dobrý den, které nadace přispívají na smart drive? děkuji
22.11.2016

Dobrý den,

v ČR existuje celá řada nadací a nadačních fondů. Je však zcela v kompetenci jednotlivých společností určit pro jakou cílovou skupinu je jejich pomoc určena, pro jaký okruh podpory či v jakém rozsahu (tedy komu, na co, kolik) a tyto cíle se mohou v průběhu času měnit. CZEPA dlouhodobě mapuje kontakty na nadace a nadační fondy, náš adresář je veřejně dostupný na webu CZEPA. Uvedené kontakty Vám nabízíme, abyte se mohl/mohla s nabídkou jednotlivých společností seznámit a podle své individuální situace vhodné společnosti oslovit.

Pokud chcete, aby Vám při kontaktu s nadacemi někdo pomohl, můžete se seznámit s nabídkou podpory společnosti Nadačník.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 

 


Hana Sixtová
Dobrý den.
Syn je v RU kladruby a čeká tam na vozík-vybral si aktivní vozík od MEYRY kde ale bude vysoký doplatek.Prosím je nějaká možnost příspěvku na doplatek mechanického vozíku,když ho pojištovna nehradí v plné výši.
Moc děkuji za odpověd
27.5.2015

Dobrý den,
ano - existuje několik možností, jak získat finance na doplatek mechanického vozíku.
V tomto odkazu (http://www.czepa.cz/news/nadace1/) naleznete seznam nadací, kam si může Váš syn nebo Vy podat žádost o finanční příspěvek na pokrytí doplatku mechanického vozíku. K žádosti se u většiny nadací přikládá rozpis ceny od výrobce vozíku. Na internetových stránkách jednotlivých nadací naleznete konkrétní podmínky pro poskytnutí příspěvku.

 

Dále můžete oslovit firmy s žádostí o poskytnutní sponzorského daru. Firmy si poté mohou poskytnutý dar uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně.

 

Pokud bych Vám mohla být nápomocná při sepisování žádosti na nadace nebo v jiné oblasti, neváhejte se na mě obrátit na e-mailové adrese horakova@czepa.cz.

 

S pozdravem

 

Dominika Horáková
sociální pracovnice


Dominika Horáková
Dobrý den,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, jaký vozík je vhodný pro 3 letého chlapce, paraplegika.
Využití jak doma tak venku, pro pohyb ve školce, později ve škole. Chlapec má problém s únikem moči i stolicí, nemůže chodit, ale je bystrý, zvídavý, dobře mluví a má rád společnost. Váží asi 12kg a měří asi 120cm.

Moc děkuji,
Lucie
9.4.2015
Dobrý den, firem distribujících dětské vozíky, od kterých by mohl být vozík vhodný pro Vašeho syna je více. Pro erudovanější odpověď bych potřebovala zdravotní zprávu Vašeho syna, z které by byla jasná prognóza vývoje zdravotního a funkčního stavu. Také je rozdíl v úhradách vozíků od pojišťoven a v cenách od jednotlivých firem. To vše jsou faktory, které je třeba zohlednit. Dejte vědět na mou mailovou adresu faltynkova@czepa.cz.
S pozdravem
Zdeňka Faltýnková

Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda-li existuje typ vozíku s pohonem, který by sloužil pouze jako dopomoc pro asistenta/blízkou osobu. Předem mockrát děkuji za odpověď.
16.12.2014

Dobrý den, 

ano, existují elektrické vozíky s ovládáním pro asistující osobu nebo přídatná zařízení k mechanickému vozíku jako je například malé zařízení Smart Drive určené k jakémukoli mechanickému individuálně sestavenému vozíku pro konkrétního uživatele. Toto zařízení může využívat jak sám uživatel mechanického vozíku, tak asistent pro snadnou jízdu i v kopcovitém terénu. Informace získáte na www.provozejky.cz nebo na emailové adrese provozejky@seznam.cz.


Zdeňka Faltýnková
Chtěl bych si pojistit elektrický vozík, máte tip na pojišťovnu? Nemám ZTP.
19.9.2014

Dobrý den, telefonicky jsem Váš dotaz konzultovala s paní Hanou Lindnerovou ze společnosti Pomůžeme (ww.pomuzeme.com). Nabídla, že se na ni můžete obrátit (telefon a email na webu společnosti). Pokud můžete doložit potřebnost elektrického vozíku z důvodu změny zdravotního stavu (např. lékařskou zprávou), není pro pojistnou smlouvu průkaz ZTP potřeba.

S pozdravem

Hana Sixtová

pracovnice v sociálních službách


Hana Sixtová
Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou...mam, teď už asi kamarádku, o kterou se se svou kolegyňkou chodím starat. Je v domácí péči, quadruplegička na umělé plicní ventilaci. Chtěla bych se optat, zda existuje nějaký přístroj, kterým by mohla lépe komunikovat. Existuje vůbec něco takového nebo je to jen výmysl amerických filmů??
Děkuji moc za odpověď. Iveta Špačková
26.4.2014

Dobrý den,

naopak takových komunikačních pomůcek je celá řada, které pomohou tetraplegikům či pentaplegikům (to je vaše kamarádka) nejen umožnit komunikaci a práci s počítačem, ale také smostatně obsluhovat vybavení bytu. Ovšem jestli myslíte mluvení, pak je to věc tracheostomické kanyly. Dejte mi do mailu telefonní kontakt na Vás a probereme podrobněji potřeby Vaší kamarádky. Můj mail je faltynkova@czepa.cz.

Zdeňka Faltýnková


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den. Prosím Vás, existuje nějaký srovnávací test invalidních vozíků (cena/kvalita)? Předem děkuji za odpověď a přeji Vám, pěkný nový rok. J.K.
3.1.2014

Dobrý den, nejlepším srovnávacím testem jsou zkušenosti našich klientů, které průběžně monitorujeme. Lze říci, že kvalitou jsou srovnatelné výrobky zahaničních i českých výrobců. Každá firma se snaží o nějakou inovaci ve variabilitě a možnosti nastavení vozíku a ta je pro koncového uživatele rozhodující. Vozík musí vždy odpovídat individuálním potřebám uživatele a nezáleží pak na výrobci. Je třeba si jen uvědomit, že český výrobce může na vozíku udělat jakékoli individuální úpravy a cenově se vozíky od zahraničních podstatně liší. Nezanedbatelným faktem je rychlost servisu konkrétní firmy v případě poruchy vozíku.


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,
chtěl bych se optat zda někdo z quadruplegiků chodí na ryby a jestli by mi neporadil s nějakou vychytávkou,co se týče úchopu prutu a točení kličkou.
Děkuji.
Honza.D
10.9.2013

Dobrý den,

rybáři - vozíčkáři se sdružují např. při místní organizaci Českého rybářského svazu v Kladrubech (členství je možné bez ohledu na bydliště), kontakt viz. článek http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/medailovi-rybari/

Pokud máte zájem, můžeme se poptávat mezi klienty/členy asociace, případně můžete vložit podnět do sekce "diskuze".

Úchopové rukavice pro tetraplegiky nabízí např. společnost PROvozejky, zkušenost je s použitím s činkami, pádlem, sekyrkou... Kontakt: Jiří Kuchta, provozejky@seznam.cz, tel.: 777 263 203.


Hana Sixtová
10.9.2013

Dobrý den, 

sdružení rybářů - vozíčkářů je například při místní organizaci Českého rybářského svazu v Kladrubech, odkaz v článku: http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/medailovi-rybari/. Pokud budete mít zájem, můžeme se také dotazovat klientů/členů, o kterých víme, že rybaří. Pokud máte zájem, napište na email: czepa@czepa.cz. 
Společnost PROvozejky nabízí úchopové rukavice, se kterými tetraplegik udrží např. činku, pádlo, sekyrku... Bližší informace poskytne Jiří Kuchta, provozejky@seznam.cz, tel.: 777 263 203.

Dobrý den, naše klientská rodina má na vozíku dítě, které trpí při oslnění sluncem záněty očí. Slunečníčky určené na dětský kočárek jim nevyhovují. Existují na vozík nějaké sluneční stříšky apod.? Nebo návod, jak si něco takového vyrobit? Případně firma, která to dělá na míru? Děkuji za odpověď, Jana Vachulová, Raná péče EDA
17.6.2013

Dobrý den, kontaktovala jsem společnost Patron Bohemia, která vyrábí slunečníky k dětským kočárkům a očekávám odpověď...

 


Zdeňka Faltýnková
Dobrý den,
potřebuji nový mechanický vozík. Můžete mi, prosím, poradit jestli mohu oslovit nějakou nadaci ohledně dofinancování vozíku? Jakou a jak mám oslovit nadaci? Musím nejdříve vozík uhradit a pak teprve oslovit nadaci? Vozík mám již zaměřen a teď čekám jestli mi něco zdravotní pojišťovna uhradí. Nemám s tím žádné zkušenosti, nikdy jsem nic takového nedělal. A nový vozík skutečně potřebuji. Děkuji za jakoukoli radu.
1.5.2013

Dobrý den,

soupis nadací, o kterých víme, uvádíme na webu naší asociace: http://www.czepa.cz/news/nadace/.

Doporučuji Vám projít jednotlivé webové stránky jednotlivých nadací a nadačních fondů, protože jejich nabídka pomoci i podmínky pro poskytnutí podpory jsou  rozličné a mohou se v průběhu času měnit. Dlouhodobým podporovatelem v oblasti vozíků je např. Nadace Charty 77 - Konto Bariéry, ale jistě můžete oslovit i další.

 

Z pohledu nadace je obvykle podpořen klient, který doloží svou změnu zdravotního stavu, ví, jakou pomůcku potřebuje, kolik stojí (ev. kolik zaplatí zdravotní pojišťovna), jak vysoký je doplatek, kolik peněz může investovat sám, kolik peněz žádá od nadace. Pokud nemáte finance, abyste doplatek uhradil, žádejte o podporu, jakmile budete vědět, jakou částku potřebujete. Na výše uvedeném odkazu najdete i vzor žádosti.


Hana Sixtová
DOBRÝ DEN,
nevím zdali mi budete moci odpovědět, ale hledám už dlouho na toto odpovědi, rady.
JAK JE TO SE SPLÁCENÍM ČÁSTKY PŘESAHUJÍCÍ VÝŠI PŘÍSPĚVKU NA ZVLÁ -
ŠTNÍ POMŮCKU?
RÁD BYCH SI POŘÍDIL AUTO VE VÝŠI 150 000 KČ.BUDE LI MI PŘIZNÁN PŘÍ -
SPĚVEK 70 000 KČ A JAKOU MÁM COBY INV. DŮCHODCE MOŽNOST DO -
PLATIT ZBYTEK ( 80 000 KČ )? BUDU MÍT MOŽNOST SPLÁTEK, A NEBO MUSÍM ROZDÍL SPLATIT V HOTOVOSTI, NEBO SI POŘÍDIT AUTO VE VÝŠI
PŘIZNANÉHO PŘÍSPĚVKU POKUD NEMÁM PENÍZE NA DRAŽŠÍ AUTO NEŽ JE POSKYTNUTÝ PŘÍSPĚVEK?

DĚKUJI ZA RADY A ODPOVĚDI.
17.4.2013

Dobrý den,

jako člověku se zdravotním postižením Vám stát pomůže ke koupi auta prostřednictvím příspěvku na zvláštní pomůcku - na motorové vozidlo. Dříve poskytované půjčky zanikly spolu s vyhláškou 182/1991 Sb. - momentálně jejich poskytování v legislativě není. 

Pokud nechcete řešit žádné půjčky, hledejte ke koupi auto v ceně příspěvku, který dostanete. Pokud byste rád auto, které stojí víc, hledejte možnosti financování např. ve společnosti CarClub nebo v rámci nového projektu Nadace Charty 77 - Auto bez bariér. V poslední době také pomoc handicapovaným motoristům nabízejí další společenosti a  autobazary - např.: Opel HandyCarsAuto ESA, AAA Auto Praha.


Hana Sixtová
Dobrý de,
jaký lékař může napsat mechanický invalidní vozík? Ten současný budu mít už téměř 8 let a myslím si, že je čas ho vyměnit. Děkuji za odpověď.
25.2.2013
Dobrý den, vozík Vám může předepsat pouze odborný lékař - rehabilitační lékař, ortoped, neurolog a internista a poukaz podléhá schválení revizním lékařem. Upozorňuji na to, že lékař, vypisující poukaz, musí napsat zdravotní zdůvodnění výměny vozíku, pokud však vozík není ve špatném technickém stavu. Technik firmy, od které vozík máte, musí napsat vyřazovací protokol - musí se k technickému stavu vozíku vyjádřit a nezáleží na tom, jak je vozík starý, aby jej vyřadil.

Zdeňka Faltýnková
« | 1 | 2 | 3 | »
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png