Jste na vozíku a nevíte si rady?

Pak jste našli to správné místo pro Vaše dotazy, na které bezplatně odpovídají odborní pracovníci asociace CZEPA.  

Pro vložení dotazu využijte červené tlačítko "Přidej dotaz", které Vás přesměruje na formulář, kde se můžete anonymně zeptat.

Vložením Vašeho dotazu předpokládáme Váš souhlas s uzavřením smlouvy o využití služby odborné sociální poradenství CZEPA, v rámci kterého se Vaším dotazem budeme zabývat. Seznamte se, prosím, s pravidly Poradny.

Poradna je veřejně dostupná, proto v dotazu uvádějte takové údaje, s jejichž zveřejněním souhlasíte. V případě zájmu o individuální odborné sociální poradenství kontaktujte pracovníky služby přímo.

Váš dotaz zodpovíme do 5 pracovních dnů. Bude-li nutná konzultace s našimi externími specialisty, může se tato doba prodloužit. O této skutečnosti Vás budeme předem informovat.

 

Neváhejte se zeptat, jsme tu pro Vás!28.6.2022

Dobrý den,

dceři 31.5.2022 skončila platnost průkazu OZP. V únoru jsem podala žádost o změnu nároku na průkaz s odůvodněním končící platnosti. Paní úřednice mi zavolala, musela jsem podat žádost o zpětvzetí, protože jsem prý vyplnila špatný formulář a navíc nesmím podat žádost dříve než 90 dní před koncem platnosti průkazu. Vše jsem tedy napravila, ale uběhlo 100 dnů a nemáme nic. Měsíc jsme bez karty, navíc už nám volali z odboru dopravy, abychom dodali potřebné dokumenty ohledně parkovacího místa, ale nemáme co dodat. Pani úřednice mi odmítá odpovědět na konkrétní dotazy. Použila jsem i článek z Vašich stránek, kde se věnujete stejnému tématu , ale na úřadu mi řekli, že autor tohoto článku( sociální pracovníci Centra Paraple) není kompetentní narozdíl od nich. Mohu tedy poprosit , zda opravdu mají úřednice nárok na trvání dodržet lhůtu podání žádosti nejdříve 90 dní před koncem platnosti, když je předem jasné, že vyřízení se nestihne, a zda opravdu nesmím podat formulář o ZMĚNĚ NÁROKU, ale musím podat “klasický “ o přiznání průkazu OZP, jak tvrdí. Mnohokrát děkuji Pošmourná

 

28.6.2022

Vážená paní Pošmourná,
v oblasti průkazů pro osoby se zdravotním postižením nastala od 1. ledna 2022 legislativní změna - zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, v § 35, odstavci 7 přímo uvádí: "Krajská pobočka Úřadu práce 90 dní před koncem platnosti průkazu osoby se zdravotním postižením jako veřejné listiny písemně informuje jeho držitele o končící platnosti průkazu osoby se zdravotním postižením.". To je novinka letošního roku, díky které by měla být garance přijetí žádosti klienta minimálně ve lhůtě 90 dnů před koncem platnosti průkazu, i prevence toho, že si klient končící platnosti průkazu sám nevšimne.

Jako sociální pracovnice CZEPA máme s kolegyní opakovanou zkušenost z konzultací na Úřadu práce (naposledy jsem telefonicky ověřovala dnes na call centru ÚP - tel.: 800 779 900)), že u osob, který mají přiznaný průkaz OZP, kterému brzy vyprší platnost, se žádost o prodloužení podává na formuláři "Žádost o změnu nároku na průkaz osoby se zdravotním postižením" s tím, že v části "F - Důvod žádosti o změnu průkazu osoby se zdravotním postižením" se uvede žádost o vystavení navazujícího průkazu z důvodu končící platnosti. (Pokud by nastala situace, že by klient zjistil, že už má průkaz propadlý, tedy neplatný, podával by žádost na formuláři "Žádost o přiznání průkazu OZP", tak jako ten, kdo žádá poprvé.)

Potvrzuji, že pouze s platným průkazem ZTP či ZTP/P můžete žádat o parkovací průkaz a o vyhrazené parkovací místo před domem (doporučujeme požádat o přerušení řízení ohledně parkovacího průkazu a parkovacího místa na dobu, než ÚP rozhodne o platnosti průkazu - s novou průkazkou by pak odbor dopravy mohl rozhodnout o pokračování těchto řízení).

Stejně tak je na platnost průkazu ZTP či ZTP/P navázáno přiznání příspěvku na mobilitu (550 Kč "na dopravu"), který můžete pobírat jen s platným průkazem OZP. A také na držení platného průkazu ZTP a ZTP/P je vázána možnost bezplatné jízdy po dálnici, pokud je ve voze přepravována osoba se zdravotním postižením (držitel průkazu).

Pokud řízení trvá příliš dlouho, je velmi pravděpodobné, že probíhá nové posouzení zdravotního stavu dcery (lékařská posudková služba se často dostává do zpoždění). Teprve, až bude posudek od lékařské posudkové služby zpracován, může ÚP vydat rozhodnutí. Mezi Vaše práva ale patří možnost nahlížet do spisu (případně si z dokumentů dělat kopie). Máte tedy možnost v pracovní době krajskou pobočku ÚP navštívit a informovat se na průběh řízení ("co se teď s Vaší žádostí děje").

Pokud budete potřebovat individuální konzultaci Vašeho případu, můžete se na nás obrátit. Bezplatné odborné sociální poradenství poskytuji spolu s kolegyní Monikou Kupkovou, DiS. - email: kupkova@czepa.cz.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová
sixtova@czepa.cz

 

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den,

Hledám nový invalidní vozík pro maminku, která je ochrnutá od hrudníku dolů. Udržuje se ve velmi dobré kondici a je velmi aktivní. S vozíkem bysme chtěli používat ruční/hybridní pohon. Prosím o nějaké tipy na ověřeného výrobce či značku. Máme zkušenosti s předchozím výrobcem, který chtěl nehorázné peníze za nekvalitní náhradní díly. Děkuji.

S pozdravem, Adam Volf.

20.6.2022

Dobrý den pane Volfe,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda požadujete tipy na výrobce mechanických vozíků či ručních/hybridních pohonů. Níže Vám zasílám odkazy na výrobce mechanických vozíků. Dále Vám zasílám odkaz na publikaci, kterou zpracovalo Centrum Paraple a která se týká výběru elektrického pohonu.

Pokud budete chtít konzultovat výběr mechanického vozíku, obraťte se přímo na naši kolegyni p. Zdeňku Faltýnkovou, která toto poradenstvi poskytuje (je možné si sjednat individuální konzultaci).

Zdeňka Faltýnková, tel. 607 453 501, e-mail: faltynkova@czepa.cz

Výrobci mechanických vozíků

Medicco, Meyra, DMA, KurySivak

Odkaz na publikaci Centra Paraple najdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Zdravím, prosím o info ohledně odlehčovací služby i přes noc na více dní / 3-5 / , pro ZTP/P - vozíček, okolí Rožnovsko - Zlínský, Moravskoslezský kraj. Děkuji moc.

 

31.5.2022

Dobrý den,

níže Vám zasílám odlehčovací služby, které jsem dohledala v registru poskytovatelů sociálních služeb - odkaz na registr ZDE. V registru si můžete vyhledávat typ služby, který potřebujete a dle lokality, kde se má služba poskytovat.

Vzhledem k tomu, že jste neuvedl/a Váš věk, zaměřila jsem se pouze na odlehčovací služby, které mají cílovou skupinu - osoby se zdravotním postižením. Níže uvedené služby, je třeba si obvolat a zjistit jejich volnou kapacitu (ta bohužel bývá zpravidla obsazená) a bezbariérovost.

Odlehčovací služby Zlínský kraj

 • Senior Otrokovice, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 27 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Dotek z.ú., Vizovice, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 55 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Diakonie Valašské Meziříčí, poskytují pobytové odlehčovací služby osobám se zdravotním postižením starším 19 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Charita Nový Hrozenkov, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením; webový odkaz na službu ZDE.
 • Charita Valašské Meziříčí, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 55 let; webový odkaz na službu ZDE.

Odlehčovací služby Moravskoslezský kraj

 • Centrum sociálních služeb Hrabyně, poskytují pobytové odlehčovací služby osobám se zdravotním postižením starším 18 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Centrum sociálních služeb Pohoda, Bruntál, poskytují pobytové odlehčovací služby osobám se zdravotním postižením starším 27 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Centrum sociálních služeb jih, Ostrava-Hrabůvka, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 18 let (upřednostňují klienty s trv. pobytem v Moravskoslezském kraji); webový odkaz na službu ZDE.
 • Domov pro seniory Krnov, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 27 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Charitní dům sv. Kláry, Bohumín, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 19 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Sociální služby města Třince, poskytují pobytové odlehčovací služby i osobám se zdravotním postižením starším 50 let; webový odkaz na službu ZDE.
 • Středisko sociálních služeb města Kopřivnice, poskytují pobytové odlehčovací služby osobám se zdravotním postižením starším 55 let; webový odkaz na službu ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice

 


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
22.5.2022

Dobrý den,

syn onemocněl v loňském roce v dubnu klíšťovou meningoencefalitídou a rok strávil po nemocnicích.Od listopadu loňského roku byl hospitalizovaný v rehab.zařízeni v Hrabyni a propuštěný do domácí péče byl letos r.2022 v dubnu.Nyní je na invalidním voziku a snažime se co nejvíce rehabilitovat doma.Nohy cítí a pomaličku s nima začíná hýbat,ale nepostaví se na ně.Po onemocnění byl ochrnutý úplně a jeho stav se pomaličku lepší.Kdy můžu znovu požádat o rehabilitační zařízení?To je to nejdůležitější co teď syn potřebuje.

Můžu ještě poprosit o radu, které rehabilitační zařízení můžeme ještě využít mimo hrazení pojišťovnou na intenzivnější,krátkodobé rehabilitace, třeba i s doprovodem.Nikdo z lékařů mi nic nedoporučil a syn určitě potřebuje zkušené fyzioterapeuty a odbornou rehabilitaci.Jsme ze Znojma.Děkuji za odpověď.

23.5.2022

Dobrý den,
asociace CZEPA je pacientskou organizací lidí ochrnutých po poranění míchy, proto máme zkušenosti zejména s touto cílovou skupinou. 

Váš dotaz jsem konzultovala s kolegyní Zdeňkou Faltýnkovou, specialistkou na spinální problematiku. Ta doporučuje vyžádat u praktického lékaře poukaz na lázně s odůvodněním, že zdravotní stav nelze zásadně zlepšit ambulantní formou rehabilitace. Dále kolegyně doporučuje po roce požádat o opakovací pobyt v RÚ Hrabyně či neurorehabilitační program, který poskytuje i dětem Sanatorium Klimkovice. Mezi další doporučené pracoviště tipujeme Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné a Státní léčebné lázně Janské Lázně.

Naši klienti se spinálním poškozením nám v minulosti doporučovali rehabilitační ambulance s bezbariérovým přístupem, kde čerpají péči - v lokalitě Jižní Moravy byla doporučena pracoviště Nemocnice Ivančice, Nemocnice Třebíč, Poliklinika Třešť, Nemocnice Jihlava.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den,jei 33 let,mám neurofibromatozu II.stupně. Mám útvar v míše a kvůli němu jsem během posledního měsíce úplně imobilní,na lůžku. Mám problém s vyprazdňováním nebo i zadržením,a nevím se kterým lékařem se poradit  Je nějaká organizace nebo rehabilitační program nebo s kterým specialistou by se to mělo prosím řešit? Děkuji za odpověď 

4.5.2022

Dobrý den,

o zodpovězení dotazu jsem požádala moji kolegyni, spinální specialistku paní Zdeňku Faltýnkovou.

Níže Vám zasílám její odpověď:

Doporučila bych Vám objednat se do Neurourologické ambulance B Braunu v Brně k MUDr. Martinovi Sutorému, CSc., který je specialistou na vyprazdňování neurogenního močového měchýře i střeva. Odkaz na MUDr. Sutorého nejdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den,

Jsem 5 let po havárii na motorce kdy jsem utrpěl otok mozku s následky ochrnutí  levé ruky a nohy. Z důvodu nepříznivé sociální situace až doteď pobývám po různých LDN a Centrech soc. péče.  Jsem držitelem průkazu ZTP/P. Výhledově ovšem plánuji samostatné bydlení v dotovaném městkém bytě, který by mi mohl být přidělen v horizontu měsíců. Rád bych se proto zeptal na co všechno mám jako inv. důchodce 3. st. nárok. Příspěvek na automobil, komp. pomůcku, mech. inv. vozík (stávající jsem dostal po úraze darem)… poukaz na matraci či podsedák do vozíku?

Velmi děkuji za odpověď,

Lukáš.

21.4.2022

Dobrý den pane Lukáši,

Váš dotaz nelze jednoznačně zodpovědět. Jednotlivé sociální dávky se posuzují dle různých kritérií a odvíjí se od zdravotního postižení žadatele. Například na příspěvek na zvláštní pomůcku - příspěvek na motorové vozidlo - mají nárok pouze zákonem dané zdravotní stavy. Zdravotnické prostředky (tj. mechanický invalidní vozík, podsedák či matraci) mají ve své kompetenci lékaři, kteří na základě zdravotního stavu vypisují žádanku / poukaz. Předepsání pomůcky musí být řádně odůvodněné, protože prochází schválením revizního lékaře pojišťovny - pokud je pomůcka schválena, pak je hrazena ze zdravotního pojištění (úhrada zdravotní pojišťovnou však nemusí pokrýt veškeré náklady - pokud nemáte dostatek finančních prostředků, můžete si zažádat o finanční příspěvek NADACE).

Z Vašeho dotazu dovozujeme, že máte hemiparetické ochrnutí (ochrnutí jedné strany těla), jako následek poškození mozku. Pro odborné poradenství můžeme doporučit organizaci Ergoaktiv, která podporuje klienty s poškozením mozku a je odborníkem v této problematice.

Kontakt na sociální pracovnici Ergoaktiv

Naše organizace podporuje především klienty po poškození míchy, proto i nabídka odborného poradenství organizace Ergoaktiv. I my jsme připraveni Vás podpořit v rámci individuální konzultace (je však třeba od Vás získat další informace, na základě kterých s Vámi můžeme řešit nárok na jednotlivé dávky, pomůcky, atd.). Pokud nám zašlete Váš e-mail, můžeme Vám na něj zaslat tzv. Mapu pomoci, ze které se dozvíte základní informace o sociálním systému a získáte přehled kde, o co a koho požádat o pomoc.

Kontakt na odborné poradenství CZEPA:

 • Monika Kupková, e-mail kupkova@czepa.cz, tel. 775 980 952
 • Hana Sixtová, e-mail sixtova@czepa.cz, tel. 608 043 331

Pokud jste hospitalizován ve zdravotnickém zařízení či sociálním zařízení, pak by Vám zde měla být k dispozici sociální pracovnice, která by s Vámi Vaši situaci měla aktivně řešit.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda nevíte o nějaké posilovně pro vozíčkáře, ale ne po úrazu. Díky.

7.4.2022

Dobrý den,
neuvádíte svou lokalitu, ale i tak mám jenom jeden tip: Integrační fitness club v Pardubicích - http://www.ifclub.cz/.

Pokud lokalitou nevyhovuje, zkuste u nich konzultovat, zda mají tipy na jiné posilovny, případně konzultujte u sportovních terapeutů Centra Paraple (kde je posilovna pro lidi s poraněním míchy) - https://www.paraple.cz/sluzby/ambulantni-rehabilitace-a-posilovna/ nebo u Centra aplikovaných pohybových aktivit při Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci - https://apa.upol.cz/novinky-apa.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobry den. Byla jsem ♿️ AUTOBUSEM busem v ceske lipe.

Kdyz jsem se vracela do noveho boru, rekl mi ridic, ze kdyz mam ztp/p, musim mit s sebou pruvodce,  jinak pry me priste nevezme.

Pokud vim, na dopovod se vztahuje sleva na jizdnem, ale to ze bych mela byt povinna mit doprovod jsem slysela prvne.

Divala jsem se vyhody spojene s drzenim prukazu ztp/p, nic takoveho se tam nepise. Cim se muzu branit, pokud by me priste opravdu kvuli tomu nechtel nalozit?

 

4.4.2022

Dobrý den,
průkaz ZTP/P neznamená, že doprovod obecně MUSÍTE mít. V případě přepravy je třeba se podívat na přepravní podmínky/řád konkrétního přepravce. 

Někteří provozovatelé dopravy mají v přepravním řádu uvedeno, že osoba s omezenou schopností pohybu, na vozíku, má povinnost sama si zajistit osobu, která asistuje s naložením/vyložením (řidič má obvykle povinnost vyklopit plošinu, ale nemá povinnost cestujícímu asistovat s nástupem/výstupem). Přepravní společnosti se tak mohou preventivně bránit kolizím, že by řidič ZTP cestujícího "vyklopil" či poškodil vozík či poškodil vlastní zdraví.

Pro individuální poradenství můžete napsat na můj email: sixtova@czepa.cz.
S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den,
nevím, jestli tomu správně rozumím, a tak bych se ráda zeptala

Proč se do čistého příjmu započítávají i PnP, (jejichž smysl je zajištění základních životních potřeb, na které beztak většinou nestačí takže  aby člověk přežil, musí  doplňovat -ze svého ID) ),  PnP  mu do ruky  ani nepřidjou, nesmí z nich hradit ani léky natož co jiného, přesto se přičítají k ID  jako čistý příjem a tak - jako v mém případě  - člověk pak nedosáhne na příspěvek na bydlení? 

Takže PnP se počítá jako příjem? Ale koho? Osoby pomáhající nebo závislé na pomoci? 

(Navíc- mám souběh ID 3 st a vdovského, celá léta jsem měla i 3 st PnP. Krátce před šedesátkou mi z neznámých důvodů PnP  snižili z 3. na 2., "natrvalo"  Dokud žil manžel, měla, jsem PnP 8.800 Kč, taktak to vystačilo na asist službu. PnP se mělo zvyšovat na cca 13 000 Kč, ale místo toho mi ho sebrali na 4.400Kč, Takže ted nemám ani na řádnou péči, ani manžela, energie i zálohy za byt se zvyšují, ale ani na ten na příspěvek na bydlení nedosáhnu. Není to trochu zvláštní? )

A kdybych nějakým zázrakem vydržela bez péče, tedy bez hygieny, přípravy jídla atd, a chtěla z těch 4.400 Kč hradit rostoucí energie a byt, seberou mi je s tím, že péši "nepotřebuji", protože "nevyužívám". Pak bych možná dostala sice příspvěke na bydlení, ale neměla zas z čeho hradit péčil 

Jen mě to zajímá. Děkuji za odpověd

 

1.4.2022

Dobrý den,
příspěvek na bydlení je dávkou, která je závislá na posouzení příjmů žadatele. Současně ale zákon o státní sociální podpoře (č. 117/1995 Sb.) v § 5 uvádí, jaké příjmy se do posouzení situace žadatele započítávají. Příspěvek na péči se do příjmu nepočítá. Pokud Vám příspěvek na bydlení nebyl přiznán, je otázkou, z jakých důvodů nebyly v posuzovaném čtvrtletí splněny podmínky (možná v posuzovaném období přišel přeplatek za energie/služby?). Takovou otázku by dokázala vysvětlit oprávněná pracovnice/pracovník ÚP, který Vaši žádost vyřizoval/a. Orientační kalkulačku příspěvku na bydlení můžete využít zde.

Příspěvek  na péči má daná pravidla posuzování podle potřeby každodenní pomoci v deseti základních životních potřebách v přímé souvislosti se zdravotním stavem. Pokud Vám byl PnP dlouhodobě vyplácen ve stupni III. a následně snížen na stupeň II., můžeme nabídnout individuální konzultace pro případnou budoucí žádost o zvýšení příspěvku na péči.

V případě zájmu o individuální odborné sociální poradenství se na nás můžete obrátit (sociální pracovnice: Bc. Hana Sixtová - sixtova@czepa.cz, Monika Kupková, DiS. - kupkova@czepa.cz).

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, co znamená šetření trigona při aplikaci Botoxu do močového měchýře? Děkuji za odpověď.

1.4.2022

Dobrý den,

o zodpovězení Vašeho dotazu jsem požádala mojí kolegyni, spinální specialistku Zdeňku Faltýnkovou. Níže vkládám její odpověď.

Trigonum močového měchýře je část močového měchýře, která spojuje vyústění močovodů z ledvin a močové trubice, Je to místo, kam se botulotoxin nesmí píchat. 20 - 30 vpichů se aplikuje do zadní stěny močového měchýře. Trigonum a stěny měchýře se vyšetřují cystoskopem.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice

 


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den, jsem z Prahy, slyšel jsem, že se od 1. dubna 2022 zavádí jízdné pro držitele ZTP/P. Je to pravda? Děkuji.

28.3.2022

Dobrý den,
od 1. dubna 2022 se sice obecně snižuje sleva pro děti, studenty a seniory ze 75% na 50%, ale změny se netýkají držitelů ZTP a ZTP/P. Viz. vyjádření Ministerstva dopravy:  "U zdravotně tělesně postižených (ZTP, ZTP/P) zůstává zákonem o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením sleva ve výši 75 % a pro doprovod ZTP/P je cestovné plně hrazené státem.".

Ověřila jsem, že u pražské městské hromadné dopravy je to od 1. dubna 2022 tak, že v pásmu pouze na území hl. m. Prahy cestují držitelé ZTP a ZTP/P za 0 Kč. Na příměstských linkách se slevou 75% ceny jízdného.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, ráda bych se zeptala na péči o permanentní katetr. Interval výměny, proplachování a celkovou péči v domácím prostředí? Děkuji.

Zuzka

28.3.2022

Dobrý den,
permanentní katetr se mění v intervalu jednou za měsíc, průplach je vhodný každý druhý den, ze zdravotního pojištění je hrazeno 15 ks průplachů na měsíc.
Edukační video k různým způsobům péče o močový měchýř nabízíme zde: https://www.youtube.com/watch?v=TZv1Hul5KnE.

S pozdravem
Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku asociace CZEPA


Zdeňka Faltýnková
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 34 | »
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png