Přidej
aktualitu
foto k článku
5.11.2023 | Celá ČR | Libella design s.r.o.

Webinář Vše okolo prevence a léčby dekubitů

Společně s Českou asociací paraplegiků — CZEPA, z.s jsme uskutečnili bezplatný webinář, "Vše okolo prevence a léčby dekubitů". Autorkou webináře byla Zdeňka Faltýnková, nejen specialistka na spinální problematiku v CZEPA., ale i odborná garantka pro Libella design. Jejím hostem byla MgA. Věra Vystrčilová, produktová designérka a spolumajitelka Libella design. Pokud jste jej nestihli v přímém přenosu, máme pro Vás odkaz, na kterém si jej můžete pustit a o žádnou z cenných informací tím nepřijít.

Dekubity mohou být zdravotně velmi závažné, protože mohou vést k infekcím, rozkladu tkání a v horším případě i k trvalému poškození tkání a kostí. Onemocnění dekubity je nejčastější a nejrizikovější právě u vozíčkářů, kteří mají omezenou schopnost změnit polohu. Projevují se zejména důsledkem intenzity a doby působení tlaku, vlivem vnějšího prostředí — významnou roli hraje teplota, vzduch i vlhkost, a také důsledkem fyziologických dispozic člověka — např. svalová dysbalance, kdy tělo neudrží rovnováhu a padá k jedné straně, kterou nadměrně zatěžuje. Dlouhodobý tlak na těchto místech může snížit průtok krve a kyslíku do tkání, což vede k odumírání buněk a vzniku dekubitů.

Vyvarujte se nepříjemným situacím a vzdělávejte se společně s Česká asociace paraplegiků - CZEPA a Libella design a zhlédněte volně přístupný webinář, který se věnuje tématu dekubitů.

Prevence je klíčovým opatřením.

Děkujeme všem, kteří se živého vysílání webináře zúčastnili a taky se zapojili do diskuze, která po edukaci proběhla. Prostor k otázkám získal každý z posluchačů a my doufáme, že jsme na všechny cenné dotazy zodpověděli do nejmenšího detailu. Jedním z diváků byl také ambasador Libella design - Filip Hladík. Filip se vyjadřoval hlavně k tématu antidekubitního sedáku Libella design, který je uzpůsoben každému uživateli na míru. A pokud Vás zajímá, co si o antidekubitním sedáku Libella Seat Varia myslí a jak mu vyhovuje, celý webinář naleznete volně ke zhlédnutí na YT kanálu CZEPA

Webináře se účastnili i klienti, kteří mají s antidekubitním sedákem Libella Seat Varia svou osobní zkušenost a pozitivní recenze na sebe nenechaly dlouho čekat. Dovolte nám jich zde pár uveřejnit:

"Moc zdravím. Máme od Vás sedák cca půl roku, po vyzkoušení všech možných, jste TOP 1... Konečně něco, co slouží. Děkujeme. Zítra přijedeme na opěrku." - Lenka Sadílková

"Zdravím Vás, 30 let jsem používal sedáky ROHO a cca 2,5 roku sedím na Libelle - maximální spokojenost! A velké díky za sestavení sedáku paní Veronice Liďákové! Děkuji za prezentaci." - Petr Krystek

Vše okolo prevence a léčby dekubitů

Webinářem vás provedly Zdeňka Faltýnková specialistka na spinální problematiku v CZEPA. a MgA. Věra Vystrčilová, produktová designérka a spolumajitelka Libella design.

Dozvíte se důležité aspekty prevence a léčby dekubitů, praktické rady a odborné znalosti a zkušenosti, které mohou výrazně obohatit vaše povědomí o této problematice a především uvidíte konkrétní příklady léčby dekubitů u konkrétních klientů pomocí individuálního nastavení našeho antidekubitního sedáku Libella Seat Varia.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně našich produktů se na nás neváhejte obrátit a nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, aby Vám žádná novinka ze světa Libella design neunikla.


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg