Jste na vozíku a nevíte si rady?

Pak jste našli to správné místo pro Vaše dotazy, na které bezplatně odpovídají odborní pracovníci asociace CZEPA.  

Pro vložení dotazu využijte červené tlačítko "Přidej dotaz", které Vás přesměruje na formulář, kde se můžete anonymně zeptat.

Vložením Vašeho dotazu předpokládáme Váš souhlas s uzavřením smlouvy o využití služby odborné sociální poradenství CZEPA, v rámci kterého se Vaším dotazem budeme zabývat. Seznamte se, prosím, s pravidly Poradny.

Poradna je veřejně dostupná, proto v dotazu uvádějte takové údaje, s jejichž zveřejněním souhlasíte. V případě zájmu o individuální odborné sociální poradenství kontaktujte pracovníky služby přímo.

Váš dotaz zodpovíme do 5 pracovních dnů. Bude-li nutná konzultace s našimi externími specialisty, může se tato doba prodloužit. O této skutečnosti Vás budeme předem informovat.

Neváhejte se zeptat, jsme tu pro Vás!


VZP mi zamítla žádost o EIV s tím, že pro variantu s liftem není dostatečné medicínské odůvodnění. Je fakt, že moje důvody jsou asi spíše sociální: lepší samoobslužnost - větší rozsah, kam dosáhnu jak doma (příprava jídla, mytí v uyvadle, různé práce) tak i třeba v obchodě na více regálů. Odvolávat se asi nemá smysl, chtěla bych tedy "ustoupit" od varianty s liftem k témuž vozíku bez liftu, ale nevím, jak to udělat. V podstatě jsem čekala, že to udělá pojišťovna, když lift zamítne. Nevím, jestli teď musím podávat novou žádost s novými doklady (jak je budu zajišťovat v koronavirové době, když za normální situace jsem požadované posudky ortopedie, rehabilitační, oční, psychologický a konečný neurologický dávala dohromady tři měsíce), nebo lze využít již předané posudky a vyměnit jen zaměřovací protokol na vozík.

Děkuji Alena K.

9.4.2020

Dobrý den,

o zodpovězení Vašeho dotazu jsme požádali kolegyni Zdeňku Faltýnkovou, specialistku na spinální problematiku. Paní Faltýnková Váš dotaz konzultovala i na VZP ČR u vedoucí Oddělení revizní problematiky zdravotnických prostředků, odkud dostala doporučení: "v případech kdy nelze souhlasit s úhradou EIV s funkcí lift pro nedoložení medicínské nezbytnosti, ale EIV bez této funkce je zdravotním stavem k úhradě z prostředků zdravotního pojištění indikován, stačí doložit nový zaměřovací protokol s novou/ými žádankou/ami a odkazem na již předložený formulář a lékařské zprávy v původní žádosti."   

Zdeňka Faltýnková proto doporučuje požádat indikujícího lékaře o vyplnění žádanky s novým zaměřovacím listem vozíku s odkazem na formulář k přidělení elektrického invalidního vozíku, který na pojišťovně již mají. V případě nejasností se na kolegyni můžete obrátit na email: faltynkova@czepa.cz.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
6.4.2020

Dobrý den.
Mám prosbu, zda nevíte kdo by mohl u nás dělat speciální tandemová kola (vozík tlačený kolem) pro vozíčkáře.

Něco takového: spec-kolo 

Nebo kdo by mohl udělat podobný rám tohoto kola.
Děkuji za infornace. 

6.4.2020

Dobrý den,

Váš dotaz jsem konzultovala s kolegy v týmu CZEPA i ze spolupracujících sportovních organizací SKV Praha a Černí koně. Přímo o výrobci srovnatelného kola nevíme, ale externí kolegové dali tipy, kde se můžete na případnou výrobu zeptat, a to u firem: 

- Dvoukolo - https://www.dvoukolo.cz/pujcovni-dvoukola/

- Azub - https://www.azub.cz/.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den. Mám problém se svým dosavadním obvodním lékařem. Změnil budovu své ordinace, která už není bezbariérová. Snažil jsem se sehnat nového v místní nemocnici kde je vše bez bariér, ale všichni mne odmítli. Většina před důchodem, ostatní z důvodu vytížení. Je nějaký jiný postup? Děkuji, Josef.

23.3.2020

Například VZP je schopna poskytnout přehled praktických lékařů, kteří ještě nemají naplněnou kapacitu, i dle místa vašeho bydliště. Bezbariérovou přístupnost bohužel neeviduje.


redakce VOZEJKOV
17.3.2020

Dobrý den pane Josefe,

bohužel osobní zkušenosti s tímto problémem nemáme, nicméně Vám doporučujeme, obrátit se na Vaši zdravotní pojišťovnu, která by si měla vést přehled praktických lékařů, kteří nemají naplněnou kapacitu a přijímají nové klienty do své péče. Je však otázkou, zda si u těchto lékařů vedou i evidenci týkající se bezbariérového přístupu (a to jak do domu, tak do ordinace). Je možné, že Vám poskytnou seznam lékařů a Vy si je budete muset sám obvolat a na toto se dotázat. Dle mého názoru, pokud byste neuspěl, pak Vám zdravotní pojišťovna musí sama vyhledat praktického lékaře.

Další možností, kterou můžete zkusit, je kontaktování zdravotního odboru (většinou je sociální a zdravotní odbor spojen v jeden) ve Vašem kraji (krajský úřad). Tam by Vám mohli poskytnout informace, podporu, pomoc a adekvátně by Vás nasměřovali.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková

Dobrý den, jedná se o mého blízkého přítele. Před cca 8 měsícem dostal klistovou encefalitidu. Byl několik dní v umělém spánku. V současné době stále na částečné ventilaci a leží. Zatím bez většího pohybu všech končetin. Jelikož již velmi dobře komunikuje a vnímá, rádi bychom mu nějak zpestřili program. Ráda bych se zeptala, zda jsou nějaké přístroje například na čtení ovládané očima či hlasem. Nevím, kam se obrátit. Koukání na TV už ho opravdu nebaví, stále je zatím na spinální jednotce. Za každý tip budu ráda. Gabriela

24.2.2020

Dobrý den paní Gabrielo,

níže Vám zasílám kontakt na organizaci Spektra, která se na tyto pomůcky specializuje (nabízí podporu v oblasti výběru vhodné pomůcky, vyzkoušení pomůcky, financování, doručení a následné podpory - servis).

Kontakt: Spektra, Zátišská 1914/1, Praha 4 - Modřany

               telefon: 241 763 416, 241 774 675, e-mail: info@spektra.eu

               webové stránky: https://spektra.eu/

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice

 


Monika Kupková
13.2.2020
Dobrý den,  mám takový dotaz zda člověk s druhým stupněm ID. Může dělat osobního asistenta, A jaký jsou podmínky. Jsem z Libereckého kraje. ...
13.2.2020

Dobrý den, 

definici asistenta sociální péče nám upravuje zákon č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.

  • § 83, odst. 2  říká - Asistentem sociální péče podle odstavce 1 může být pouze fyzická osoba, která je starší 18 let věku a zdravotně způsobilá. Zdravotní způsobilost se posuzuje podle § 29 odst. 1 písm. e).
  • § 29, ods. 1 písm. e) nám o zdravotní způsobilosti říká toto: v případě, kdy je pomoc poskytována osobou blízkou nebo asistentem sociální péče uvedeným v § 83, je tato osoba zdravotně způsobilá; za zdravotně způsobilou osobu k poskytování pomoci se nepovažuje osoba, která má sama nárok na příspěvek (míní se příspěvek na péči), ledaže lékařským posudkem vydaným poskytovatelem zdravotních služeb doloží, že je schopna tuto pomoc poskytovat

 

Asistent sociální péče je dále povinen poskytovat pomoc osobně a s osobou, která poskytuje pomoc, uzavřít písemnou smlouvu o poskytnutí pomoci. Náležitostmi smlouvy je označení smluvních stran, rozsah pomoci, místo a čas poskytování pomoci a výše úhrady za pomoc. 

Pokud byste chtěl vykonávat činnost pracovníka v sociálních službách - tj. budete zaměstnancem registrované sociální služby - pak podmínkou výkonu činnosti pracovníka v sociálních službách je plná svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost. Tyto podmínky jsou přesně specifikované v zákoně č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, konkrétně pak v § 116, odst. 2, 3, 4, 5, 6 a 7.

V případě dalších konkrétnějších dotazů mě můžete kontaktovat na tel.: 775 980 952 či na e-mailu: kupkova@czepa.cz.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice 
 

redakce VOZEJKOV

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co můžu dělat když jsem ve Svazu tělesně postižených a předsedkyně  mi již víc jak 3 roky slibuje vyplacení peněz z charity - nevím z jaké, která měla přispívat mi i mojí dceři . Mi za práci a dceři na studium a ubytování.na střední škole pedagogické. Předsedkyně se stále vymlouvá na právníka ale nechce mi dát na něj kontakt abych se mohla přesvědčit jestli to je pravda nebo ne , jen mi dala kontakt na nějakou paní Modrou která má mě a mou dceru údajně na starost jenže táto paní měla podle @ co jsem si psala s předsedkyni již před 2 lety skončit. Takže nevím čemu mám věřit a ráda bych peníze které mám dostat za mou prací a za dceru dostala , jelikož potřebuji peníze na opravu střechy. Mám po 5 CMP- cévní mozková příhoda a další přidružené nemoci + operace krční páteře a jsem na invalidním vozíku proto jsem se obrátila na Vás jelikož opravdu už nevím kde a na koho se mám obrátit.

Děkuji za odpověď                     Kupková Pavla

30.1.2020

Vážená paní Kupková,
z Vašeho dotazu rozumím, že jste dostala příslib vyplacení financí, které měly být za Vaši odvedenou práci či jako dar na potřeby Vaší dcery. Bohužel už neuvádíte konkrétní podrobnosti -  o kterou pobočku STP jde, která osoba předsedkyně s Vámi jedná, zda Vaše práce byla provedena na základě pracovní smlouvy, zda "peníze z charity" byly sbírkou či oficiální žádostí o dar na Vaši podporu, zda příslib výplaty peněz můžete nějak dokladovat (smlouva, dopisy, emaily - písemný příslib výplaty peněz). Pro případné další poradenství bych potřebovala vědět více informací, proto prosím, abyste mě kontaktovala přímo na můj email sixtova@czepa.cz či na telefon 775 980 952. Děkuji.

S pozdravem
Hana Sixtová, sociální pracovnice  


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, můj bratr skončil 24.12.2019 na ORIM Brno po pádu na motorce. Způsobil si poranění krční páteře v oblasti obratlů C4-7 s téměř celým přerušením míchy. Od prsou dolů zatím nic necítí, ale lehce hýbe pažemi. Od 20. 1.2020 (tedy po skoro měsíci) je na spinální jednotce. Včera i dnes nám řekli, že zde bude ležet 49 dní a pak se ho hned budou snažit přeložit do rehabilitačního ústavu (třeba v Kladrubech). Všude na internetu se ale píše, že na spinální jednotce stráví pacienti min. 2-3 měsíce, než se dostanou třeba do Kladrub. Chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký stanovený termín, jak dlouho má kde ležet. Neradi bychom, aby ho odněkud propustili zbytečně brzy. Počítali jsme s cca 3 měsíci rehabilitací v nemocnici a pak 4-5 měsíci v rehabilitačním ústavu. Přece jenom čím více rehabilitací, tím lépe. Až ho propustí z rehabilitačního ústavu, už možnost intenzivních rehabilitací nebude. Můžete mi prosím poradit? Máme vůbec nějakou možnost délku pobytu na spinální jednotce v nemocnici ovlivnit?

Omlouvám se, že píšu do poradny sem, kde se spíš řeší otázky pacientů po propuštění z rehabilitačního ústavu, ale nevím, kde jinde se zeptat. Případně mi prosím poraďte, kde se zeptat. Moc děkuji. 

24.1.2020

Dobrý den,

je nám velice líto, jakým obdobím si nyní procházíte.

Co se týká dotazu ohledně pobytu na spinální jednotce, pak údaje, které jsou uvedeny na internetu jsou zprůměrované doby, které se odvíjí od individuálního zdravotního stavu a komplikací pacienta. Ošetřující lékař je kompetentní osobou, která posuzuje zdravotní stav pacienta a pokud zhodnotí, že pacient je již schopný intenzivní rehabilitační péče v rehabilitačním ústavu, pak je klient překládán. 

Vzhledem k Vaší nastalé situaci bychom Vám rádi nabídli eventuální další možnou podporu, kterou naše asociace CZEPA nabízí.

Můžeme Vám nabídnout bezplatných služeb odborného sociálního poradenství. Služba odborného sociálního poradenství se zaměřuje na dávky pro osoby se zdravotním postižením, příspěvek na péči, sociální služby, vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižním, financování kompenzačních pomůcek, problematiku invalidních důchodů atd. 

Dále Vám můžeme zprostředkovat podporu peer mentora. Peer mentor může pomoci nejen čerstvým vozíčkářům a jejich blízkým a pečujícím osobám širokým spektrem rad, informací, praktickými tréninky a ukázkami a v neposlední řadě psychickou podporou. Služba je bezplatná a klient může být peer mentorem provázen tak dlouho, jak je třeba, aby se ve své nové situaci zažil a stabilizoval.

Pokud budete mít další doplňující dotazy, můžete nás kontaktovat telefonicky na tel.: 775 980 952 či e-mailu: kupkova@czepa.cz.

Přeji mnoho sil.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice

 


Monika Kupková

Dobrý den, mám dotaz ohledně aplikace botulotoxinu do močového měchýře. Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a onabotulotoxinem? Nikde jsem to nenašel. Děkuji za odpověď.

15.1.2020

Dobrý den,

botulotoxin se používá při léčbě neurogenního hyperaktivního močového měchýře -  tzn. při nervové poruše řízení funkce dolních močových cest, např. při poškození míchy. Onabotulotoxin je využíván k injekční aplikaci pro léčbu hyperaktivního non-neurogenního močového měchýře - tzn. v případech, kdy není patologický neurologický nález (není poškozena mícha). Používá se při močové inkontinenci, urgenci, při funkční inkontinenci.

S pozdravem
Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku


Zdeňka Faltýnková

Dobrý den, chci zeptat, zda až si půjdu nechat dát udělat nový ŘP z důvodu zapsání harmonizacniiho kódu (již 20 let jsem na vozíku a ještě ho v řidičáku nemám),, tak zda budu muset dokládat nějaké potvrzení z autoškoly o kondičních jízdách? Mám v autě pouze pod  volantem páku na brzdu. Cca před dvaceti lety jsem v Kladrubech dělal nějaké kondiční jízdy na ruční řízení, ale potvrzení o tom žádné nemám. Nevíte tedy zda po mě budou na úřadě kde vydávají ŘP, chtít nějaké potvrzení a v případě, že ano, tak kde bych ho co nejrychleji získal? Bohužel ta autoškola, kde jsem absolvoval kondiční jízdy už zanikla. Předem děkuji moc za odpověď David Polák.

13.12.2019

Dobrý den pane Poláku,

dle našeho názoru nikde v zákoně není uvedena nutnost absolvování kondičních jízd. Vzhledem k tomu, že jste již 20 let po změně zdravotního stavu a pravděpodobně jste aktivním řidičem, pak by kondiční jízdy byly ve Vašem případě zbytečností.

Následující postup:

1. Navštívit praktického lékaře s vyplněným formulářem "Prohlášení posuzované osoby ke své zdravotní způsobilosti

2. Na základě tohoto prohlášení a na základě zdravotního stavu vyplní Váš praktický lékař "Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel", kde uvede (specifikuje) harmonizační kódy. Než půjdete k lékaři, můžete nahlédnout do seznamu harmonizačních kódů, které aktualizuje Ministerstvo dopravy ČR (upravené brzdové systémy se nacházejí pod skupinou 20). Pokud si harmonizačním kódem nebudete jist, můžete jej konzultovat u firem zabývajících se úpravou vozidel pro hendikepované (IROA (Bahyl), HURT, API CZ, JPSERVIS, CanoCar) nebo jej můžete konzultovat i s autoškolou.

3. S vyplněním Lékařským posudkem o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel se dostavte na Dopravní inspektorát či odbor dopravy dle místa Vašeho trvalého pobytu. Tam Vám vydají nový řidičský průkaz, kde budou zaznamenány specifikované harmonizační kódy.

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice

 


Monika Kupková

Dobrý den,

jmenuji se Pavla a před třemi lety se mi stal doma fatální úraz. Šla jsem si vzít své léky a upadla jsem tak neštastně, že jsem si vpáčila krční obratel do míchy. Jsem kvadruplegik, ochrnutá od ramen dolu, pohybuji hlavou. Dýchám sama, ale mám tracheostomii.

V nemocnici Liberec na spinální jednotce jsem zkusila elektrický vozík řízený za pomocí míčku a brady. Myslím, že mi to i šlo. Letos v květnu přijeli za mnou mechanici do nemocnice Ostrov s novým el.vozíkem, který bych řídila za pomocí čelenky a pro doprovod panel za vozíkem. Začala jsem tedy se svojí ošetřující lékařkou vyběhávat veškeré papíry potřebné pro získání tohoto vozíku. Bohužel asi před měsícem došlo zamítavé stanovisko. Pouze zavolali a celou věc odůvodnili, že nemohu být účastníkem silničního provozu, jak uvedla lékařka - o tomto mě ani neinformovala. Já samozřejmě nehodlám být účastníkem silničního provozu. El. vozíček bych velmi ráda využila na pohyb po místnosti, v parku či na chodníku apod. Vůbec jsem neměla ani tušení při prvním posazení a ovládání mou osobou, jaký tím dostanu pocit, který neumím ani popsat..prostě svobodu, nezávislost a radost z vlastního pohybu. 

Mám kamaráda, který má zřejmě ještě větší postižení a on el. vozík má, dokonce druhý a pojištovna mu přispěla.

Já zatím vlastním pouze odlehčený mechanický vozík, který mě pomohli zaplatit sponzoři. Na spinálce mi poradili, abych si příspěvek šetřila na ten elektrický.

Nyní je má žádost zamítnutá a já vůbec nevím, jak postupovat dál a prosím Vás tímto o pomoc a radu. Vlastně nemám v ruce vůbec nic.

Velmi děkuji za pomoc a přeji pěkný den.

S pozdravem

Pavla Vítová

5.12.2019

Vážená paní Vítová,
Váš dotaz jsem konzultovala s kolegyní Zdeňkou Faltýnkovou, specialistkou na spinální problematiku. K tomu, abychom se mohli ve všech souvislostech vyjádřit a nabídnout případná řešení, je třeba vidět kopii žádosti lékařky, která žádost o schválení vozíku předepsala, a současně písemné rozhodnutí zdravotní pojišťovny. Na písemnou žádost lékařky musela pojišťovna písemně rozhodnout, je důležité vědět, jaké bylo zdůvodnění při žádosti i při rozhodnutí. Doporučujeme Vám jak u lékařky, tak u ZP vyžádat si kopie dokumentů. 

Budete-li mít dokumenty k dispozici, můžete se obrátit přímo na kolegyni Zdeňku Faltýnkovou (faltynkova@czepa.cz) nebo požádat o její konzultaci mým prostřednictvím (sixtova@czepa.cz).

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, bydlím v bytě zvláštního určení pronajatém od MHMP jako držitel průkazu ZTP/P a začínám si domácnost uzpůsobovat na chytré ovládání, tzv. smarthome. Je možné na tuto úpravu požádat i částečný příspěvek?

3.12.2019

Dobrý den, 
Váš dotaz má několik částí, které vyžadují bližší informace, více rozvedu níže. Legislativně se jedná o příspěvek na zvláštní pomůcku podle zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením (zák. č. 329/2011 Sb.) a související vyhlášky č. 388/2011 Sb.

1) Zdravotní indikace - průkaz ZTP/P ani přiznání bezbariérového bytu není určující. Příloha k zákonu č. 329/2011 Sb. uvádí "Zdravotní postižení odůvodňující přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku a zdravotní stavy vylučující jeho přiznání", tedy seznam konkrétních zdravotních stavů, kterým je možné příspěvek na zvláštní pomůcku poskytnout (např. část I., bod I., písmeno B = "funkční ztráta obou dolních končetin na podkladě úplné obrny (plegie) nebo těžkého ochrnutí").   

2) Zvláštní pomůcky - co konkrétně se považuje za zvláštní pomůcky je uvedeno v příloze č. 1 k vyhlášce 388/2011 Sb. U každé zvláštní pomůcky je současně uvedena specifikace, pro které zdravotní stavy (viz. výše) je daná pomůcka určena. Je tedy třeba sledovat i seznam zvláštních pomůcek i indikované zdravotní stavy. Obecně se mezi zvláštní pomůcky uvádí: motorové vozidlo, úprava motorového vozidla, stavební práce spojené s uzpůsobením koupelny a wc, speciální komponenty osobního počítače, stavební práce s pojené s rozšířením dveří, schodišťová sedačka, lyžiny, rampa, plošina, zvedací systém, schodolez.

3) Chytrá domácnost - nedokáži posoudit, jaké konkrétní úpravy pod tímto pojmem myslíte. Zásadní otázka je, zda odpovídají zvláštním pomůckám uvedeným v příloze č. 1 vyhlášky (viz. výše). Je ale dobré vědět, že zákon v § 9 "Podmínky nároku na příspěvek na zvláštní pomůcku" v odstavci 13 uvádí: "Seznam druhů a typů zvláštních pomůcek ... na jejichž pořízení se poskytuje příspěvek, stanoví prováděcí právní předpis.", dále se v odstavci 14 uvádí: "Při rozhodování o poskytnutí příspěvku na zvláštní pomůcku, která není uvedena v seznamu podle odstavce 13, se posuzuje, zda je tato konkrétní zvláštní pomůcka z hlediska využití srovnatelná s druhy a typy zvláštních pomůcek uvedenými v seznamu podle odstavce 13.". (Ovšem podle mé dřívější zkušenosti s konzultací s metodičkou úřadu práce ohledně srovnatelnosti prvků "chytré domácnosti" se stanovenými zvláštními pomůckami, nebyla požadovaná pomůcka za srovnatelnou akceptována.).

Pokud budete potřebovat informace blíže ujasnit, můžete mě kontaktovat na emailu sixtova@czepa.cz.
S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den obracím se na vás s prosbou jestli jste někdo nenavštívil rehabilitační centrum Adéli na Slovensku Mají tam podmínku že vozíčkář musí mít sebou asistenta který mu pomůže se stravou s oblékáním s hygienou atd Chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás tam byl a ví jak to chodí protože paní s kterou si dopisuji už několik desítek emailu je na slovo Skoupá A kolikrát se na jednu věc ptám až třikrát než odpoví Kdybyste měl někdo nějakou zkušenost rád se podělil budu moc rád děkuji za odpověď Přeji vám pěkný zbytek dne Vašek

19.11.2019

Vážený Václave,

Váš dotaz chápeme jako prosbu o osobní zkušenost k lidem s poraněním míchy, k vozíčkářům. Proto jsem Váš dotaz "překlopila" do článku, ve kterém žádám ostatní uživatele o sdělení vlastní zkušenosti. Bohužel, v asociace CZEPA zkušenosti s tímto pracovištěm nemáme. 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice

21. 11. 2019 Dodatečně jsme výzvu o sdílení zkušeností dali i na FB CZEPA, kde jsou drobné reakce. Sledujte FB, ev. nás kontaktujte telefonicky - 775 980 935.


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
| 1 | .. | 12 | | 14 | | 16 | .. | 27 |
banner-vdv-podcast-550x160
banner-handy.jpg