Dobrý den vážená redakce, chci se zeptat zda v České republice je nějaká střední škola která nabízí dálkové studium s tím že se dá dostat do školy bezbariérovo nebo studovat z domova. Děkuji za Vaši odpověď. 

5.5.2020

Dobrý den,
můžeme Vám nabídnout informace a kontakty k tématu studia na středních školách, které máme k dispozici:

- Obchodní akademie Janské Lázně (bezbariérová střední škola s internátem) https://www.oajl.cz/skola/
- Jedličkův ústav Praha (bezbariérová střední škola s internátem) http://www.jus.cz/typy-skol?p=4
- SOA Soukromá obchodní akademie v Žatci (dálkové studium) http://www.soazatec.cz/nabidka-studia/dalkove-studium.html
- Střední škola Spektrum (dálkové studium https://www.skolaspektrum.cz/.

Případně navrhuji podle místa Vašeho bydliště (ev. zvoleného dostupného kraje) vyhledat webové stránky krajského úřadu, kde by měla být uvedena i sekce "školství", ideálně se seznamem škol, které jsou v kraji dostupné. Případně by takovou informaci mohli poskytnout např. telefonicky pracovníci školského odboru krajského úřadu. Získal/a byste tak kontakty na místní střední školy a mohl/a se blíže seznámit s jejich programem, ev. dotazovat přístupnost.

S pozdravem
Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, vyhledávám kurzu a školení, zejména pro lidi s tělesným postižením. zatím jsem nenarazila na vyhledavač, který by příslušné kurzy filtroval podle přístupnosti, bez/bariérovosti. nemáte někdo jinou zkušenost? momentálně sháním kurz na PR, nejlépe v rozsahu min.80 hodin, v Praze a nejsem úspěšná. nevíte o nějaké iniciativě, která podobné informace shromažďuje? děkuji
14.1.2014

Dobrý den, o vyhledavači (bez)bariérových kurzů nevíme. Nabízíme tip na organizace, které se vzděláváním či zaměstnáváním OZP zabývají: Neziskovky.cz (http://neziskovky.cz/), Konto Bariéry - Burza práce (http://burzaprace.kontobariery.cz/home.aspx), Liga vozíčkářů (http://www.ligavozic.cz/klienti/prace-a-samostatnost), Šance na vzdělání, o.p.s. (http://www.sancenavzdelani.org/), Nadační fond pro podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením (http://www.nfozp.cz/).


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, chci chodit do jazykové školy, ale nevím, kam se obrátit. Máte nějaký tip? Děkuji.
11.12.2012
Dobrý den,
velmi záleží na tom, kde žijete. Pokud jsou ve Vašem městě jazykové školy, vyptejte se telefonicky, zda mají bezbariérový přístup a v ideálním případě se běžte osobně podívat (na podmínky přístupu, bezbariérové sociální zázemí i způsoby a podmínky výuky).

Pokud ve Vašem okolí bezbariérová jazyková škola není, máte možnost využít výuku "na dálku" prostřednictvím e-learningové výuky. Pro studium anglického jazyka je mezi vozíčkáři vyzkoušený britský model LANGUAGELAB. U svého počítače se v čase, který Vám vyhovuje, připojíte do Anglického města. Tam můžete konverzovat se studenty z celého světa nebo si vybrat výukovou hodinu vedenou lektorem. Tato jazyková škola spolupracuje s lektory z celého světa, máte tak možnost využít výuku z jiných časových pásem - tedy v době, kdy jiní třeba spí :-) Bližší info v sekci vzdělání: http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/vyuka-anglictiny/

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, sháním školy, kde bych mohla na vozíku studovat?
5.12.2012
Dobrý den,
záleží samozřejmě na typu školy, kterou hledáte. V sekci "seberealizace" je kategorie "vzdělávání". Tam najdete prezentace např. ZŠ Na Smetance (Praha 2) - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/v-zakladni-skole-na-smetance-jsou-handicapovani-skolaci-vitani/, Soukromou obchodní akademii v Žatci - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/soukroma-obchodni-akademie-v-zatci/ či Metropolitní univerzitu Praha - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/metropolitni-univerzita-praha-/. Dále existuje Obchodní akademii v Janských Lázních - http://www.oajl.cz/ a jistě i další školy.

Společně bychom určitě našli řešení, jak postupovat při získání dotace při úpravě "Vaší" školy.
Také existují nadace, které podporují handicapované studenty formou stipendia (Např. Nadace Charty 77 - http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Archiv/2006/Stipendium-BARIERY.aspx či Nadace Jistota KB - http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/stipendia-pro-vs-studenty-se-zdravotnim-postizenim/).

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png