Jste na vozíku a nevíte si rady?

Pak jste našli to správné místo pro Vaše dotazy. Před vložením otázky si prosím projděte příslušnou sekci v levém menu, je možné, že Váš problém již někdo řešil. Často kladené otázky jsou označeny ikonkou !

Pokud odpověď nenaleznete, využijte červené tlačítko "Přidej dotaz", které Vás přesměruje na formulář, kde se můžete anonymně na cokoli zeptat.

Váš dotaz zodpovíme do 5 pracovních dnů. Bude-li nutná konzultace s našimi externími specialisty může se tato doba prodloužit. O této skutečnosti Vás budeme předem informovat

Neváhejte se zeptat, jsme tu pro Vás!Jaký bude systém přiznávání tzv. karty sociálních systémů – místo současných průkazek mimořádných výhod (ZTP/P)?
3.7.2012
Posouzení pro získání průkazu osoby se zdravotním postižením bude vycházet z hodnocení zvládání základních životních potřeb – stejné hodnocení, které podle vyhlášky 391/2011 Sb. bude hodnotit žadatele o příspěvek na péči. • Průkaz TP bude náležet držiteli příspěvku na péči ve stupni I, • průkaz ZTP bude náležet držiteli příspěvku na péči ve stupni II, • průkaz ZTP/P bude náležet držiteli příspěvku na péči ve stupni III a IV a současně osobám, u kterých bylo pro účely příspěvku na mobilitu zjištěno, že nejsou schopny zvládat základní životní potřeby v oblasti mobility nebo orientace. V tomto případě se nemusíme bát, že by vozíčkář s příspěvkem na péči ve stupni 1 dostal pouze průkaz TP, neboť právě kvůli pohybu na vozíku jistě splní požadavek životní potřeby v oblasti mobility a tím mu zůstane zachována průkazka ZTP/P.

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Pobírám příspěvek na péči, pomáhá mi rodina a přátelé. Musím si vést evidenci, komu příspěvek dávám?
21.6.2012
Ano, evidence využívání příspěvku na péči je potřeba. Podle zákona o sociálních službách (108/2006 Sb.) s platností od 1.1.2012 může úřad práce žádat prokázání využívání PnP až rok zpětně. Správně by pomáhající osoby měly být na ÚP ohlášeny a Vy byste měl mít písemnou evidenci, komu a v jaké výši příspěvek vyplácíte (ideálně proti podpisu Vašeho asistenta).

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
« | 1 | .. | 36 | 37 | 38
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png