Dobrý den, chtěl bych se optat, zda jste se setkali s následujícím. Pořizoval jsem si EIV v hodnotě několika set tisíc, kde 130tisíc jsem doplácel, zbytek platila pojišťovna. Moje spoluúčast byla hlavně na polohovací příslušenství. Vozík je samozřejmě v majetku pojišťovny. Momentálně se mi rozbilo jedna z polohovacích ploten vozíku(cena opravy 90000) a dle firmy pojišťovna nechce uhradit tuto opravu, že prý to není součást vozíku. Je toto normální?

3.9.2019

Bohužel, pokud jste si opravované příslušenství hradil z vlastních prostředků (při koupi EIV), není toto majetkem pojišťovny (i když je součástí vozíku), tudíž Vám tato oprava nebude proplacena.

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku

 


Zdeňka Faltýnková

Dobrý den, jak často mám nárok na pláště na kola, aby mi to uhradila pojišťovna?? A mám nárok na servis zdarma? Děkuji za odpověď. Róbert.

13.5.2019

Dobrý den,

výměnu plášťů kol hradí zdravotní pojišťovna z 90% v rámci opravy vozíku. Doporučujeme Vám nejprve kontaktovat firmu, od které máte vozík. Technik firmy musí zhodnotit, zda stav plášťů již vyžaduje výměnu, následně pro pro Vás vyčíslí cenu nových plášťů = cenu opravy.  Poukaz na opravu pak vypíše Váš neurolog nebo rehabilitační lékař nebo ortoped, poukaz bude schvalovat revizní lékař zdravotní pojišťovny. Vaše finanční účast je 10%. 

 

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková

specialistka na spinální problematiku


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den, přítel vozíčkář potřebuje zapůjčit na dovolenou v březnu 2019 plážový vozík. Kde to je v ČR možné? termín dovolené 10.-24.3.2019.

Děkuji za odpověď
Křepelková
12.2.2019

Dobrý den paní Křepelková,

 

rekreační / plážový vozík MLOK nabízí firma KURY. V minulém roce firma KURY tento typ vozíku zapůjčovala. Na aktuální situaci - zápůjčku se můžete u firmy informovat - níže uvádím kontakt.

 

Odkaz na výrobek: http://www.kury.cz/mlok.html

 

Kontakt: KURY, spol. s r.o., 533 11  Zdechovice 28, tel.: +420 466 936 139.

 

S pozdravem

 

Kupková Monika, DiS.

sociální pracovnice

 


Monika Kupková
Dobý den,
chtěla bych prodat elektrickou polohovatelnou postel, včetně matrace. Je možné nějak vložit inerát? Jak?
Děkuji, Petra.
7.7.2018

Dobrý den,

 

máte dvě možnosti. Buď se registrujete na Vozejkov.cz, a pak si budete po přihlášení moci vložit inzerát formou příspěvku do sekce Inspirace -> Bazar - nabídka, druhá možnost je poslat inzerát mě a já ho vložím na Vozejkov.cz za Vás.

Registraci je možno provést po otevření Vozejkov.cz, v horní části je tlačítko "Registrovat se" . Po registraci / přihlášení můžete po stisknutí tlačítka "Můj profil" editovat údaje o uživateli, můžete vkládat / upravovat Vaše příspěvky nebo akce. Dále můžete naplno využít dalších možností Vozejkov.cz.

 

Přeji hezký den

Administrátor

 


Vozejkov
Dobrý den, jak se to reší s toaletou při dlouhém letu? Hledala jsem přímo zkušenosti vozíčkářů a našla jsem jen, že to nějak vydrželi a moc nepili, ale ne přímo zkušenost, že by to někdo vyzkoušel, jak se na tu mini toaletu dostane pri cca 20-ti hodinovém letu? Při nízkonákladovém letu do Portugalska, kdy nás posadili doprostřed letadla jsme to taky museli nějak vydržet...
16.5.2018

Dobrý den,

bohužel ani my nemáme informace od našich klientů, zda-li se během dlouhého letu vyzkoušeli toaletu.

Naše klientky, které absovovaly dlouhé lety, si pro tyto účely nechaly zavést permanentní katetr.

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

 


Dominika Horáková
PROSÍM POTREBOVALA BYCH KONTAKT NA DOVOZCE VOZIKU hIPPOCAMPE.NIKDE HO NEMŮŽU SEHNAT.PRODEJCE BYL I NA VELETRHU 2017 V bRNĚ.vOZICEK PRÝ MAJÍ V BAZENĚ Přerov.Nemůžu se k nim dovolat.Děkuji za pomoc.Pátková Nada
14.2.2018

Dobrý den, paní Pátková,

vozík Hippocampe je britské výroby a v současné době nemáme informace, že by ho někdo dovážel do České republiky.

Obdobný vozík vyrází firma Kury, zde je odkaz na jejich produkt s názvem Mlok: http://www.kury.cz/mlok.html.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Zdárek, máte někdo už vyzkoušený vozík Quickie Helium FF? Nebo o něm víte něco bližšího i z doslechu? Zajímají mě pozitivní i negativní zkušenosti :-)
Díky
12.2.2018

Dobrý den,

Váš charakter dotazu spadá v rámci komunitního portálu Vozejkov spíše než do Poradny do sekce diskuze.

V rámci diskuze Vám na Váš dotaz budou reagovat samotní uživatelé vozíku.

Odkaz na vložení Vašeho dotazu do sekce diskuze zde: http://vozejkov.cz/Forum/.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Zdravím, jsem asi třináctým rokem po CMP..levostranně ochrnutý. Múj stav se zhoršil natolik, že jsem uvážil koupi invalidního vozíku. Po koupi jsme nárokoval u mojí zdr. pojišťovny žádost o částečné financování kupní částky.....byl jsem odmítnut s tím, že jsem zvolil špatmý postup...nejprve jsem měl o příspěve požádat a po schválení kupovat....opačně prý nelze...je uvedený postup správný ?
1.12.2016

Dobrý den,

pro Vás bohužel, zdravotní pojišťovna má pravdu v tom, že v rámci standardního postupu jste se měl nejprve obrátit na lékaře (neurolog, ortoped či rehabilitační lékař), který je kompetentní postoupit žádanku o schválení konkrétního vybraného vozíku zdravotní pojišťovně. Revizní lékař pojišťovny následně rozhoduje o tom, zda pomůcku schválí k úhradě. Obecná informace o řádném postupu je např. na webové stránce VZP ČR.

 

Teoreticky se můžete obrátit s žádostí o finanční pomoc na nadace a nadační fondy, je ale zcela v jejich kompetenci, zda Vám příspěvek na již uhrazený vozík poskytnou. Nabízíme Vám kontakty na nadace a nadační fondy, o kterých v České asociaci paraplegiků - CZEPA víme. Doporučuji Vám prostudovat jejich jednotlivé webové stránky, kde obvykle uvádějí komu, na co a za jakých podmínek mohou příspěvek poskytnout.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová
dobrý den, které nadace přispívají na smart drive? děkuji
22.11.2016

Dobrý den,

v ČR existuje celá řada nadací a nadačních fondů. Je však zcela v kompetenci jednotlivých společností určit pro jakou cílovou skupinu je jejich pomoc určena, pro jaký okruh podpory či v jakém rozsahu (tedy komu, na co, kolik) a tyto cíle se mohou v průběhu času měnit. CZEPA dlouhodobě mapuje kontakty na nadace a nadační fondy, náš adresář je veřejně dostupný na webu CZEPA. Uvedené kontakty Vám nabízíme, abyte se mohl/mohla s nabídkou jednotlivých společností seznámit a podle své individuální situace vhodné společnosti oslovit.

Pokud chcete, aby Vám při kontaktu s nadacemi někdo pomohl, můžete se seznámit s nabídkou podpory společnosti Nadačník.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 

 


Hana Sixtová
Dobrý den.
Syn je v RU kladruby a čeká tam na vozík-vybral si aktivní vozík od MEYRY kde ale bude vysoký doplatek.Prosím je nějaká možnost příspěvku na doplatek mechanického vozíku,když ho pojištovna nehradí v plné výši.
Moc děkuji za odpověd
27.5.2015

Dobrý den,
ano - existuje několik možností, jak získat finance na doplatek mechanického vozíku.
V tomto odkazu (http://www.czepa.cz/news/nadace1/) naleznete seznam nadací, kam si může Váš syn nebo Vy podat žádost o finanční příspěvek na pokrytí doplatku mechanického vozíku. K žádosti se u většiny nadací přikládá rozpis ceny od výrobce vozíku. Na internetových stránkách jednotlivých nadací naleznete konkrétní podmínky pro poskytnutí příspěvku.

 

Dále můžete oslovit firmy s žádostí o poskytnutní sponzorského daru. Firmy si poté mohou poskytnutý dar uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně.

 

Pokud bych Vám mohla být nápomocná při sepisování žádosti na nadace nebo v jiné oblasti, neváhejte se na mě obrátit na e-mailové adrese horakova@czepa.cz.

 

S pozdravem

 

Dominika Horáková
sociální pracovnice


Dominika Horáková
Dobrý den,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, jaký vozík je vhodný pro 3 letého chlapce, paraplegika.
Využití jak doma tak venku, pro pohyb ve školce, později ve škole. Chlapec má problém s únikem moči i stolicí, nemůže chodit, ale je bystrý, zvídavý, dobře mluví a má rád společnost. Váží asi 12kg a měří asi 120cm.

Moc děkuji,
Lucie
9.4.2015
Dobrý den, firem distribujících dětské vozíky, od kterých by mohl být vozík vhodný pro Vašeho syna je více. Pro erudovanější odpověď bych potřebovala zdravotní zprávu Vašeho syna, z které by byla jasná prognóza vývoje zdravotního a funkčního stavu. Také je rozdíl v úhradách vozíků od pojišťoven a v cenách od jednotlivých firem. To vše jsou faktory, které je třeba zohlednit. Dejte vědět na mou mailovou adresu faltynkova@czepa.cz.
S pozdravem
Zdeňka Faltýnková

Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda-li existuje typ vozíku s pohonem, který by sloužil pouze jako dopomoc pro asistenta/blízkou osobu. Předem mockrát děkuji za odpověď.
16.12.2014

Dobrý den, 

ano, existují elektrické vozíky s ovládáním pro asistující osobu nebo přídatná zařízení k mechanickému vozíku jako je například malé zařízení Smart Drive určené k jakémukoli mechanickému individuálně sestavenému vozíku pro konkrétního uživatele. Toto zařízení může využívat jak sám uživatel mechanického vozíku, tak asistent pro snadnou jízdu i v kopcovitém terénu. Informace získáte na www.provozejky.cz nebo na emailové adrese provozejky@seznam.cz.


Zdeňka Faltýnková
1 | 2 | »