Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat, kde je nejlepší objednat gelový podsedak?

Předem děkuji za odpověď.

23.5.2023

Dobrý den,

o zodpovězení Vašeho dotazu jsem požádala kolegyni Zdeňku Faltýnkovou. Ta odpověděla:

Pravděpodobně myslíte sedáky s hydrokoloidovou vložkou, která se běžně označuje jako gel. Tyto sedáky distribuuje firma Medicco, více informací najdete na www.medicco.cz.

S pozdravem


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
Dobrý den,

v sedacím polštáři se mi protrhla hydrokoloidní vložka. Je možné pořídit pouze tuto vložku, nebo je nutné zakoupit celý sedací polštář? Pokud je možné zakoupit pouze vložka, hradí také něco pojišťovna, případně může předepsat praktický lékař?

Děkuji za odpověď.
27.4.2018

Dobrý den,

obecně zdravotní pojišťovny nemají kód pro položku "oprava sedacího poštáře", proto zdravotní pojišťovna opravu neuhradí. Pokud sedák užíváte nad 3 roky, můžete požádat pojišťovnu o schválení sedáku nového, případné předepsání je v kompetenci odborných lékařů - neurolog, rehabilitační lékař, ortoped.

 

Ohledně výměny hydrokoloidní vložky - firma Vám může vložku nabídnout k prodeji/odkoupení (pokud neuzná, že poškození je způsobeno vadou materiálu). 

 

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková

specialistka na spinální problematiku


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,

od září 2014 mám sedací polštář JAY Balance s hydrokoloidní vložkou. Nyní se obal s gelem rozlepil a náplň z něho vytéká. Jsem velmi nemile překvapený, že sedací polštář za 13 325 Kč vydrží necelých 3,5 roku.

Je možné obal slepit? Máte s tím nějaké zkušenosti? Případně po jaké době mohu požádat zdravotní pojišťovnu o uhrazení nového?

Děkuji za odpověď.
26.2.2018

Dobrý den,

užitná doba sedacího polštáře je 3 roky.

Pokud máte JAY Balance již 3,5 roku, můžete si požádat zdravotní pojišťovnu o uhrazení nového sedacího polštáře. Předepisujícím doktorem je v tomto případě odborný lékař - neurolog, ortoped nebo rehabilitační doktor.

Samozřejmě je možné nechat si obal slepit, ale to je pouze provizorní řešení. Obal může kdykoliv znovu prasknout.

 

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,
plánuji pořízení nového sedací polštáře. Z reklamního emailu od firmy Medicco jsem se dozvěděl, že existuje nový sedací polštář JAY Balance. Mám skoliózu a na zadku asi dekubity, které se nechtějí hojit. Tak se chci zeptat, jestli je tento sedací polštář pro mě vhodný? A je opravdu tak kvalitní, jak o něm píší?
Děkuji za odpověď.
3.1.2014

Dobrý den, v každém případě chtějí sedací partie každého vozíčkáře individuální řešení a neznamená to, že nový produkt vyřeší Váš problém. Pokud máte dekubity, je na snadě otázka, proč vznikly? Je to ze špatného sedacího polštáře nebo ze špatně nastaveného vozíku či ze špatné životozprávy...V každém případě Vám doporučuji přístrojové měření rozložení tlaku na sedacích partiích a následné vyzkoušení různých

sedacích polštářů. Měření  i zapůjčení některých sedáků Vám může naše organizace zprostředkovat včetně doporučení, jak  Vaše dekubity léčit. Napište svůj kontakt na faltynkova@czepa.cz a domluvíme se o dalším postupu.


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den.
Chtěl bych požádat o radu, jaký by byl vhodný antidekubitní
sedák na mechanický vozík, nejlépe typ, který není nafukovací. Jelikož mám s nafukovacími sedáky typu Roho,Systam problém, že se po roce a půl začnou dělat dírky
a každou chvíli to musím lepit a po dvou letech je mohu vyhodit. Jinak jako antidekubitní funkci plní dobře, mám pod ním ješte 3cm molitan.Ale kupovat každý dva roky nový, to je dost drahý špás. Že jsou hrazeny vím, ale potřebuji dva, takže jeden si kupuji ze svého.
Tedka diagnoza:"Lepší" kvadruplegik C7, 22 let na vozíku, několikrát hospitalizace a"obrušované" obě kyčle kvůli osteomyelitidě. Takže potřebuji opravdu šetrný.
Děkuji za odpověd.
16.8.2013

Dobrý den, ve Vašem případě je vzduchový sedák pravděpodobně nejvhodnějším řešením vzhledem k náchylnosti k dekubitům a zásahům na kostech sedacích partií. Pokud byste chtěl jiný sedák, než vzduchový, měl byste si jej nejdříve vyzkoušet. Jsou sedáky kombinované s gelem, silikonem, ale i se vzduchovými buňkami jen pod sedacími kostmi. Doporučila bych Vám se nejdříve podívat na typy kombinovaných sedáků od jednotlivých firem na internetu - www.medicco.cz, www.roho.cz, www.amovida.cz. Některé typy sedáků má naše asociace k dispozici na vyzkoušení, ale nemusejí odpovídat rozměrově Vašim potřebám. Samozřejmě také nevím, proč se Vám Roho tak často proděraví. Nesmí se například používat bez povlaku, což  poměrně často u našich klientů vidím...Dejte mi vědět na faltynkova@czepa.cz.


Zdeňka Faltýnková
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png