Dobrý deň, neporadíte prosím, kde je v Prahe servis-oprava schodolezov Scalamobil S25 od firmy Alber?
5.2.2019

Dobrý den,

 

bohužel se nám nepodařilo v Praze dohledat firmu, která by byla schopna servisovat typ schodolezu Scalamobil S25 (oslovili jsme firmy AVZ servis, Allmedica a Vecom). Bohužel tento typ se dle zjištěných informací do ČR nedodává přes autorizovaného distributora, který by měl zajistit i případný servis či opravu.

 

Jediná firma, která byla ochotna se případnou opravou zabývat je firma SIV.cz, která má nejbližší pobočku v Kladně. Tato firma je ochotna schodolez odzkoušet a říci Vám zda je či není opravitelný (nezaručuje však, že schodolez opraví). Odkaz na webové stránky: https://www.pomuckyzdravotnicke.cz/text/kontakt/5/, telefon na servis +420 321 003 001.

 

S pozdravem

 

Kupková Monika, DiS.

sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice CZEPA
kde by se dalo koupit toto https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12196009_385140391610339_169489009653923307_n.jpg?oh=0cdad749464687b3cd4b263e750aa107&oe=59FC4318
24.7.2017

Dobrý den, bohužel výrobce této mechanicky zvedací židle (zvedáku) neznáme, v historii obdobný zvedák vyvinul pan Oldřich Vojtěch. Nicméně oslovíme potenciálního výrobce a požádáme i o nacenění tohoto produktu.

Zdeňka Faltýnková


Zdeňka Faltýnková
Hledám zdravotní pomůcku resp jejího výrobce. Když jsem byla v lázních, tak jsem se nemohla zvednout z normálního vozíčkářského zvedáku z bazénu na nohy, protože u dystrofie je tohle problém, přijdeme dřív o schopnost vstát než o chůzi. Měli tam něco, co mě bylo schopný ze sedu dostat do stoje, bylo to mechanický, sestra to vytočila klikou, podobný princip jako u zvedáku. Chci to domů, ale nevím jak se to jmenuje, nebo kdo to vyrábí. Klidně i zahraniční firma. Neřeším co to stojí, jestli to proplácí ZP, jen potřebuji zjistit název výrobku a název firmy
11.2.2014

Dobrý den,

bohužel z Vašeho popisu nelze nejdnoznačně určit název/výrobce tohoto konkrétního zvedáku.

Doporučuji obrátit se na konkrétní lázně, kde byl tento zvedák použit a požádat je o tyto informace. 

S pozdravem

 

Zdeňka Faltýnková

zdravotní specialistka


Zdeňka Faltýnková
Přítel je po úraze na vozíku. Poradí mi někdo, jak mu můžu pomáhat při přesunech?
1.7.2013

Dobrý den, protože má spousta lidí, kteří musí asistovat již v brzké době své blízké osobě,s poraněnmí míchy když jde na propustku z rehabiltačního ústavu domů, vytvořila naše asociace návodné instruktážní DVD (nejen) pro tyto situace. Obraťte se, prosím, na kancelář CZEPA, kde získáte DVD přímo nebo Vám jej zašleme poštou domů.


Zdeňka Faltýnková
26.6.2013

Dobrý den,

kolegyně Zdeňka Faltýnková se dlouhodobě věnuje přípravě vzdělávacích materiálů - publikací a DVD programů. Krátkých filmů k problematice vozíčkářů vytvořila celou řadu, postupně je uvádíme na stránkách České asociace paraplegiků - CZEPA - www.czepa.cz (sekce Foto/video, CZEPA.TV). Téma přesunů je zpracováno např. v titulu "Strategie přesunů", základní pomoc vozíčkáři je v titulu "Rady pro nejbližší 1". Mezi dalšími tituly najdete témata rehabilitace v domácím prostředí, péče o kůži, úpravy automobilů, úpravy domácího prostředí a další.


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, tuším, že existují pomůcky pro přesun, ale nevím jaké jsou možnosti a kde je seženu. Děkuji.
26.6.2013

Dobrý den,

častou pomůckou pro přesun vozíčkáře je tzv. skluzná deska. Jak vypadá a způsob jejího použití můžete vidět např. na edukačním programu "Rady pro nejbližší 1", který uvádíme na www.czepa.cz.

 

Skluznou desku klientům České asociace paraplegiků nabízíme k zakoupení v základní délce 60cm a v prodloužené délce 70cm. Zájemci se mohou hlásit na email: czepa@czepa.cz. 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png