Dobrý den,
platí i pro rok 2019, že parkovací karta pro OZP je také dálniční známkou?
14.1.2019

Dobrý den,

 

I v roce 2019 platí, že dle § 20 a zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zpoplatnění nepodléhá  užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem

- přepravujícím těžce zdravotně postižené občany, kteří jsou podle zvláštního právního předpisu držiteli průkazu ZTP, s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou, nebo průkazu ZTP/P, pokud držitelem silničního motorového vozidla je postižená osoba sama nebo osoba jí blízká

 

S pozdravem

 

Monika Kupková, DiS.

sociální pracovnice


Monika Kupková
Dobrý den, pokud mám parkovací kartu musím platit na placených parkovištích, např. v nemocnici? Děkuji.
20.10.2015

Dobrý den,

platný parkovací průkaz Vás opravňuje vyhrazené parkovací místo použít.
Případné poskytnutí slevy na parkovné je na rozhodnutí správce parkovacího místa - poskytnutí slevy není jeho povinností.

S pozdravem

Hana Sixtová

pracovnice v sociálních službách


Hana Sixtová
Uznávají naši parkovací kartu i v USA, Kanadě, Mexiku ? Jaké jsou rozdíly?
9.12.2014

Dobrý den,

v ČR je vydáván Parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením, který má pro parkování platnost v rámci EU. O stanovisko k parkovací kartě v rámci USA, Kanady a Mexika požádáme ambasády uvedených států. Na výsledek se prosím informujte během ledna 2015 na emailu czepa@czepa.cz. Děkuji.


Hana Sixtová
Nevšiml jsem si, že výměna parkovacích průkazů byla do 31.12.2012 a průkaz nevyměnil. Co mám teď dělat?
9.1.2013
Dobrý den,
od 1.1.2013 je platný pouze "Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou" s označením 07. Pokud jste výměnu do konce roku 2012 nestihl, dostavte se na obecní úřad co nejdříve. K výměně budete potřebovat stávající parkovací průkaz (s označením 01, modrý symbol vozíčkáře), platnou průkazku ZTP/P a průkazovou fotografii.

Staré parkovací karty od ledna 2013 neplatí, proto při jejich používání můžete mít potíže při policejní kontrole (na vyhrazených parkovacích místech či při jízdě po dálnici). Proto doporučujeme výměnu průkazu co nejdříve.

Hana Sixtová
Dobrý den, rád bych získal novou parkovací kartu, ale nejednalo by se o výměnu nýbrž o vyhotovení nové karty. V současné době žádnou nevlastním. Jak mohu postupovat? Děkuji, hezký den.
11.12.2012
Dobrý den, parkovací karta se jmenuje "parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením". Její vydání se vyřizuje na úřadě obce s rozšířenou působností (nikoli na úřadu práce, kam spadá většina příspěvků pro OZP). Žádost se podává na odbor sociálních věcí (vyhrazené parkovací místo před domem vyřizuje odbor dopravy).

Hana Sixtová