Dobrý den, chtěl jsem na ÚP vidět zprávu ze sociálního šetření a zprávu lékaře, ale odmítli mi to dát, že jde o jejich interní materiály. Mají na to právo - jaké mám možnosti? Děkuji.
Dobrý den,
je mi 30 let. Až do současnosti jsem bydlela u známých, kteří mi celodenně poskytovaly asistenci. Bohužel o mě ze zdravotních důvodů již pečovat nemohou a také se musíme z bytu, ve kterém bydlíme, odstěhovat. Chtěla bych se zeptat jaké mam možnosti. Zda existuje nějaká pobytová služba, kde by mi byla celodenně poskytována asistence? Placení vlastního nájmu a ještě asistenta si dovolit nemohu, proto zjišťuji své možnosti. Jsem na invalidním vozíku a pomoci potřebuji i s nejzákladnějšími úkony.
Mnohokrát Vám děkuji za jakoukoli radu.
Přeji krásný den
7.2.2014

Dobrý den,
chápu, že se nacházíte v náročné situaci.

V České republice existují pobytové služby, které zároveň poskytují svým klientům osobní asistenci. Bohužel nevím, v jakém kraji se nacházíte, proto Vám nemohu vytipovat konkrétní zařízení.

Pokud chcete nalézt konkrétní pobytové zařízení s asistencí (např. domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení), podívejte se na stránky registru poskytovatelů sociálních služeb: http://iregistr.mpsv.cz/. V registru naleznete kontakty na konkrétní pobytová zařízení.

S pozdravem

Dominika Horáková
sociální pracovnice 


Dominika Horáková
« | 1 | 2
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png