9.4.2024 Obecné

Dobrý den přeji,

prosím o radu. Pracuji jako ekonom, nově mám na starosti i mzdy. Nenašla jsem nikde jednoznačné vyjádření jak zdanit pracujícího důchodce/invalida. Jsme zaměstnavatelem na CHTP tedy více než 50% zaměstnanců je OZP. Pokud mi zaměstnanec přejde z pobírání invalidního do starobního důchodu a dál chce u nás pracovat a invalidita je mu přiznána, můžu mu jak rozumím dále uplatňovat slevu na invaliditu a na poplatníka. Jak je to se ZP? Má nárok i na odpočet zdravotního pojištění? Děkuji. 

10.4.2024

Dobrý den,

Vámi položený dotaz nespadá mezi témata, které by naše odborné sociální poradenství řešilo. Váš dotaz nemůžeme relevantně zodpovědět.

S pozdravem


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
3.4.2023 Obecné

Dobrý den. 
Jsem na vozíku a na auto jsem dostala příspěvek. Teď se mám dostavit na kontrolu všech části motorového vozidla. Z důvodů zdravotního jsem požádala zda by kontrola nemohla byt provedena s plnou mocí. Bohužel nevím co na ni vše napsat. Mohly by jste poradit. Moc děkuji. Olyšarová 

3.4.2023

Dobrý den paní Olyšarová,

z dotazu není patrné a jakou kontrolu motorového vozidla se má jednat. Prosím, spojte se s námi přímo telefonicky nebo e-mailem - Vaši podporu budeme řešit individuálně, potřebujeme však více informací k Vaší situaci.

Kontakt na odborné sociální poradenství:

Kupková Monika - tel. 775 980 952, e-mail: kupkova@czepa.cz

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

 


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
8.2.2023 Obecné

Dobrý den, ráda bych cca v červnu  nebo v  září jela na dovolenou do Barcelony a dozvěděla jsem se, že je tam možné si v půjčovně půjčit elektrickou postel, kterou přivezou do hotelu, ve kterém se ubytujete. Nevíte prosím, které hotely v Barceloně tuto službu umožňují? Moc děkuji. Jana Tomečková

8.2.2023

Dobrý den paní Tomečková,

stejný dotaz jsem Vám zodpovídala již 31.1.2023. Níže Vám přeposílám již jednou vloženou odpověď....

Bohužel Váš dotaz nespadá do oblastí, kterými se zabývá odborné sociální poradenství, proto nemůžeme adekvátně odpověď.

Doporučuji Vám, obrátit se s tímto dotazem přímo na kolegy z Vozejkmap (třeba Vám dokáží nějaké ubytování natipovat) a nebo se obrátit na cestovní kanceláře, které nabízí bezbariérové zájezdy. Níže zasílám kontakty.

Vozejkmap

  • p. Jakub Řičica, tel. 721 502 700, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

  • p. Dana Součková, tel. 775 111 420, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

Cestovní agentura Pestrá cestovka

V rámci projektu Bezbatour pro Vás výše uvedená cestovní agentura vyhledává a shromažďuje informace umožňující pohodlně cestovat všem lidem bez rozdílu.

Cestovní agentura mimo jiné nabízí např. - "Pokud cestujete s vozíkem letecky, potřebujeme od Vás nahlásit typ vozíku (mechanický / elektrický), rozměry (výška, šířka, délka), hmotnost a u elektrických vozíků přesný typ baterií. Rádi pro Vás zajistíme asistenci na letišti, bezbariérové transfery a další potřebné náležitosti".

Webový odkaz na stránky cestovní agentury, kde dohledáte i kontakty najdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
12.10.2021 Obecné

Dobrý den, mohli by jste mi prosím, doporučit ubytování pro paraplegika v Luhačovicích? Na vozejkmap jsem našla jen dvě. Děkuji. Na shledanou Bundilová 

13.10.2021

Dobrý den paní Bundilová,

co se týká dalších možností bezbariérového bydlení v Luhačovicích, oslovila jsem kolegu z VozejkMap - p. Aleše Zeleného, jestli by nějaké další možnosti nezmapoval. Bohužel přímo v Luhačovicích možností bezbariérového ubytování moc není. Nicméně jedno další ubytování natipoval - jedná se o Villu Marion. Pokud by se nám podařilo vytipovat další bezbariérové ubytování, vložíme je do aplikace Vozejkmap.

Je na zvážení, zda se po bezbariérovém ubytování nepodívat i v bližším okolí - například v Uherském Hradišti jsou pěkná bezbariérová ubytování.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg