Dobrý den vážená redakce, chci se zeptat zda v České republice je nějaká střední škola která nabízí dálkové studium s tím že se dá dostat do školy bezbariérovo nebo studovat z domova. Děkuji za Vaši odpověď. 

5.5.2020

Dobrý den,
můžeme Vám nabídnout informace a kontakty k tématu studia na středních školách, které máme k dispozici:

- Obchodní akademie Janské Lázně (bezbariérová střední škola s internátem) https://www.oajl.cz/skola/
- Jedličkův ústav Praha (bezbariérová střední škola s internátem) http://www.jus.cz/typy-skol?p=4
- SOA Soukromá obchodní akademie v Žatci (dálkové studium) http://www.soazatec.cz/nabidka-studia/dalkove-studium.html
- Střední škola Spektrum (dálkové studium https://www.skolaspektrum.cz/.

Případně navrhuji podle místa Vašeho bydliště (ev. zvoleného dostupného kraje) vyhledat webové stránky krajského úřadu, kde by měla být uvedena i sekce "školství", ideálně se seznamem škol, které jsou v kraji dostupné. Případně by takovou informaci mohli poskytnout např. telefonicky pracovníci školského odboru krajského úřadu. Získal/a byste tak kontakty na místní střední školy a mohl/a se blíže seznámit s jejich programem, ev. dotazovat přístupnost.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, vyhledávám kurzu a školení, zejména pro lidi s tělesným postižením. zatím jsem nenarazila na vyhledavač, který by příslušné kurzy filtroval podle přístupnosti, bez/bariérovosti. nemáte někdo jinou zkušenost? momentálně sháním kurz na PR, nejlépe v rozsahu min.80 hodin, v Praze a nejsem úspěšná. nevíte o nějaké iniciativě, která podobné informace shromažďuje? děkuji
14.1.2014

Dobrý den, o vyhledavači (bez)bariérových kurzů nevíme. Nabízíme tip na organizace, které se vzděláváním či zaměstnáváním OZP zabývají: Neziskovky.cz (http://neziskovky.cz/), Konto Bariéry - Burza práce (http://burzaprace.kontobariery.cz/home.aspx), Liga vozíčkářů (http://www.ligavozic.cz/klienti/prace-a-samostatnost), Šance na vzdělání, o.p.s. (http://www.sancenavzdelani.org/), Nadační fond pro podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením (http://www.nfozp.cz/).


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png