Jste na vozíku a nevíte si rady?

Pak jste našli to správné místo pro Vaše dotazy, na které bezplatně odpovídají odborní pracovníci asociace CZEPA.  

Pro vložení dotazu využijte červené tlačítko "Přidej dotaz", které Vás přesměruje na formulář, kde se můžete anonymně zeptat.

Vložením Vašeho dotazu předpokládáme Váš souhlas s uzavřením smlouvy o využití služby odborné sociální poradenství CZEPA, v rámci kterého se Vaším dotazem budeme zabývat. Seznamte se, prosím, s pravidly Poradny.

Poradna je veřejně dostupná, proto v dotazu uvádějte takové údaje, s jejichž zveřejněním souhlasíte. V případě zájmu o individuální odborné sociální poradenství kontaktujte pracovníky služby přímo.

Váš dotaz zodpovíme do 5 pracovních dnů. Bude-li nutná konzultace s našimi externími specialisty, může se tato doba prodloužit. O této skutečnosti Vás budeme předem informovat.

 

Neváhejte se zeptat, jsme tu pro Vás!Dobrý den. Můj přítel má svalovou atrofii a je na vozíku. Napadlo mě, že by jsme mohli spolu jet na bazén nebo na koupaliště. Na vašich stránkách jsem se dozvěděla, že existuje několik bazénů a koupališť, které jsou bezbariérové, což je úžasné. Ale chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se ti vozíčkáři nebo postižení pohybují? Jestli existují nějaká křesla nebo nějaký vozík nebo nevím jak to vysvětlit. Snad jste mě dobře pochopili. Přítel nemá zdravé ruce a nedokáže plavat. A já si neumím představit, že bych ho nějak sama podepírala nebo držela. Nerada bych, aby mi vyklouzl a nedej bože se mu něco stalo. Existuje nějaká taková pomůcka, která se dá přímo na koupalištích půjčit nebo po případě koupit? Předem děkuji N. Pírková 

9.3.2023

Vážená paní Pírková,
existují pomůcky, které usnadňují vstup zdravotně postiženého člověka do bazénu/do vody, ale z Vašeho vyjádření předpokládám, že Váš dotaz směřuje k pohybu člověka se zdravotním postižením přímo ve vodě. 

Přímo ve vodě se křesla ani vozíky neužívají, spíše běžné plavecké pomůcky dle individuálního výběru (kruhy, pásky atp.); jako významnou bych viděla osobní podporu asistující osoby. S ohledem na běžný provoz (a množství veřejnosti) veřejných bazénů a koupališť bych z bezpečnostního důvodu dala na zvážení, abyste požádali o odbornou podporu v nácviku plavání u organizací, které se plaváním osob se zdravotním postižením věnují. Jejich adresář najdete např. zde: https://ceskyparasport.cz/para-plavani/.

Pokud by měl Váš partner zájem, mohli byste spolu kontaktovat odborné plavecké organizace pro osoby se zdravotním postižením, spolu bezpečný pohyb ve vodě natrénovat a následně užívat bezbariérově dostupná veřejná místa.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, 

Mám auto na které jsem dostal příspěvek ale před 2 lety jsem ho dal do depozitu protože je nepojizdne a bylo stále častěji v servise až mi nakonec řekli ze nevi co stim je. Veškeré opravy me stali strašně moc peněz až sem to vzdal a vozidlo přestal užívat. Jenze se mi teď z úřadu prace ozvali a chtějí abych vrátil poměrnou část příspěvku. Chtěl bych zažádat o prominutí pravé z tohohle důvodu. Pomohli byste mi stim? Prosím 

6.3.2023

Dobrý den,
pokud přestanete motorové vozidlo, na které byl poskytnutý příspěvek, ve lhůtě 84 kalendářních měsíců od vyplacení příspěvku užívat, máte povinnost vrátit poměrnou část příspěvku. V "případech hodných zvláštního zřetele" může ÚP rozhodnout o prominutí vratky. Ale věc žádosti a důkazů je na Vaší straně. 

Pokud chcete ÚP přesvědčit, měla by být žádost podložena fakty a dokumenty. 
Doporučuji, abyste si k žádosti připravil:
- celkovou fakturu za koupi vozidla (kolik auto stálo)
- všechny faktury, které souvisí s proběhlými opravami, aby bylo jejich vyčíslení kompletní
- pokud jste opravy platil převodem, přidala bych výpisy z účtu, že platby proběhly
- písemné vyjádření servisu ("až mi nakonec řekli ze nevi co stim je").
 
Na základě podkladů můžete připravit text žádosti, který Vám následně můžeme konzultovat, pokud budete mít zájem. V případě zájmu o navazující konzultaci napište na email sixtova@czepa.cz.
 
S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, už delší dobu přemýšlím o liposukci, ale je mi jasné, že to asi nebude  nejjednodušší. Jsem kvadruplegik (c6/c7) a přes břišní stěnu zavedena  epicystomie. Bohužel na břiše se mi v poslední době uložilo dost tuku( Nejde jen o povolenou břišní stěnu). Rád bych začal řešení liposukcí o které už delší dobu přemýšlím, ale nejsem si jist, zda s tímto handicapem je možné uvažovat i o tomto zákroku. V poslední době mě zaujala laserová liposukce, kde po poradě s praktickým lékařem mi byla rozmluvená, jelikož zde k vyplavení tuku dochází přes lymfatický systém s pomocí pohybu. Dokázali byste poradit, zda s liposukcí je možné v tomto stavu uvažovat o řešení? A zda je možné i nějak chirurgicky zpevnit břišní stěnu?

24.2.2023

Dobrý den,
Váš dotaz jsme prostřednictvím kolegyně Zdeňky Faltýnkové, specialistky na spinální problematiku, konzultovali i s lékařem, specialistou na spinální poškození. 
Liposukce břicha má pro lidi se spinálním poškozením výrazná rizika - z důvodu močového měchýře v dutině břišní je zvýšené riziko celkové infekce, ochrnutí má vliv na delší dobu celkového hojení (násobně delší je také nezbytně nutný klidový režim po zákroku). Po případném zákroku je nutné trvale dodržovat výživová opatření (při nedodržení riziko rozpadu rány a celkové infekce). Z uvedených důvodů liposukci nedoporučujeme. V případě Vašeho zájmu můžeme zprostředkovat kontakty na odborné poradce v tématu výživového poradenství.

Za odborný tým CZEPA
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den,

kamarád získal příspěvek na koupi automobilu ve výši 200 000 Kč. Nyní se mu nabízí koupě auta právě v této hodnotě od plátce DPH. Když požádá o vrácení DPH ,bude muset vrátit uvedenou částku  nebo když je to na základě dvou rozdílných zákonů, částka DPH mu zůstane.

Děkuji za odpověď.

14.2.2023

Dobrý den,
příspěvek na koupi automobilu se řídí zákonem o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením (č. 329/2011 Sb.), podle kterého je v § 12 (odst. 1, písmeno b) uvedena povinnost použít vyplacený příspěvek v plné výši (citace: "Oprávněná osoba je povinna tento příspěvek nebo jeho poměrnou část vrátit, jestliže....nepoužila vyplacený příspěvek v plné výši do 3 měsíců ode dne jeho vyplacení nebo ve lhůtě stanovené krajskou pobočkou Úřadu práce").

Podmínky vrácení DPH osobám se zdravotním postižením u motorového vozidla, na jehož koupi byl poskytnut příspěvek od Úřadu práce, určuje zákon o vrácení daně z přidané hodnoty (č. 235/2004 Sb.) v § 85.  

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
8.2.2023 Obecné

Dobrý den, ráda bych cca v červnu  nebo v  září jela na dovolenou do Barcelony a dozvěděla jsem se, že je tam možné si v půjčovně půjčit elektrickou postel, kterou přivezou do hotelu, ve kterém se ubytujete. Nevíte prosím, které hotely v Barceloně tuto službu umožňují? Moc děkuji. Jana Tomečková

8.2.2023

Dobrý den paní Tomečková,

stejný dotaz jsem Vám zodpovídala již 31.1.2023. Níže Vám přeposílám již jednou vloženou odpověď....

Bohužel Váš dotaz nespadá do oblastí, kterými se zabývá odborné sociální poradenství, proto nemůžeme adekvátně odpověď.

Doporučuji Vám, obrátit se s tímto dotazem přímo na kolegy z Vozejkmap (třeba Vám dokáží nějaké ubytování natipovat) a nebo se obrátit na cestovní kanceláře, které nabízí bezbariérové zájezdy. Níže zasílám kontakty.

Vozejkmap

  • p. Jakub Řičica, tel. 721 502 700, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

  • p. Dana Součková, tel. 775 111 420, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

Cestovní agentura Pestrá cestovka

V rámci projektu Bezbatour pro Vás výše uvedená cestovní agentura vyhledává a shromažďuje informace umožňující pohodlně cestovat všem lidem bez rozdílu.

Cestovní agentura mimo jiné nabízí např. - "Pokud cestujete s vozíkem letecky, potřebujeme od Vás nahlásit typ vozíku (mechanický / elektrický), rozměry (výška, šířka, délka), hmotnost a u elektrických vozíků přesný typ baterií. Rádi pro Vás zajistíme asistenci na letišti, bezbariérové transfery a další potřebné náležitosti".

Webový odkaz na stránky cestovní agentury, kde dohledáte i kontakty najdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den, jsem ZTP P na el.vozíku. Až se oteplí, tak bych rád vyzkoušel dopravování v MHD a vlak v Praze. BEZBA dopravu umím, ale mávnout na tram, bus, vlak či metro se prostě sám nepoučený prostě bojím. Můžete mi prosím poradit, kde bych mohl požádat o pomoc. Vlastního asistenta zatím nemám :-) Ivan H.

8.2.2023

Dobrý den pane Ivane,

pokud z jakéhokoliv důvodu nejste schopen se samostatně přepravovat, je třeba dle přepravního řádu Dopravního podniku hl. m. Prahy si zajistit doprovod - cituji: Osoba na vozíku pro invalidy si musí předem zajistit doprovod osob, které jsou schopny samostatně vozík naložit do vozidla a z vozidla jej vyložit (netýká se vozidel, u kterých lze použít výsuvnou nebo výklopnou nájezdovou plošinu a zvlášť upravených autobusů, trolejbusů vybavených zdvihací plošinou). Plošiny obsluhuje pouze řidič nebo jiná pověřená osoba dopravce. Naložení vozíku s osobou na vozíku pro invalidy do vozidla a jeho vyložení musí být provedeno v době co nejkratší. Před zastávkou, kde hodlá vystoupit, oznámí osoba na vozíku pro invalidy nebo osoba doprovázející výstup z vozidla včas (nejpozději před zastavením vozidla v zastávce) stisknutím tlačítka „Znamení k řidiči“ nebo tlačítka, umístěného v dosahu osoby na vozíku pro invalidy (neplatí pro lanovou dráhu na Petřín).

Je tedy na Vás si doprovod zajistit. Jednou z možností je například využití sociálních služeb - osobní asistence. Ty poskytují za úplatu službu "doprovod". Pokud by registrovaná služba byla kapacitně obsazená, pak můžete zkusit hledat na webech, které zprostředkovávají kontakty na osobní asistenty - jen upozorňuji, že se nejedná o osoby, které pracují pod registrovanou soc. službou. 

Web Domelie - zde si můžete vyfiltrovat kontakty na pečovatele / asistenty (jedná se o neprověřené kontakty) - https://www.domelie.cz/

Dále naši klienti využívají i web Hlídačky - https://www.hlidacky.cz/

Dále můžete zkusit poptat např. organizaci ADRA, která má program dobrovolníků (dobrovolníci chodí bez nároku na finanční odměnu vypomáhat). Koordinátorkou dobrovolníků v Praze je p. Barbora Bezděkovská, tel. 739 605 899 - https://www.adra.cz/dobrovolnictvi/praha/dobrovolnictvi.

Pokud byste potřeboval další informace či kontakty, můžete mě kontaktovat na e-mailu: kupkova@czepa.cz nebo telefonicky na čísle 775 980 952.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
31.1.2023

Dobrý den, četla jsem na stránkách Vozejkova krásný článek o Barceloně a protože bych se tam ráda podívala, prosím o radu. Slyšela jsem, že v cizině je možné si půjčit elektrickou polohovací postel a je možné se v některých hotelech domluvit, že je po dobu pobytu vozíčkáře tato půjčená postel umístěna v hotelu, ve kterém vozíčkář bydlí. Mně i mé asistentce by to hodně pomohlo. Samozřejmě se snažíme zjišťovat informace i samy, ale s vámi by to bylo možná rychlejší. Šlo by o pobyt v červnu, v Barceloně, pokoj pro 2 osoby, samozřejmě bezbariérový přístup a aby to pokud možno nebylo moc daleko od centra. Délka pobytu cca 8 nocí, je mi jasné, že to bude dražší, ale pokud máte možnost, prosím o co nejvíce informací. Děkuji a pokud se podaří, slibuji reportáž včetně fotografií. :-)

31.1.2023

Dobrý den,

bohužel Váš dotaz nespadá do oblastí, kterými se zabývá odborné sociální poradenství, proto nemůžeme adekvátně odpověď.

Doporučuji Vám, obrátit se s tímto dotazem přímo na kolegy z Vozejkmap (třeba Vám dokáží nějaké ubytování natipovat) a nebo se obrátit na cestovní kanceláře, které nabízí bezbariérové zájezdy. Níže zasílám kontakty.

Vozejkmap

  • p. Jakub Řičica, tel. 721 502 700, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

  • p. Dana Součková, tel. 775 111 420, e-mail: vozejkmap@czepa.cz

Cestovní agentura Pestrá cestovka

V rámci projektu Bezbatour pro Vás výše uvedená cestovní agentura vyhledává a shromažďuje informace umožňující pohodlně cestovat všem lidem bez rozdílu.

Cestovní agentura mimo jiné nabízí např. - "Pokud cestujete s vozíkem letecky, potřebujeme od Vás nahlásit typ vozíku (mechanický / elektrický), rozměry (výška, šířka, délka), hmotnost a u elektrických vozíků přesný typ baterií. Rádi pro Vás zajistíme asistenci na letišti, bezbariérové transfery a další potřebné náležitosti".

Webový odkaz na stránky cestovní agentury, kde dohledáte i kontakty najdete ZDE.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně úpravy automobilu pro OZP.

Jedná se o úprav u podlahy, montování zádržného systému a plošiny. Prý by se mělo jednat 3 samostatné pomůcky a tím pádem je potřeba podat žádost 3x, samostatně, včetně toho zádržného systému. Pokud se bude muset žádat 3x zvlášť není poté nárok na proplacení úpravy senzorů po montáži.

Je tedy nutné podávat 3x samostatnou žádost? A případně proplácí se oprava senzorů po montáži? Pokud budete mít jakékoli informace nebo zkušenosti, budu za ně moc ráda.

Předem děkuji

Ručková

30.1.2023

Dobrý den paní Ručková,

vzhledem k tomu, že všechny výše uvedené pomůcky spadají pod zvláštní pomůcku - dodatečná úprava motorového vozidla, domníváme se, že by mohla být podána pouze 1 žádost, kde by byly všechny úpravy zahrnuté. Nicméně metodiku Úřadu práce nemáme k dispozici, proto kontaktujte svůj spádový Úřad práce a doptejte se na tuto skutečnost.

S opravou senzorů po montáži a jejím proplacením nemáme bohužel zkušenosti.

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice odborného sociálního poradenství


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
11.1.2023

Dobrý večer, prosím pěkně po pěti letech po onemocnění mám nevyčerpaný možný příspěvek, myslí, že bylo 750tis., překlápí se nevyčerpaná část do dalšího 5-ti letého období, nebo je nový nárok a v jaké výši (myslím, zda se nezměnil od té doby) ? Prý také již není možné čerpat příspěvek na rekonstr.koupelny či kuchyně (info z ÚP).. chtěla jsem vzhledem k neměnné situaci zůstat na vozíčku přizpůsobit si pohyb v těchto místech. Děkuji moc za odpověď.

12.1.2023

Dobrý den,
na úvod bych ráda uvedla, že legislativa sociálních příspěvků na podporu osob se zdravotním postižením poměrně často prochází vývojem a změnami. Aktuálně čerpáme ze zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením (zákon č. 329/2011 Sb.) a související vyhlášky (č. 388/2011 Sb.). Zákon uvádí obecná pravidla, vyhláška uvádí přesný výčet "zvláštních pomůcek", na které je možné čerpat podporu.

Mezi zvláštní pomůcky, které určuje vyhláška, na které můžete čerpat příspěvek od Úřadu práce patří (cituji):
- stavební práce spojené s uzpůsobením koupelny a WC, a to včetně stavebních prací spojených s rozšířením dveří v rámci uzpůsobení koupelny a WC; jedná se o stavební práce a s nimi nezbytně související materiál na úpravu, nikoli však o obklady, podlahové krytiny, sanitu apod.
- stavební práce spojené s rozšířením dveří v bytě
- speciální komponenty osobního počítače, například uzpůsobená klávesnice, myš, speciální programové vybavení umožňující ovládání počítače ústy, pohybem očí nebo pohybem hlavy
- schodišťová sedačka, nájezdové ližiny, přenosná rampa, schodolez, svislá zdvihací plošina, šikmá zvedací plošina, stropní zvedací systém, roštová rampy (tyto pomůcky včetně instalace)
- motorové vozidlo 
- dodatečná úprava motorového vozidla; jedná se o úpravy vyžadující montáž, například ruční ovládání, usnadňování nastupování, nakládání vozíku.

U pomůcek, které jsou dražší než 10 000 Kč může ÚP přispět až 350 000 Kč. V případě příspěvku na svislé zdvihací a šikmé zvedací plošiny může být příspěvek nově až do výše 500 000 Kč. Předpokládá se 10% spoluúčast žadatele, případně lze požádat o snížení spoluúčasti až na 1 000 Kč.

Ovšem současně zákon říká: "Součet vyplacených příspěvků na zvláštní pomůcku nesmí v 60 kalendářních měsících po sobě jdoucích přesáhnout částku 800000 Kč nebo 850000 Kč, jestliže byl v této době poskytnut příspěvek na zvláštní pomůcku na pořízení svislé zdvihací plošiny nebo šikmé zvedací plošiny. Od vyplacených částek se při určování součtu odečítají částky, které osoba v tomto období vrátila nebo jejichž vrácení bylo prominuto.".

Pokud jste v minulosti příspěvek na zvláštní pomůcku čerpala, doporučuji, abyste se obrátila na příslušné referenty ÚP, kteří v systému vidí, jaké bylo Vaše čerpání v průběhu času a budou schopni říct, jaká částka je Vám aktuálně k dispozici. Na kuchyň příspěvek uplatnit nelze, ale na stavební práce s rekonstrukcí koupelny a WC ano (ve stanoveném rozsahu).

Při plánování rekonstrukce bytu můžeme nabídnout možnost konzultace s kolegyní Zdeňkou Faltýnkovou, specialistkou na spinální problematiku.

V úterý 24. ledna 2023 od 16.00 hod. budeme vysílat webinář na téma Dávky pro osoby se zdravotním postižením, ve kterém budeme více informovat o aktuálních změnách této legislativy. Pozvánku s možností přihlášení zveřejníme během dnešního dne na webu Vozejkov.cz.

V případě zájmu o bližší vysvětlení či zprostředkování kontaktu se neváhejte ozvat. 
S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice (sixtova@czepa.cz)

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Dobrý den, 

tatínek je od 5/2021 na vozíku. Občas potřebuje zajet na kontroly k lékaři a do nemocnice. Existuje v libereckém kraji (konkrétně Jablonec nad Nisou) organizace, která nabízí přepravu vozíčkářů? Nyní vždy musíme využít sanitu a to vždy vleže, jelikož se vozík do sanity nevejde. Některá vyšetřeni jsou pak z lehu problematická. Velmi by nám to usnadnilo návštěvy lékařů apod. 

Děkuji, Menclová

11.1.2023

Dobrý den paní Menclová,

jediná přepravní služba, která nabízí přepravní služby pro osoby se zdravotním postižením na území Jablonce nad Nisou je Český červený kříž. Český červený kříž má zřízenou službu Senior doprava ČČK. 

Senior doprava ČČK

Základním cílem této služby je zajistit klientům dostupnou dopravu na dobu nezbytně nutnou v případech, kdy si nemohou zvolit jiný způsob přepravy a to zejména pro účely: přeprava klienta do zdravotnického zařízení, do obchodního zařízení k nákupu realizovaného osobně klientem (popř. i v doprovodu pečovatelky), za účelem kultury, realizace piety. 

Služba je určena přednostně fyzickým osobám od dovršení věku 65 let se sníženou nebo částečně sníženou soběstačností, osobám zdravotně postiženým ve věku od dovršení 26 let.

Dle telefonického hovoru má Senior doprava k dispozici 1 vůz - klient však musí být schopen přesednout na sedadlo spolujezdce (nemají automobil s plošinou, s následným ukotvením inv. vozíku).

Více informací o službě, včetně kontaktů nejdete ZDE.

Na území Jablonce nad Nisou převážela osoby se zdravotním postižením i firma Profi Taxi - dle telefonického hovoru však v současné době služby pro OZP nenabízejí. Zasílám však kontakt pro případné oslovení v budoucím období (je možné, že službu budou znovu nabízet - je třeba si situaci ověřit).

S pozdravem

Monika Kupková, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství

PS: Aktualizace - soc. pracovnice p. Mikešová z Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje - pobočka Jablonec nad Nisou mi vytipovala další možné přepravy:

  • Taxík Maxík, tel. 773 773 778
  • Vratislavice expres, tel. 773 584 374
  • Novodobá sanitka, tel. 605 160 424

 


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
7.1.2023 Rehabilitace

Příbuzná je ochrnutá na levou polovinu těla, bez pomoci nepřesedne z postele na vozík a na přenosný suchý WC. Současně je závislá 3x týdně na dialýze v Praze, záchranka jí vozí do  nemocnici Na Homolce (bydlí v Praze-Slivenci).

Náš dotaz:

Existuje rehabilitační ústav,, který  by jí pomohl intenzivním cvičením dosáhnout toho, že by příbuzná se sama  přesunula na vozík a zpět t.j. bez asistence pečovatelky?  Docházka terapeuta do bytu je málo účinná. Je to žena velmi aktivní, snaživá,, trpělivá, toužící po částečné samostatnosti. 

Děkujeme za odpověď.

 

9.1.2023

Dobrý den,

o zodpovězení Vašeho dotazu jsem požádala kolegyni p. Zdeňku Faltýnkovou. Její odpověď uvádím níže.

Vážená paní, rehabilitační ústavy mají obecně problém poskytnout intenzivní péči pacientům závislým na dialýze. Rehabilitaci mohou poskytnout spíše rehabilitační lůžková oddělení. Doporučuji obrátit se na rehabilitační lůžkové oddělení Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského - Nemocnice pod Petřínem, kde jsou zkušení lékaři i terapeuti znalí problematiky neurologických pacientů. Odkaz s kontaktem naleznete ZDE.

S pozdravem

Faltýnková Zdeňka, spinální specialistka a Monika Kupková, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Dobrý den, hledáme pro syna 20 let na vozíčku po DMO asistentku/kamarádku, která by ho jednou týdně vyzvedla ze školy a strávila s ním odpoledne. Nemáte prosím kontakt na nějakou asistenční službu v Plzni? Zatím jsme oslovili HEWER, ale bohužel bez úspěchu. Jiná asistenční služba v Plzni se nám najít nepovedla. Asistenční služby můžeme platit.

Děkuji Monika Duffková

3.1.2023

Dobrý den paní Duffková,

dle registru MPSV by v Plzni měly působit ještě další 2 sociální služby, které poskytují osobní asistenci. Níže Vám zasílám kontakty, je třeba si zjistit volnou kapacitu (bohužel jinou službu osobní asistence jsem nedohledala):

Městská Charita Plzeň

- webový odkaz najdete ZDE 

- kontakt: Vedoucí osobní asistence Bc. Dana Levorová, tel. 377537700, 731619740, e-mail: dana.levorova@mchp.charita.cz

Muži a Ženy, o.p.s.

- webový odkaz najdete ZDE

- kontakt: Hlavní koordinátorka p. Lucie Prokopová, tel. 608515428, e-mail: prokopova@muziazeny.cz

- v Plzni by měla působit osobní asistentka p. Jana Pachnerová

Pokud výše uvedené organizace nebudou mít volnou kapacitu, zkuste si projít weby, které zprostředkovávají kontakty na osobní asistenty, kteří nabízejí služby za úplatu. Jen upozorňuji, že se nejedná o osoby, které pracují pod registrovanou soc. službou - je zde riziko, že nevíte, koho si pouštíte do bytu....

Web Domelie - zde si můžete vyfiltrovat kontakty na pečovatele / asistenty (jedná se o neprověřené kontakty) - https://www.domelie.cz/

Dále naši klienti využívají i web Hlídačky - https://www.hlidacky.cz/

V neposlední řadě můžete zkusit oslovit organizace, které se zabývají dobrovolnickou činností - třeba by se našel vhodný dobrovolník.

Dobrovolnické centrum ADRA Plzeň - webový odkaz najdete ZDE (cílovou skupinu, které poskytují služby jsou senioři a seniorky - ale třeba by Vám dokázali pomoci)

Dobrovolnictví TOTEM, z.s. - webový odkaz najdete ZDE

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice


Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 34 | »
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png