PROSÍM POTREBOVALA BYCH KONTAKT NA DOVOZCE VOZIKU hIPPOCAMPE.NIKDE HO NEMŮŽU SEHNAT.PRODEJCE BYL I NA VELETRHU 2017 V bRNĚ.vOZICEK PRÝ MAJÍ V BAZENĚ Přerov.Nemůžu se k nim dovolat.Děkuji za pomoc.Pátková Nada
14.2.2018

Dobrý den, paní Pátková,

vozík Hippocampe je britské výroby a v současné době nemáme informace, že by ho někdo dovážel do České republiky.

Obdobný vozík vyrází firma Kury, zde je odkaz na jejich produkt s názvem Mlok: http://www.kury.cz/mlok.html.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Zdárek, máte někdo už vyzkoušený vozík Quickie Helium FF? Nebo o něm víte něco bližšího i z doslechu? Zajímají mě pozitivní i negativní zkušenosti :-)
Díky
12.2.2018

Dobrý den,

Váš charakter dotazu spadá v rámci komunitního portálu Vozejkov spíše než do Poradny do sekce diskuze.

V rámci diskuze Vám na Váš dotaz budou reagovat samotní uživatelé vozíku.

Odkaz na vložení Vašeho dotazu do sekce diskuze zde: http://vozejkov.cz/Forum/.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
kde by se dalo koupit toto https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12196009_385140391610339_169489009653923307_n.jpg?oh=0cdad749464687b3cd4b263e750aa107&oe=59FC4318
24.7.2017

Dobrý den, bohužel výrobce této mechanicky zvedací židle (zvedáku) neznáme, v historii obdobný zvedák vyvinul pan Oldřich Vojtěch. Nicméně oslovíme potenciálního výrobce a požádáme i o nacenění tohoto produktu.

Zdeňka Faltýnková


Zdeňka Faltýnková
Zdravím, jsem asi třináctým rokem po CMP..levostranně ochrnutý. Múj stav se zhoršil natolik, že jsem uvážil koupi invalidního vozíku. Po koupi jsme nárokoval u mojí zdr. pojišťovny žádost o částečné financování kupní částky.....byl jsem odmítnut s tím, že jsem zvolil špatmý postup...nejprve jsem měl o příspěve požádat a po schválení kupovat....opačně prý nelze...je uvedený postup správný ?
1.12.2016

Dobrý den,

pro Vás bohužel, zdravotní pojišťovna má pravdu v tom, že v rámci standardního postupu jste se měl nejprve obrátit na lékaře (neurolog, ortoped či rehabilitační lékař), který je kompetentní postoupit žádanku o schválení konkrétního vybraného vozíku zdravotní pojišťovně. Revizní lékař pojišťovny následně rozhoduje o tom, zda pomůcku schválí k úhradě. Obecná informace o řádném postupu je např. na webové stránce VZP ČR.

 

Teoreticky se můžete obrátit s žádostí o finanční pomoc na nadace a nadační fondy, je ale zcela v jejich kompetenci, zda Vám příspěvek na již uhrazený vozík poskytnou. Nabízíme Vám kontakty na nadace a nadační fondy, o kterých v České asociaci paraplegiků - CZEPA víme. Doporučuji Vám prostudovat jejich jednotlivé webové stránky, kde obvykle uvádějí komu, na co a za jakých podmínek mohou příspěvek poskytnout.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
dobrý den, které nadace přispívají na smart drive? děkuji
22.11.2016

Dobrý den,

v ČR existuje celá řada nadací a nadačních fondů. Je však zcela v kompetenci jednotlivých společností určit pro jakou cílovou skupinu je jejich pomoc určena, pro jaký okruh podpory či v jakém rozsahu (tedy komu, na co, kolik) a tyto cíle se mohou v průběhu času měnit. CZEPA dlouhodobě mapuje kontakty na nadace a nadační fondy, náš adresář je veřejně dostupný na webu CZEPA. Uvedené kontakty Vám nabízíme, abyte se mohl/mohla s nabídkou jednotlivých společností seznámit a podle své individuální situace vhodné společnosti oslovit.

Pokud chcete, aby Vám při kontaktu s nadacemi někdo pomohl, můžete se seznámit s nabídkou podpory společnosti Nadačník.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den.
Prosím Vás, jsem připoután na invalidní vozík a rad bych si udělal kondiční jízdy a chtěl bych opět aktivně jezdit. Poradíte mi prosím nějakou autoškolu v Praze a blízkém okolí?
Děkuji za případnou odpověď.
S úctou
Miroslav
11.10.2016

Vážený pane Miroslave,

kondiční jízdy v autoškole na vozidle upraveném pro osoby se zdravotním postižením můžete v Praze vykonávat například u Ing. Lubomíry Havránkové, která spolupracuje s Centrem Paraple, o.p.s., nebo u Autoškoly Modal.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den,prosila bych o radu ,zda je možná letecká přeprava vozíčkáře který ještě není schopen úplně sám sedět ale musí být k vozíku přikurtován,syn je po úrazu mozku s krvácením do mozkového kmene,stav se zlepšuje ale mám obavu z tlaku v letadle aby to zvládnul,chceme s ním letět k moři což by mu velice prospělo.Nevím,jestli je možné aby v letadle seděl na svém elektrickém vozíku.Je zde i možnost cestovat v autě které je přispůsobeno ale obávám se, že by třeba nezvládl tak dlouhé cestování, zase tak dlouho sedět nemůže.Hledala jsem i variantu obytného auta ale nic jsem nenašla,prosím touto cestou o pomoc a radu.Věra.
22.9.2016

Vážená paní Věro,
ve Vaší nelehké situaci navrhuji nejprve konzultovat vliv letecké přepravy na zdravotní stav Vašeho syna s ošetřujícím lékařem. Pokud ten leteckou přepravu doporučí, můžete dotazovat možnost přepravy na elektrickém vozíku přímo u vybrané letecké společnosti, kterou byste potenciálně do cílové destinace mohli využít. Existují možnosti najmutí přepravy soukromým sanitním vozem, ale v takových případech klient obvykle najímá vůz i s řidičem a je třeba zvážit finanční náročnost. Bohužel nemáme zkušenost, zda jsou půjčovny karavanů s bezbariérovým přístupem. Pokud máte možnost cestovat přizpůsobeným vozidlem, je na zvážení, zda a jaký typ skládacího lůžka či matrace by musel být k dispozici, abyste mohli v případě potřeby jízdu přerušit, lůžko/matraci ve voze rozložit a počkat nezbytnou dobu, než si syn před pokračováním jízdy odpočine.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, počátkem ledna 2011 mi byl vyplacen příspěvek na pořízení motorového vozidla. Nyní jsem si podal žádost o nový příspěvek na pořízení mot. vozidla. Chci se zeptat zda auto, které mám od roku 2011 mohu prodat až po vydání rozhodnutí k žádosti, kterou jsem podal letos? Musím opět Úřadu práce předložit kupní smlouvu (kde budu jako prodávající) s ověřenými podpisy, že jsem toto auto skutečně prodal? Děkuji za odpověď.
5.2.2016

Dobrý den,

automobil, na který jste získal v roce 2011 příspěvek na jeho pořízení, můžete prodat kdykoliv po uplynutí 5-ti leté lhůty (lhůta 5 let dle vyhlášky č. 1982/1991 Sb. se počítá od měsíce, kdy byl příspěvk na nákup motorovéhé vozidla vyplacen) . O této skutečnosti - prodeji stávajícího automobilu - nemusíte Úřad práce informovat. Je pouze na Vašem rozhodnutí, kdy přestanete být vlastníkem svého současného automobilu. 

Pokud byste však svůj současný automobil prodal (přestal byste být vlastníkem automobilu) před uplynutím 5-ti let, musel byste tuto skutečnost Úřadu práce oznámit. Ten by následně vyměřil a požadoval vrácení poměrné části poskytnutého příspěvku.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Dobrý den, dne 8.12.2010 bylo vydáno rozhodnutí o přiznání příspěvku na zakoupení motorového vozidla. To znamená, že 9.12.2015 mohu podat novou žádost o příspěvek na zakoupení motorového vozidla a na jeho úpravu? Musím k žádosti přiložit jaké auto si budu pořizovat, co budu potřebovat upravit a kolik to bude stát? Děkuji za odpověď.
3.8.2015

Dobrý den,
příspěvek na zakoupení motorového vozidla podle rozhodnutí ze dne 8. 12. 2010 Vám byl přiznán podle (dnes již neplatné) vyhlášky č. 182/1991 Sb. Ta v § 35, odst. 4 říká, že příspěvek lze poskytnout opětovně nejdříve po uplynutí pěti let ode dne VYPLACENÍ předchozího příspěvku. Orientační datum pro podání nové žádosti tedy hledejte podle data vyplacení příspěvku.

 

Aktuálně se příspěvek na zakoupení motorového vozidla řídí zákonem č. 329/2011 Sb., hlava III. "Příspěvek na zvláštní pomůcku". Výčet jednotlivých "zvláštních pomůcek" určuje příloha č. 1 vyhlášky č. 388/2011 Sb., kde je uvedeno jak samotné motorové vozidlo, tak "dodatečná úprava motorového vozidla; jedná se o úpravy vyžadující montáž, např. ruční ovládání, usnadňování nastupování, nakládání vozíku".

 

Formuláře pro podání žádosti získáte na Úřadu práce či elektronicky na Integrovaném portále MPSV ČR. Formulář "Žádost o příspěvek na zvlášní pomůcku" musíte vyplnit a podat zvlášť na zakoupení automobilu a zvlášť na dodatečné úpravy vozidla (ruční řízení a jiné). Součástí bližší specifikace, na kterou pomůcku žádáte příspěvek, je i kolonka na předpokládanou cenu. Přílohy k žádosti jsou uvedeny v závěrečné části formuláře (část K - Prohlášení žadatele), který obsahuje text "K žádosti prosím doložte" (např. čestné prohlášení o opakované dopravě v kalendářním měsíci, doklad o výši čtvrtletních příjmů, prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech a jiné).

 

Podle odst. 5 § 10 zák. 329/2011 Sb. můžete na koupi motorového vozidla dostat příspěvek až 200 000 Kč (na deset let). Výše příspěvku se stanoví s přihlédnutím k:
- četnosti a důvodu dopravy
- k příjmu osoby a příjmu osob s ní společně posuzovaných
- k celkovým sociálním a majetkovým poměrům.
V případě příspěvku na koupi motorového vozidla se nevyžaduje 10% spoluúčast, která je jinak vyžadována u jiných zvláštních pomůcek.

 

Nadále platí, že s přiznaným příspěvkem na zakoupení zvláštní pomůcky - motorového vozidla můžete požádat na Finančním úřadě o vrácení DPH.

 

S pozdravem
Hana Sixtová
pracovnice v sociálních službách


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem: co mě čeká, jestliže mám již několik let z běžné autoškoly řidičský průkaz na osobní automobil s běžným manuálním řízením a nyní jsem v důsledku zhoršení nemoci ztratila podstatnou hybnost nohou, takže již nemohu používat své dosavadní auto? Pokud si zařídím s různými státními příspěvky nový automobil (stávající vzhledem ke svému stáří není na přestavbu vhodný) s ručním řízením, budu muset znovu do nějaké speciální autoškoly nebo je povinný nějaký počet kondičních jízd, které s upraveným autem budu muset absolvovat, než budu smět samostatně do provozu? Děkuji moc za odpověď
3.6.2015

Dobrý den,

to, že se Váš zdravotní stav změnit, neznamená, že si budete muset znovu projít autoškolou. O tom, zda Vám bude řidičský průkaz ponechán či nikoliv, rozhoduje obecní úřad s rozšířenou působností na základě oznámení ošetřujícího lékaře.

Pokud Váš lékař shledá, že Váš zdravotní stav dovoluje, abyste řídila motorové vozidlo, řidičský průkaz Vám bude ponechán. Posuzující lékař zároveň ve svém zdravotním posudku uvede tzv. harmonizační kódy

(např. kód 20.06 – Ruční ovládání provozní brzdy apod.), které se následně zapíší do Vašeho řidičského průkazu.

 

V případě, že si nebudete jistá v řízení automobilu za pomoci ručního ovládání, můžete si udělat tzv. kondiční jízdy. Tuto možnost nabízí již několik autoškol v České republice  - např. autoškola paní Havránkové: 723 208 124, autoškola Peml: www.autoskola.peml.cz, autoškola Jenčovský: www.jenca.cz

 

Hezký den

 

Dominika Horáková

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Dobrý den.
Syn je v RU kladruby a čeká tam na vozík-vybral si aktivní vozík od MEYRY kde ale bude vysoký doplatek.Prosím je nějaká možnost příspěvku na doplatek mechanického vozíku,když ho pojištovna nehradí v plné výši.
Moc děkuji za odpověd
27.5.2015

Dobrý den,
ano - existuje několik možností, jak získat finance na doplatek mechanického vozíku.
V tomto odkazu (http://www.czepa.cz/news/nadace1/) naleznete seznam nadací, kam si může Váš syn nebo Vy podat žádost o finanční příspěvek na pokrytí doplatku mechanického vozíku. K žádosti se u většiny nadací přikládá rozpis ceny od výrobce vozíku. Na internetových stránkách jednotlivých nadací naleznete konkrétní podmínky pro poskytnutí příspěvku.

 

Dále můžete oslovit firmy s žádostí o poskytnutní sponzorského daru. Firmy si poté mohou poskytnutý dar uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně.

 

Pokud bych Vám mohla být nápomocná při sepisování žádosti na nadace nebo v jiné oblasti, neváhejte se na mě obrátit na e-mailové adrese horakova@czepa.cz.

 

S pozdravem

 

Dominika Horáková
sociální pracovnice


Dominika Horáková
Dobrý den,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, jaký vozík je vhodný pro 3 letého chlapce, paraplegika.
Využití jak doma tak venku, pro pohyb ve školce, později ve škole. Chlapec má problém s únikem moči i stolicí, nemůže chodit, ale je bystrý, zvídavý, dobře mluví a má rád společnost. Váží asi 12kg a měří asi 120cm.

Moc děkuji,
Lucie
9.4.2015
Dobrý den, firem distribujících dětské vozíky, od kterých by mohl být vozík vhodný pro Vašeho syna je více. Pro erudovanější odpověď bych potřebovala zdravotní zprávu Vašeho syna, z které by byla jasná prognóza vývoje zdravotního a funkčního stavu. Také je rozdíl v úhradách vozíků od pojišťoven a v cenách od jednotlivých firem. To vše jsou faktory, které je třeba zohlednit. Dejte vědět na mou mailovou adresu faltynkova@czepa.cz.
S pozdravem
Zdeňka Faltýnková

Zdeňka Faltýnková
« | 1 | 2 | 3 | 4 | »
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png