Potřeboval bych poradit s elektrickou zvedací plošinou, která by se musela zakotvit do chodníku. Jedná se o překonání jednoho schodu do nemovitosti. Chodník je veřejný, patří městu. Nevím zda je to technicky možné, nebo zda nemáte někdo kontakt na firmu, která se touto problematikou zabývá.

16.3.2021

Dobrý den,
ohledně technického řešení překonání bariér - schodu ve vstupu do nemovitosti - bych doporučovala konzultovat u firem, které nabízejí různá technická řešení (rampy, plošiny atp.). Můžete konzultovat např. u firem: Altech, Vecom, Horizont Nare, Manus aj. 

Pokud bude navrženo technické řešení, které zasahuje do veřejného chodníku v majetku města, bude třeba kontaktovat zástupce městského úřadu a projednat souhlas s řešením.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den letos v únoru jsem dostala 5.CMP po které jsem ochrnula na pravou stranu. Chtěla jsem se zeptat zda se dávají nějaké dotace na zřízení bezbariérového bydlení které se ale bude dělat v suterénu kde byla garáž. Máme už něco vyzděné a udělaný vlastní vchod. Celé bydlení dole by bylo bezbariérové a bylo by tam vchod, koupelna, wc, ložnice a obývací pokoj s kuchyni.
Předem děkuji za odpověď
26.2.2018

Dobrý den,

vyhláška (č. 388/2011 Sb.) k zákonu o dávkách pro osoby se zdravotním postižením říká, že je možné poskytnout příspěvek na stavební práce a úpravy v souvislosti s potřebou bezbariérového bydlení (úprava koupelny a WC, rozšíření dveří).

Tento příspěvek může úřad práce poskytnout pouze v případě, že se jedná o úpravu stávajících prostor, které existují (např. úprava stávající koupelny). Nelze ho tedy poskytnout na vybudování zcela nových prostor, jako je tomu ve Vašem případě - tzn. v prostoru garáže vybudovat nový obytný prostor. 

 

Zkuste ale oslovit nadace, zda by Vám neposkytly finance na zřizení Vašeho bydlení:

- Konto Bariéry: https://www.kontobariery.cz/Projekty/Konto-Bariery.aspx   

- nadace Agrofert: https://www.nadace-agrofert.cz/projekty/obecne-individualni-zadosti

 

V případě potřeby se na mě neváhejte obrátit.

 

S pozdravem
Mgr. Dominika Horáková, DiS.
sociální pracovnice


Dominika Horáková
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg