Dobrý den, přítel vozíčkář potřebuje zapůjčit na dovolenou v březnu 2019 plážový vozík. Kde to je v ČR možné? termín dovolené 10.-24.3.2019.

Děkuji za odpověď
Křepelková
12.2.2019

Dobrý den paní Křepelková,

 

rekreační / plážový vozík MLOK nabízí firma KURY. V minulém roce firma KURY tento typ vozíku zapůjčovala. Na aktuální situaci - zápůjčku se můžete u firmy informovat - níže uvádím kontakt.

 

Odkaz na výrobek: http://www.kury.cz/mlok.html

 

Kontakt: KURY, spol. s r.o., 533 11  Zdechovice 28, tel.: +420 466 936 139.

 

S pozdravem

 

Kupková Monika, DiS.

sociální pracovnice

 


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
Dobrý deň, neporadíte prosím, kde je v Prahe servis-oprava schodolezov Scalamobil S25 od firmy Alber?
5.2.2019

Dobrý den,

 

bohužel se nám nepodařilo v Praze dohledat firmu, která by byla schopna servisovat typ schodolezu Scalamobil S25 (oslovili jsme firmy AVZ servis, Allmedica a Vecom). Bohužel tento typ se dle zjištěných informací do ČR nedodává přes autorizovaného distributora, který by měl zajistit i případný servis či opravu.

 

Jediná firma, která byla ochotna se případnou opravou zabývat je firma SIV.cz, která má nejbližší pobočku v Kladně. Tato firma je ochotna schodolez odzkoušet a říci Vám zda je či není opravitelný (nezaručuje však, že schodolez opraví). Odkaz na webové stránky: https://www.pomuckyzdravotnicke.cz/text/kontakt/5/, telefon na servis +420 321 003 001.

 

S pozdravem

 

Kupková Monika, DiS.

sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
Dobý den,
chtěla bych prodat elektrickou polohovatelnou postel, včetně matrace. Je možné nějak vložit inerát? Jak?
Děkuji, Petra.
7.7.2018

Dobrý den,

 

máte dvě možnosti. Buď se registrujete na Vozejkov.cz, a pak si budete po přihlášení moci vložit inzerát formou příspěvku do sekce Inspirace -> Bazar - nabídka, druhá možnost je poslat inzerát mě a já ho vložím na Vozejkov.cz za Vás.

Registraci je možno provést po otevření Vozejkov.cz, v horní části je tlačítko "Registrovat se" . Po registraci / přihlášení můžete po stisknutí tlačítka "Můj profil" editovat údaje o uživateli, můžete vkládat / upravovat Vaše příspěvky nebo akce. Dále můžete naplno využít dalších možností Vozejkov.cz.

 

Přeji hezký den

Administrátor

 


Vozejkov
Dobrý den, jak se to reší s toaletou při dlouhém letu? Hledala jsem přímo zkušenosti vozíčkářů a našla jsem jen, že to nějak vydrželi a moc nepili, ale ne přímo zkušenost, že by to někdo vyzkoušel, jak se na tu mini toaletu dostane pri cca 20-ti hodinovém letu? Při nízkonákladovém letu do Portugalska, kdy nás posadili doprostřed letadla jsme to taky museli nějak vydržet...
16.5.2018

Dobrý den,

bohužel ani my nemáme informace od našich klientů, zda-li se během dlouhého letu vyzkoušeli toaletu.

Naše klientky, které absovovaly dlouhé lety, si pro tyto účely nechaly zavést permanentní katetr.

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

 


Dominika Horáková
Dobrý den, mám dotaz ohledně zakoupení nového vozidla dle zákona 329/2011 Sb. a jeho změn od 1.1.2018 bych si rád pořídil nové vozidlo po uplynutí ne 7 let, jak je nově stanoveno ale po uplynutí 5 let. Vozidlo po 60 měsících prodám a vrátím poměrnou část příspěvku, to znamená 2/7 částky. Ruční ovládání jako zvláštní pomůcka, se vztrahuje 60 měsíců?? Nikde to není přesně definováno. Pokud mám pravdu a můj výklad je dle zákona? Můžete mi prosím napsat jak mám postupovat.
Děkuji A jsem s pozdravem.
Pavel Hašler
Plzeň.
2.3.2018

Dobrý den,

v případě příspěvku na zvláštní pomůcku – na pořízení motorového vozidla platí, že pokud přestanete být majitelem automobilu před uplynutím 7 let, jste povinen vrátit poměrnou část poskytnutého příspěvku („Oprávněná osoba je povinna tento příspěvek vrátit nebo jeho poměrnou část, jestliže v období před uplynutím 60 kalendářních měsíců po sobě jdoucích ode dne vyplacení příspěvku nebo v období před uplynutím 84 kalendářních měsíců po sobě jdoucích ode dne vyplacení příspěvku na pořízení motorového vozidla pozbyla právo/přestala zvláštní pomůcku využívat“.  - § 12 zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek pro osoby se zdravotním postižením). Lhůta pro opětovnou žádost na zvláštní pomůcku – na dodatečnou úpravu motorového vozidla (např. ruční ovládání) zůstává stejná –o nové ruční řízení si lze požádat po 5 letech od naposledy přiznaného příspěvku.

 

Postup by měl být tedy následující: Úřadu práce oznámíte, že budete současné auto prodávat, následně doložíte tuto skutečnost smlouvou/potvrzením, že již nejste majitelem motorového vozidla. Úřad práce zahájí řízení, ve kterém stanoví poměrnou část příspěvku, kterou bude požadovat zpět (částka se stanoví rozdílem mezi přiznaným příspěvkem a počtem dní, kdy jste auto využíval). Po zaplacení poměrné části příspěvku si můžete podat novou žádost o příspěvek na pořízení motorového vozidla.

 

Pokud si budete automobil pořizovat po 5 letech, vznikne Vám zároveň nový nárok na odpočet DPH. Odpočet DPH můžete uplatit na finančním úřadě po pěti letech od posledního uplatnění vrácení DPH.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

Sociální pracovnice


Dominika Horáková
PROSÍM POTREBOVALA BYCH KONTAKT NA DOVOZCE VOZIKU hIPPOCAMPE.NIKDE HO NEMŮŽU SEHNAT.PRODEJCE BYL I NA VELETRHU 2017 V bRNĚ.vOZICEK PRÝ MAJÍ V BAZENĚ Přerov.Nemůžu se k nim dovolat.Děkuji za pomoc.Pátková Nada
14.2.2018

Dobrý den, paní Pátková,

vozík Hippocampe je britské výroby a v současné době nemáme informace, že by ho někdo dovážel do České republiky.

Obdobný vozík vyrází firma Kury, zde je odkaz na jejich produkt s názvem Mlok: http://www.kury.cz/mlok.html.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
Zdárek, máte někdo už vyzkoušený vozík Quickie Helium FF? Nebo o něm víte něco bližšího i z doslechu? Zajímají mě pozitivní i negativní zkušenosti :-)
Díky
12.2.2018

Dobrý den,

Váš charakter dotazu spadá v rámci komunitního portálu Vozejkov spíše než do Poradny do sekce diskuze.

V rámci diskuze Vám na Váš dotaz budou reagovat samotní uživatelé vozíku.

Odkaz na vložení Vašeho dotazu do sekce diskuze zde: http://vozejkov.cz/Forum/.

 

S pozdravem

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
kde by se dalo koupit toto https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12196009_385140391610339_169489009653923307_n.jpg?oh=0cdad749464687b3cd4b263e750aa107&oe=59FC4318
24.7.2017

Dobrý den, bohužel výrobce této mechanicky zvedací židle (zvedáku) neznáme, v historii obdobný zvedák vyvinul pan Oldřich Vojtěch. Nicméně oslovíme potenciálního výrobce a požádáme i o nacenění tohoto produktu.

Zdeňka Faltýnková


Zdeňka Faltýnková
Zdravím, jsem asi třináctým rokem po CMP..levostranně ochrnutý. Múj stav se zhoršil natolik, že jsem uvážil koupi invalidního vozíku. Po koupi jsme nárokoval u mojí zdr. pojišťovny žádost o částečné financování kupní částky.....byl jsem odmítnut s tím, že jsem zvolil špatmý postup...nejprve jsem měl o příspěve požádat a po schválení kupovat....opačně prý nelze...je uvedený postup správný ?
1.12.2016

Dobrý den,

pro Vás bohužel, zdravotní pojišťovna má pravdu v tom, že v rámci standardního postupu jste se měl nejprve obrátit na lékaře (neurolog, ortoped či rehabilitační lékař), který je kompetentní postoupit žádanku o schválení konkrétního vybraného vozíku zdravotní pojišťovně. Revizní lékař pojišťovny následně rozhoduje o tom, zda pomůcku schválí k úhradě. Obecná informace o řádném postupu je např. na webové stránce VZP ČR.

 

Teoreticky se můžete obrátit s žádostí o finanční pomoc na nadace a nadační fondy, je ale zcela v jejich kompetenci, zda Vám příspěvek na již uhrazený vozík poskytnou. Nabízíme Vám kontakty na nadace a nadační fondy, o kterých v České asociaci paraplegiků - CZEPA víme. Doporučuji Vám prostudovat jejich jednotlivé webové stránky, kde obvykle uvádějí komu, na co a za jakých podmínek mohou příspěvek poskytnout.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
dobrý den, které nadace přispívají na smart drive? děkuji
22.11.2016

Dobrý den,

v ČR existuje celá řada nadací a nadačních fondů. Je však zcela v kompetenci jednotlivých společností určit pro jakou cílovou skupinu je jejich pomoc určena, pro jaký okruh podpory či v jakém rozsahu (tedy komu, na co, kolik) a tyto cíle se mohou v průběhu času měnit. CZEPA dlouhodobě mapuje kontakty na nadace a nadační fondy, náš adresář je veřejně dostupný na webu CZEPA. Uvedené kontakty Vám nabízíme, abyte se mohl/mohla s nabídkou jednotlivých společností seznámit a podle své individuální situace vhodné společnosti oslovit.

Pokud chcete, aby Vám při kontaktu s nadacemi někdo pomohl, můžete se seznámit s nabídkou podpory společnosti Nadačník.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den.
Prosím Vás, jsem připoután na invalidní vozík a rad bych si udělal kondiční jízdy a chtěl bych opět aktivně jezdit. Poradíte mi prosím nějakou autoškolu v Praze a blízkém okolí?
Děkuji za případnou odpověď.
S úctou
Miroslav
11.10.2016

Vážený pane Miroslave,

kondiční jízdy v autoškole na vozidle upraveném pro osoby se zdravotním postižením můžete v Praze vykonávat například u Ing. Lubomíry Havránkové, která spolupracuje s Centrem Paraple, o.p.s., nebo u Autoškoly Modal.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den,prosila bych o radu ,zda je možná letecká přeprava vozíčkáře který ještě není schopen úplně sám sedět ale musí být k vozíku přikurtován,syn je po úrazu mozku s krvácením do mozkového kmene,stav se zlepšuje ale mám obavu z tlaku v letadle aby to zvládnul,chceme s ním letět k moři což by mu velice prospělo.Nevím,jestli je možné aby v letadle seděl na svém elektrickém vozíku.Je zde i možnost cestovat v autě které je přispůsobeno ale obávám se, že by třeba nezvládl tak dlouhé cestování, zase tak dlouho sedět nemůže.Hledala jsem i variantu obytného auta ale nic jsem nenašla,prosím touto cestou o pomoc a radu.Věra.
22.9.2016

Vážená paní Věro,
ve Vaší nelehké situaci navrhuji nejprve konzultovat vliv letecké přepravy na zdravotní stav Vašeho syna s ošetřujícím lékařem. Pokud ten leteckou přepravu doporučí, můžete dotazovat možnost přepravy na elektrickém vozíku přímo u vybrané letecké společnosti, kterou byste potenciálně do cílové destinace mohli využít. Existují možnosti najmutí přepravy soukromým sanitním vozem, ale v takových případech klient obvykle najímá vůz i s řidičem a je třeba zvážit finanční náročnost. Bohužel nemáme zkušenost, zda jsou půjčovny karavanů s bezbariérovým přístupem. Pokud máte možnost cestovat přizpůsobeným vozidlem, je na zvážení, zda a jaký typ skládacího lůžka či matrace by musel být k dispozici, abyste mohli v případě potřeby jízdu přerušit, lůžko/matraci ve voze rozložit a počkat nezbytnou dobu, než si syn před pokračováním jízdy odpočine.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
« | 1 | 2 | 3 | »
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg