Kde seženu kontakty na poskytovatele osobní asistence? Děkuji.
12.3.2013
Dobrý den,
na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (www.mpsv.cz) funguje veřejný Registr poskytovatelů sociálních služeb - http://iregistr.mpsv.cz/. Na titulní straně můžete vstoupit do sekce "Vyhledání služby" a podle druhu služby, cílové skupiny či podle kraje a okresů filtrovat. Najdete konkrétní kontakty včetně adresy, emailu, telefonu, webu organizace.

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, v době prezidentských voleb jsem hospitalizovaný. Jak se můžu voleb účastnit?
9.1.2013
Dobrý den,
ze závažných důvodů (zejména zdravotních či rodinných) může občan požádat volební komisi při obecním úřadu o možnost volby do přenosné volební schránky. Pokud se s volební komisí domluvíte předem, přijdou zástupci volební komise za Vámi.

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, měl bych dotaz týkajíci se následujících voleb. Jsem doma po operaci dekubitu a nemohu opustit lůžko. Mohu se zeptat, jak postupovat, abych mohl odvolit? Předem děkuji
6.10.2012
Dobrý den,
Informace o způsobu hlasování (součástí modré obálky s kandidátkami) v pokynech uvádějí: "Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není přípustné. ...Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních, důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, avšak pouze v územním obvodu stálého volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena. V takovém případě okrsková volební komise vyšle k voliči 2 své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky." Doporučuji Vám tedy obrátit se na obecní úřad s žádostí o možnost volby doma.

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
« | 1 | 2
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png