžeme vám se všemi ostatními záležitostmi v případě potřeby. 

Naše společnost Libella design je napřímo zasmluvněná s pojišťovnami: 111 VZP201 VoZP207 OZP a 211 ZP MV ČR. Pokud máte poukaz od jiné zdravotní pojišťovny než té, s níž máme smlouvu, přijímáme tyto poukazy a zpracováváme je prostřednictvím našeho smluvního dodavatele. Což znamená, že můžete čerpat příspěvek na naše produkty i v případě, že jste klientem jiné zdravotní pojišťovny. 

Co musíte udělat, abyste si zajistil/a úhradu od pojišťovny?

Například - u antidekubitního sedáku Libella Seat Varia - po konečném zaměření sedáku s vámi vyplníme všechny dokumenty potřebné k objednávce a předáme výstupní zprávu s diagnostikou vašeho sedu a odůvodněním potřeby nového. S tou navštívíte vašeho neurologa, geriatra, rehabilitačního lékaře nebo ortopeda, který vystaví žádanku o schválení s odůvodněním.

U každé pojišťovny se postup může lišit, informujte se tedy pro jistotu přesně u svého lékaře. V případě VZP vystaví předepisující lékař nejprve žádanku a po jejím schválení vystaví poukaz, na který uvede informace o schválení. U pojištěnců ostatních zdravotních pojišťoven předepisující lékař vystaví žádanku i poukaz zároveň a v případě schválení žádanky vyplní zdravotní pojišťovna na poukazu informace o schválení. Svůj schválený poukaz si vyzvednete na zdravotní pojišťovně nebo u předepisujícího lékaře (nebo mu je zaslán poštou).

Většina kompenzačních pomůcek je hrazena na základě zákona č. 48/1997 Sb. zdravotními pojišťovnami. Není-li pomůcka hrazena nebo je doplatek příliš vysoký, můžete požádat o příspěvek některou z charitativních nadací.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně našich produktů se na nás neváhejte obrátit a nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, aby Vám žádná novinka ze světa Libella design neunikla.


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg