Dobrý den,
dostal jsem blokovou pokutu, přestože jsem měl auto viditelně označené parkovací kartou. Důvodem bylo, že jsem měl parkovací kartu umístěnou fotkou ven. Postupovala policie správně, že mi dala pokutu? Děkuju za odpověď
1.8.2016

Dobrý den,

zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu v této souvislosti upravuje pouze umístění parkovací karty - tzn. že parkovací karta musí být viditelně umístěna za předním sklem. Jak má být parkovací karta umístěna - zda fotkou nebo znakem vozíčkáře ven - tento zákon ani jakýkoliv jiný výslovně neupravuje. 

V tomto případě doporučuji se obrátit na příslušnou policejní služebnu a požadovat vysvětlení, proč Vám byla uložena pokuta, přestože jste neporušil žádný zákon, 

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

 

 


Dominika Horáková
Dobrý den,
mám v autě 4-bodové pásy a v řidičáku kód "podpůrný systém". Při řízení je však již nepoužívám, mohl bych být proto při účasti na dopravní nehodě sankcionován? Vřele děkuji za odpověď.
26.7.2016

Dobrý den,

pokud máte v řidičském oprávnění napsáno, že při jízdě používáte 4 - bodové pásy (podpůrný systém), měl byste tyto pásy při řízení používat. Pokud se ale Váš zdravotní stav změnil a pásy již nepotřebujete, bylo by vhodné si nechat tento podpůrný systém z řidičského oprávnění vymazat (tento výmaz provede příslušný úřad na základě předložené lékařské zprávy).

V případě kontroly nebo nehody můžete být za nepoužítí těchto pásů sankcionován. Vždy ale záleží na posouzení a rozhodnutí daného policisty.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice 


Dominika Horáková
| 1 | .. | 9 | | 11
banner-handy.jpg
untitled-24.png