Jste na vozíku a nevíte si rady?

Pak jste našli to správné místo pro Vaše dotazy. Před vložením otázky si prosím projděte příslušnou sekci v levém menu, je možné, že Váš problém již někdo řešil. Často kladené otázky jsou označeny ikonkou !

Pokud odpověď nenaleznete, využijte červené tlačítko "Přidej dotaz", které Vás přesměruje na formulář, kde se můžete anonymně na cokoli zeptat.

Váš dotaz zodpovíme do 5 pracovních dnů. Bude-li nutná konzultace s našimi externími specialisty může se tato doba prodloužit. O této skutečnosti Vás budeme předem informovat

Neváhejte se zeptat, jsme tu pro Vás!Pobírám příspěvek na péči, pomáhá mi rodina a přátelé. Musím si vést evidenci, komu příspěvek dávám?
21.6.2012
Ano, evidence využívání příspěvku na péči je potřeba. Podle zákona o sociálních službách (108/2006 Sb.) s platností od 1.1.2012 může úřad práce žádat prokázání využívání PnP až rok zpětně. Správně by pomáhající osoby měly být na ÚP ohlášeny a Vy byste měl mít písemnou evidenci, komu a v jaké výši příspěvek vyplácíte (ideálně proti podpisu Vašeho asistenta).

Hana Sixtová
« | 1 | .. | 33 | 34
paty_stupen_banner.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg