Dobrý den,

Hledám nový invalidní vozík pro maminku, která je ochrnutá od hrudníku dolů. Udržuje se ve velmi dobré kondici a je velmi aktivní. S vozíkem bysme chtěli používat ruční/hybridní pohon. Prosím o nějaké tipy na ověřeného výrobce či značku. Máme zkušenosti s předchozím výrobcem, který chtěl nehorázné peníze za nekvalitní náhradní díly. Děkuji.

S pozdravem, Adam Volf.

20.6.2022

Dobrý den pane Volfe,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda požadujete tipy na výrobce mechanických vozíků či ručních/hybridních pohonů. Níže Vám zasílám odkazy na výrobce mechanických vozíků. Dále Vám zasílám odkaz na publikaci, kterou zpracovalo Centrum Paraple a která se týká výběru elektrického pohonu.

Pokud budete chtít konzultovat výběr mechanického vozíku, obraťte se přímo na naši kolegyni p. Zdeňku Faltýnkovou, která toto poradenstvi poskytuje (je možné si sjednat individuální konzultaci).

Zdeňka Faltýnková, tel. 607 453 501, e-mail: faltynkova@czepa.cz

Výrobci mechanických vozíků

Medicco, Meyra, DMA, KurySivak

Odkaz na publikaci Centra Paraple najdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den,

jsem ve fázi vybírání si elektrického vozíku a hledám s tím trochu pomoc, měl jsem v oku vozík Quickie 700 sedeo ergo, kvůli systému elektrického polohování, který bych asi potřeboval, jelikož při delším sezením začínám mít bolesti a občasné "natáhnutí se" na něm by bylo více než vhodné. Problém je, že jsem zjistil, že tento systém stojí 77 tisíc bez žádného, ani částečného, proplácení pojišťovnou, což je trochu mimo mé finanční možnosti, zajímalo mě tedy, jestli někdo neví o jiném vozíku, který by měl tuto funkci, případně obecné doporučení nějakého vozíku, se kterým má někdo dobré zkušenosti jako člověk se svalovou dystrofií, kterou mám i já.

Předem děkuji za odpověď,

Honza.

21.3.2022

Dobrý den pane Honzo,

Váš dotaz jsem konzultovala s kolegyní, spinální specialistkou, Zdeňkou Faltýnkovou. Ta doporučuje oslovit firmu Pride - webový odkaz naleznete ZDE.

Co se týká financí, máme zkušenosti, že nadace potřebným žadatelům přispívají na zakoupení invalidního vozíku. Jen zdůrazňuji, že nadace přispívají na pomůcku, která nebyla uhrazena!!!

Zasílám Vám odkaz na seznam nadací a vzor žádosti, jak o finanční příspěvek u nadace můžete požádat. Seznam nadací je třeba si projít - u každé nadace je uvedena webová stránka. Z webových stránek zjistíte, jaké oblasti nadace podporují a na jaké pomůcky přispívají (každý rok se může měnit). Každá nadace má stanovený svůj postup - zase z webových stránek se dozvíte, jak žádost podat (zda např. přes elektronický formulář, který vyplníte na webových stránkách nadace nebo žádost budete muset sepsat písemně sám a tu poté do nadace zaslat) a kdy o zaslaných žádostech nadace rozhoduje (na webových stránkách jsou uvedeny vždy termíny, do kterých se žádost musí uplatnit a kdy se přijaté žádosti budou projednávat). Pokud budete žádost podávat, pak je dobré připojit i např. osobní příběh. Pokud Vám nadace příspěvek přiznají, pak s Vámi sepíší "smlouvu", ve které jsou definovány i mimo jiné povinnosti žadatele (tj. např. doručení vyúčtování).

Máme zkušenosti, že na invalidní vozík přispívají např. Konto BariéryAgrofertJustVýbor dobré vůle, AgelAnděl na kolech (jednotlivé názvy nadací jsou prolinkované s jejich webovými stránky - snažila jsem se Vám dohledat přímo stránku, kde najdete podmínky podání + žádost k vyplnění).

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den, s manželem pečujeme o 18ti letou dceru, která trpí souběhem dvou vzácných mitochondriálních onemocnění LHON a MELAS. Druhá z nich dceři způsobuje mimo jiné zdravotní potíže svalovou hypotrofii, hypotonii, stálou únavu a závzať. Dcera není schopná se pohybovat bez dopomoci. Dojít byť i velmi krátkou vzdálenost je velmi komplikované.Napadlo nás, že by pro nás byl řešením mechanický invalidní vozík. Vozík by nám umožnil vzít dceru třeba na procházku, což momentálně není možné.Prosili bychom o radu, jak vhodný vozík vybrat, zda je možné žádat o jakýkoli finanční příspěvek, eventuálně kontakt na vhodného prodejce atp. Již jsme jednoho prodejce vozíků kontaktovali, ale získali jsme dojem, že prioritou bylo především prodat typ, který byl skladem, než zohlednit potřeby uživatele. Předem děkujeme za odpověď.

22.6.2020

Dobrý den,

na Vaše otázky nelze jednoduše odpovědět. Abych mohla posoudit, jaký typ invalidního vozíku by pro Vaši dceru byl vhodný, potřebuji v první fázi vidět její zdravotní dokumentaci. Nejlepší variantou by byla osobní konzultace, při které bych mohla dceru vidět a posoudit tak možná specifika, které budou při výběru invalidního vozíku důležitá.

Níže Vám zasílám na sebe kontakt, pokud usoudíte, že byste chtěli spolupráci se mnou rozvinout.

Zdeňka Faltýnková, e-mail - faltynkova@czepa.cz, mobil - 607 453 501.

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku

 

 


Zdeňka Faltýnková

Pečuji o 86 letou maminku a chci pro ní zajistit invalidní vozík na vození venku. Projížďky po malém městě. Maminka se pohybuje pouze o berlích na krátké vzdálenosti po bytě. Obě kolena má již dlouho odoperovaná a nová operace nepřipadá v úvahu z důvodu jejího zdravotního stavu. Navíc bude nutný polohovací vozík, aby v něm vydržela sedět. Můžete mi prosím poradit opravdu kvalitního prodejce invalidních vozíků? Načetla jsem si "Jak vybrat invalidní vozík" ale přesto chci mít jistotu, že mi někdo odborně poradí a ne jen vnutí prodejní taktikou svůj prodejní sortiment. Vozík musím vybrat bez přítomnosti maminky, tudíž bez kvalifikované odbornou pomoci si to neumím představit.

Děkuji.

4.5.2020

Dobrý den,

velice ráda Vám pomůžu, nicméně ke kvalifikované odpovědi potřebuji více informací.

Pokud máte zájem poptávanou záležitost se mnou konzultovat, napište mi svoje telefonní číslo na můj e-mail faltynkova@czepa.cz nebo mě kontaktujte na telefonním čísle 607 453 501.

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku


Zdeňka Faltýnková
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg