Dobrý den, vyhledávám kurzu a školení, zejména pro lidi s tělesným postižením. zatím jsem nenarazila na vyhledavač, který by příslušné kurzy filtroval podle přístupnosti, bez/bariérovosti. nemáte někdo jinou zkušenost? momentálně sháním kurz na PR, nejlépe v rozsahu min.80 hodin, v Praze a nejsem úspěšná. nevíte o nějaké iniciativě, která podobné informace shromažďuje? děkuji
14.1.2014

Dobrý den, o vyhledavači (bez)bariérových kurzů nevíme. Nabízíme tip na organizace, které se vzděláváním či zaměstnáváním OZP zabývají: Neziskovky.cz (http://neziskovky.cz/), Konto Bariéry - Burza práce (http://burzaprace.kontobariery.cz/home.aspx), Liga vozíčkářů (http://www.ligavozic.cz/klienti/prace-a-samostatnost), Šance na vzdělání, o.p.s. (http://www.sancenavzdelani.org/), Nadační fond pro podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením (http://www.nfozp.cz/).


Hana Sixtová
Dobrý den, chci chodit do jazykové školy, ale nevím, kam se obrátit. Máte nějaký tip? Děkuji.
11.12.2012
Dobrý den,
velmi záleží na tom, kde žijete. Pokud jsou ve Vašem městě jazykové školy, vyptejte se telefonicky, zda mají bezbariérový přístup a v ideálním případě se běžte osobně podívat (na podmínky přístupu, bezbariérové sociální zázemí i způsoby a podmínky výuky).

Pokud ve Vašem okolí bezbariérová jazyková škola není, máte možnost využít výuku "na dálku" prostřednictvím e-learningové výuky. Pro studium anglického jazyka je mezi vozíčkáři vyzkoušený britský model LANGUAGELAB. U svého počítače se v čase, který Vám vyhovuje, připojíte do Anglického města. Tam můžete konverzovat se studenty z celého světa nebo si vybrat výukovou hodinu vedenou lektorem. Tato jazyková škola spolupracuje s lektory z celého světa, máte tak možnost využít výuku z jiných časových pásem - tedy v době, kdy jiní třeba spí :-) Bližší info v sekci vzdělání: http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/vyuka-anglictiny/

Hana Sixtová
Dobrý den, sháním školy, kde bych mohla na vozíku studovat?
5.12.2012
Dobrý den,
záleží samozřejmě na typu školy, kterou hledáte. V sekci "seberealizace" je kategorie "vzdělávání". Tam najdete prezentace např. ZŠ Na Smetance (Praha 2) - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/v-zakladni-skole-na-smetance-jsou-handicapovani-skolaci-vitani/, Soukromou obchodní akademii v Žatci - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/soukroma-obchodni-akademie-v-zatci/ či Metropolitní univerzitu Praha - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/metropolitni-univerzita-praha-/. Dále existuje Obchodní akademii v Janských Lázních - http://www.oajl.cz/ a jistě i další školy.

Společně bychom určitě našli řešení, jak postupovat při získání dotace při úpravě "Vaší" školy.
Také existují nadace, které podporují handicapované studenty formou stipendia (Např. Nadace Charty 77 - http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Archiv/2006/Stipendium-BARIERY.aspx či Nadace Jistota KB - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/stipendia-pro-vs-studenty-se-zdravotnim-postizenim/).

Hana Sixtová