Dobrý den,
chtěla bych si stěžovat na postup posudkové komise MPSV, které jsme s dcerou podstoupily v rámci odvolání ke snížení příspěvku na péči. Šetření komise bylo prováděno tendenčně - vše již bylo rozhodnuto před naším příjezdem, v průběhu jednání komise, dle našeho názoru, argumentovala v rozporu s metodikou pro posuzování zdravotního stavu a v potaz brala pouze skutečnosti, které jí vyhovovaly.
Na MPSV ani nikde jinde jsme však nenalezly kontakt, kam bychom mohly svoji stížnost poslat. Poradíte?
Předem děkujeme za odpověď.
13.2.2017

Dobrý den,

pokud nejste spokojeni s postupem a rozhodnutím posudkové komise MPSV, můžete svoji stížnost adresovat JUDr. Jiřímu Veselému, Ph.D., řediteli odboru výkonu posudkové služby nebo jeho nadřízené Ing. Ivě Merhautové, MBA, náměstkyni pro řízení sekce sociálně pojistných systémů MPSV ČR.

Pokud bych Vám mohla být při sepisování stížnonosti nebo při dalším postupu proti rozhodnutí odvolací komise nápomocna, obraťte se na mě na e-mailové adrese horakova@czepa.cz.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice 


Dominika Horáková
Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Bratr je již měsíc a 14 dní po pádu, kdy utrpel zlomeninu 7 a 6 th obratle s poranenim michy, nevime do jake míry je poranena, pry to nevi ani doktori . Po uraze lezel na míste urazu, nekolik hodin v zime. Po probuzeni necitil nohy ani brisko od oblasti pupíku dolů. Dnes díky bohu pocituje tlak jestlize se silne nekdo dotkne nohou nebo pri cviceni, zacina citit pravou polovinu bricha v leve polovine cítí šimrání. Za 14 dni bude přelozen do Hamzovy léčebny. Chtěla bych se zeptat jaky nazor mate na to když polozím otazku zda ma sanci na to ze se jednou postavi a bude chodit?? Take se chci zeptat, zda někdo máte zkušenosti s touto léčebnou a jaké. Předem Vám moc děkuji za odpovědi :)
2.2.2017

Dobrý den,

při úrazu s poraněním míchy jsou často poškozeny kosti i tkáně, několik týdnů po úraze je mícha v míšním šoku, otoku. Proto je několik prvních týdnů a měsíců i pro odborníky obtížné stanovit dlouhodobou prognózu. Určitě je ale zásadní, že je Váš bratr hospitalizován v síti spinálních jednotek (v rámci nemocnic) a spinálních rehabilitačních jednotek (v rámci rehabilitačních ústavů). Tato péče v rámci zařízení spinálního programu je vysoce odborná a komplexní, měla by zajistit vybavenost materiální, technickou i personální prostřednictvím multidisciplinárního týmu. Pro Vaši informaci spinální rehabilitační jednotky jsou v ČR ve třech rehabilitačních ústavech: RÚ Kladruby, RÚ Hrabyně, Hamzova odborná léčebna Luže-Košumberk. Všechna tato pracoviště mají v léčbě a rehabilitaci pacientů s poškozením míchy tradici a splňují nastavené standardy.

 

Vnímáme, že pro naše klienty, ale i jejich blízké, je důležitá možnost seznámi se s následky poškození míchy, prevencí možných komplikací, využít odborné poradenství. Tedy i Vašemu bratrovi a Vám můžeme nabídnout možnost i opakovaných (osobních, telefonických, emailových, korespondenčních) konzultací, dále informace o publikacích a video programech, které naše asociace k tématu poškození míchy vydává. Více informací o nabídce služeb a programů asociace najdete na webové stránce CZEPA.

 

Ve Vaší nelehké situaci Vás můžeme podpořit, proto se na nás neostýchejte obrátit.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, pro svou knihu "Trochu jiné mámy. Hovory o mateřství navzdory zdravotnímu hendikepu" hledám maminku na vozíku, která by byla ochotná se mnou udělat rozhovor. Podmínka je, že pro mateřství se rozhodla v době, kdy už byla na vozíku. Kvůli reprezentativnosti knihy bych taky velmi přivítala, kdyby šlo o maminku, která má dítě už větší, v pubertě nebo dospělé.
Na Parapleti mi poradili, že mám hledat skrze Váš portál, ale nevím, jakým způsobem lze takový inzerát zadat. Mohli byste mi s tím pomoci? Věc bohužel poměrně spěchá, jedná se o náhradu za jiný rozhovor, který se nepodařilo autorizovat.
Děkuji, Mgr. Petra Maťová
12.1.2017

Vážená paní magistro,

Vaši výzvu maminkám můžete zpracovat (jako zde úvodní odstavec) formou článku, který bude vidět na titulní straně portálu. Jako registrovaný uživatel se přihlásíte a v rámci účtu "můj profil" zvolíte záložku "příspěvky" - modré tlačítko "přidat příspěvek". 

 

Ve formuláři nového příspěvku můžete využít řazení kategorie "inspirace", podkategorie "publikace a DVD". Krátký popis, čeho se článek týká, je stručná pasáž, která se ostatním uživatelům zobrazuje pod názvem a ilustračním obrázkem a má nalákat k "rozbalení" celého článku. Také vybrání ilustračního obrázku zvýší atraktivnost vytvořeného článku, proto jen doporučuji tuto možnost využít.

 

Považuji za vhodné, abyste v článku blíže rozvedla způsoby, jakými je možné rozhovor vést a okruh otázek, kterých by se týkal. Samozřejmě nezapomeňte na kontakt, který potenciální zájemkyně mohou využít.

 

Vzhledem k osobním kontaktům s našimi klientkami pak mohu některé maminky na Váš článek s výzvou upozornit. 

Pokud byste měla s vytvořením článku potíže, ozvěte se telefonicky: 775 980 952.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den, potřebuji se přepravit na vyšetření k lékaři v Praze. Můžete poradit, kdo by pomohl s bezbariérovou dopravou? Děkuji.
24.10.2016

Dobrý den,

ohledně bezbariérové dopravy v Praze máte několik možností. Na webových stránkách Dopravního podniku Prahamůžete v záložce "Pražská doprava" vybrat službu "Vyhledání spojení", kde lze zadat trasu s požadavkem "jen bezbariérová spojení".

 

Dále máte možnost oslovit několik dopravců, například tyto:

- Handicap Transport http://handicap-transport.cz/

- Helpdriver http://www.helpdriver.cz/

- Societa http://www.societa.cz/

- Portage http://www.portage.cz/

 

Slevu pro držitele ZTP zákazníky nabízí například taxislužba Modrý anděl.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den,

zajímá mne, jak se provádí dentální péče u kvadruplegika. Moje matka je v takovém stavu, že si neumím představit, že ji někdo dopraví do ordinace a posadí do zubařského křesla. Je nějaká možnost ošetření například v nemocnici v leže s dovozem sanitkou? Je něco takového možné v Plzni nebo Klatovech? Děkuji.
26.10.2016

Dobrý den,

Váš dotaz jsem konzultovala s kolegyní Zdeňkou Faltýnkovou, zdravotní specialistkou CZEPA​.

​Stomatologická​ péče je obvykle vázána na zubařské křeslo, které zajišťuje​ správnou polohu klienta/pacienta při ošetřování i napojení nezbytné​ techniky (osvětlení, přístroje atp.). Bohužel nemáme zkušenosti s možností dentálního ošetření jinak, než na zubařském křesle. V této souvislosti jako zásadní vnímáme otázku toho, zda Vaše maminka vzhledem ke svému zdravotnímu postižení dokáže udržet polohu na zubařském křesle a jak případně zajistit pomoc s přesunem na něj.

​ ​

​Pokud by maminka polohu na zubařském křesle udržela​, ​p​ředpokládáme, že máte možnost konzultovat s praktickým lékařem možnost předepsání transportu sanitou. V lokalitě Plzeňského kraje poskytuje osobní asistenci spolek Hewer, který máte možnost požádat o asistenci s přesunem maminky v ordinaci (z transportního lůžka na zubařské křeslo a zpět). 

 

​Pokud Vaše maminka disponuje elektrickým vozíkem s polohovacími zády,​ navrhujeme konzultovat s poskytovatelem ​stomatologické​ péče možnost ošetření na vozíku (s tím spojené otázky dopravy, přístupu do zdravotnického zařízení, manipulační prostory ordinace).

​ 

Zdá se nám vhodné konzultovat přímo s vybraným poskytovatelem péče. Pokud zvolíte ošetření v nemocnici, předpokládáme, že mají zkušenost s ošetřováním pacientů lůžkových oddělení, což považujeme za srovnatelnou situaci.

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den.
Jsem kvadruplegik, mám ZTP/P a je na mě napsán čerstvě postavený dům, ve kterém mám trvalý pobyt.
Jak jsem se dočetl na internetu měl bych být osvobozen od daně z nemovitosti.
Jakým způsobem mám dát vědět finančnímu úřadu, že mám ZTP/P, aby mi z té nemovitosti neposílal výměr daně? Dan z pozemku, na kterém dům stojí již platím.
Děkuji za odpověd.
19.10.2016

Dobrý den,

v zákoně o dani z nemovistosti se sice uvádí, že držitel průkazu ZTP/P může být osvobozen od daně z nemovitosti. Zároveň záleží ale také na tom, zda je dům ve Vašem vlastnictví zkolaudován (např. zanesen do katastru nemovitostí) jako budova obytného domu nebo budova určena pro rodinnou rekreaci:

- Pokud se jedná o budovu obytného domu, je osvobozen od této daně držitel průkazu ZTP/P, který ale je zároveň příjemcem příspěvku na živobytí dle zákona o hmotné nouzi nebo je příjemcem tohoto příspěvku osoba společně posuzovaná - např. matka, manželka, atd. (§ 9 odst. 1, písm. n) zákona č. 339/1992 Sb., o dani z nemovitosti).

Tedy pouhé držení průkazu ZTP/P v případě obytného domu není z hlediska tohoto zákona dostačující pro osvobození od daně z nemovitosti. 

- Pokud se ale jedná o budovu pro rodinnou rekreaci, pro osvobození od této daně je postačující pouze držení průkazu ZTP/P (§ 9 odst. 1, písm. o) zákona č. 339/1992 Sb., o dani z nemovitosti).

 

Pokud byste měl nějaké další nejasnosti, napište mi na e-mail horakova@czepa.cz

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice


Dominika Horáková
19.10.2016

Dobrý den,

v zákoně o dani z nemovistosti se sice uvádí, že držitel průkazu ZTP/P může být osvobozen od daně z nemovitosti. Záleží ale také na tom, zda je dům ve Vašem vlastnictví zkolaudován (např. zanesen do katastru nemovitostí) jako budova obytného domu nebo budova určena pro rodinnou rekreaci:

- pokud se jedná o budovu obytného domu, je osvobozen od této daně držitel průkazu ZTP/P, který ale je zároveň příjemcem příspěvku na živobytí dle zákona o hmotné nouzi nebo je příjemcem tohoto příspěvku osoba společně posuzovaná - např. matka, manželka, atd. (§ 9 odst. 1, písm. n) zákona č. 339/1992 Sb., o dani z nemovitosti).

Tedy pouhé držení průkazu ZTP/P v případě obytného domu není z hlediska tohoto zákona dostačující pro osvobození od daně z nemovitosti. 

- pokud se ale jedná o budovu pro rodinnou rekreaci, pro osvobození od této daně stačí pouze držení průkazu ZTP/P (§ 9 odst. 1, písm. o) zákona č. 339/1992 Sb., o dani z nemovitosti).

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

Dobrý den,

mám syna,který je po úraze míchy kvadruplegik. Úraz se stal před dvěma lety. Pojišťovna ohodnotila jeho trvalé následky 80%. Vzhledem k tomu, že se jeho stav nezlepšil, naopak v souvislosti s jeho diagnózou vznikají další zdravotní problémy, bych chtěla požádat pojišťovnu o přehodnocení procentuálního hodnocení.
Syn je plně závislý na cizí pomoci.
Poradíte mi s možnostmi jak na to?
17.10.2016
Dobrý den,
v této věci záleží na pojistných podmínkách konkrétní smlouvy. Mám za to, že u takto těžkého úrazu má být plněno ve 100%. Bohužel Vám tuto informaci nejsem schopná potvrdit bez bližších informací týkající se dané pojistné události. 
Prosím kontaktujte mě na telefonním čísle 602 309 320 nebo e-mailové adresezuzana.spitalska@akandel.cz
Děkuji.
S pozdravem
JUDr. Zuzana Špitálská 

JUDr. Zuzana Špitálská
Dobrý den, existuje nějaká stránka, na které je možné získat informace ohledně práv a povinností zaměstnanců, kteří pobírají invalidní důchod? Změní se něco pro invalidního důchodce, který začne pracovat? Také mě zajímá zda takovýto zaměstnanec má právo na dovolenou a jestli pokud by byl hospitalizovaný v nemocnici dostane nějaké potvrzení pro zaměstnavatele o hospitalizaci. Předpokládám, že neschopenku nedostane. Děkuji.
3.10.2016

Dobrý den,

práva a povinnosti zaměstnanců, kteří pobírají invalidní důchod, se řídí platným zákoníkem práce (zákon č. 262/2006 Sb.) a zákonem o zaměstnanosti (§ 67 - 84 zákona č. 435/2004 Sb.).

Pokud má zaměstnanec pobírající invalidní důchod se zaměstnavatelem uzavřenou řádnou pracovní smlouvu, má nárok na dovolenou. Údaje o délce dovolené mohou být buď součástí pracovní smlouvy nebo jsou stanoveny písemným dodatkem, který je zaměstnavatel povinnen svému zaměstnanci předat do 1 měsíce od vzniku pracovního poměru.

V případě hospitalizace zaměstnance nebo pracovní neschopnosti z důvodu nemoci či karantény, má zaměstnanec nárok na nemocenskou. Ta je v případě osoby invalidní ve III. stupni vyplácena pouze po dobu 85 kalendářních dní (dle § 28 zákona č. 187/2004 Sb. - tzn. 15 kalendářních dní ze strany zaměstnavatele a 70 kalendářních dní ze strany ČSSZ). Pokud se jedná o zaměstnance s přiznanou invaliditou v I. nebo II. stupni, má nárok na nemocenskou ve stejném rozsahu jako zaměstnanec bez handicapu.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

 

 


Dominika Horáková
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem Maminka- 54 let, prodělala před 3mi měsíci masivní krvácení do mozku s prognózou - nemožnost přežít, po měsíci se probrala z kómatu. Nyní je na rehabilitačním oddělení, plně vnímá, komunikujeme gesty a pomocí písma. Má dobrou náladu, snaží se a dle rehabilitačních pracovníků se velmi lepší. Já jsem s ní hodiny a zlepšení je jednoznačné. Už začíná vydávat hlas a pomalu artikulovat. Myšlení je, krom orientace v čase, v pořádku. Usuzuje logicky, luštíme křížovky, plánujeme budoucnost (budu se o ni starat).

Bohužel se nám nedostává podpora lékařů - ani je nevídáme. Každý den ji myjeme, vozíme ven, stavíme na nohy pomocí speciálního lehátka, píšeme, pouštíme filmy, cvičíme pusu a dáváme už cca 10 lžiček jídla denně. Co ale dále - abychom ji učili nové věci? Co se týče pohybu - ten se lepší. Byla ochrnutá na levou polovinu těla, nohou již začíná reagovat. Pravá strana je téměř v pořádku. Sama je stále nepohyblivá - pouze rukou a nohou, poprvé se sama otočila na bok. Jak ji dále cvičit, motivovat? Do lázní ji nevezmou - má pleny, PEG a tracheostomii ( i když už na 90% odkašle sama).

Víte, jsem z toho zoufalá, když nevím, jak více jí pomáhat a vracet do života. Tatínek začal stavět nový, bezbariérový barák, ve starém domku budujeme pojezdy, díky kterým ji dostaneme do sprchy, bude se moci učit chodit, pomáhat mi v domácnosti (rozumějte, spíš se učit něco dělat).

Maminka je pro mne vším, budu se o ni starat a pracovat z domu. Často přemýšlím nad tím, zda je již v takovém stavu, že lze říci, že má předpoklad normální délky života? Nebo je stále brána za ležáka (posazujeme a postavujeme ji zatím cca 3-5 hodin denně, až bude doma, tak více), kde je doba dožití krátká? Zatím neměla žádnou infekci, žádný problém. Má ohromnou chuť do života. Děkuji.

27.9.2016

Dobrý den,

Česká asociace paraplegiků - CZEPA byla založena jako sdružení/spolek specializující se na pomoc lidem ochrnutým po poškození míchy. Zdravotní postižení způsobené poškozením mozku má také svá specifika, ověřené způsoby rehabilitace, podpůrnou síť organizací a kontaktů. Právě z důvodu specializace na pomoc lidem se získaným poškozením mozku Vám doporučuji kontaktovat dvě společnosti:

 

ERGOAKTIV - Centrum moderní rehabilitace pro osoby se získaným poškozením mozku nabízí odborné poradenství, specializovanou rehabilitaci, denní stacionář a další služby.

 

CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin nabízí poradenství, rehabilitační program, svépomocnou skupinu pro rodinné příslušníky a další služby.

 

Věřím, že v uvedených společnostech najdete pracovníky, kteří Vám poskytnou specializované poradenství, odpovědi na Vaše otázky, proberou s Vámi možnost rehabilitační podpory pro Vaši maminku, podporu ve formě sdílení s jinými rodinnými příslušníky osob s poraněním mozku a další užitečné informace, zkušenosti a služby.

Pokud byste na uvedených kontaktech neuspěla, spojte se s námi na telefonu 775 980 952.

 

Pevné zdraví a úspěšnou rehabilitaci Vaší mamince a Vám hodně sil a energie při řešení složité rodinné situace.

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Dobrý den,
nevíte jak je to v letadle s toaletou pro vozíčkáře? Ve čtvrtek letíme a přítel dostal antibiotika, takže se někdy musí cévkovat co 15 minut.
Děkuji
6.9.2016

Dobrý den,

ve větších typech letadel jsou již k dispozici toalety, do kterých se vejde transportní vozík letecké společnosti, který se používá při přesunu vozíčkáře na palubu letadla. V případě letecké společnosti ČSA je vozíčkář umísťován co nejblíže WC (obvykle při délce letu 2-3 hodiny). Přesun na toaletu je možný pouze v případě, že nebude muset být cestující připoután (přesun na WC nelze zrealizovat při vzletu či přistávání letadla).

Pokud má Váš přítel samovolný únik moči, doporučujeme použít pro let urinal se sběrným sáčkem. 

 

Bližší informace by Vám měla poskynout také letecká společnost, se kterou budete cestovat.

S pozdravem,

 

Mgr. Dominika Horáková, DiS.

sociální pracovnice

 


Dominika Horáková
Dobrý den, chtěl bych se informovat jak by to bylo s pobíráním ID od ČSSZ, pokud bych se dlouhodoběji přestěhoval mimo ČR (do země v rámci EU), spolu s osobou poskytující mi péči. Vzhledem k mému stavu a zkušenosti, že se mi u moře ulevilo od dlouhodobých bolestí a léky mi tam pomohly bolesti lépe zvládat (v ČR mi díky nestabilnímu počasí ani silné léky nepomáhají), uvažujeme že vzhledem k tomu, že nás v ČR bohužel nic nedrží (nemáme díky mému úrazu a nemožnosti pohybu zaměstnání, děti, nemáme žádný majetek...) bychom se přesunuli (s mou pečující osobou) do oblasti kde je mi po zdravotní čili i "lidské" stránce lépe-respektive kde zvládám s menším úsilím své poúrazové bolesti, kterými trpím neustále již přes 4 roky. Jaký by to mělo vliv na pobírání mého ID a PnP, když můj zdravotní stav hodnotí úřady v ČR? ID a PnP II. stupně jsou naše jediné příjmy, z kterých jsme v zahraničí lépe schopni pokrýt náklady na bydlení i na stravu (lépe než v ČR a s lépe zvladatelnými bolestmi). Pracovní život jsme měli před mým úrazem v ČR, kde jsme také hradili daně, zdravotní a sociální pojištění, z čehož mi také byl po úrazu a trvalých následcích vypočítán můj ID. Jak bychom případně měli postupovat? Trvalé bydliště bychom měli hlášené jako doposud v ČR, korespondence by nám chodila k rodičům, ale bydleli bychom v zahraničí (EU). Předem Vám děkuji za informace týkající se této problematiky. Přáli bychom si, aby bolesti alespoň trochu polevily a již jsme objetovali s manželkou vše co jsme do mého úrazu budovali.
6.9.2016

Dobrý den,

odpověď začnu tématem příspěvku na péči, ve kterém máte ohlašovací povinnost oznamovat změny na ÚP ve lhůtě do 8 dnů. Ve formuláři žádosti o příspěvek na péči uvádíte adresu trvalého bydliště, skutečného pobytu a adresy pro doručování. Formálně byste měl/měla změny v těchto údajích (včetně např. změny pečující osoby či hospitalizace) úřadu práce ohlásit.

 

Invalidní důchod je možné vyplácet do ciziny. Dle sdělení České správy sociálního zabezpečení nejprve zašlete na ČSSZ čestné prohlášení o pobytu v zahraničí po dobu více než 270 dnů (není vystaven formulář, může být sdělení ve smyslu: "Čestně prohlašuji, že od data ... budu více než 270 dnů žít v zahraničí na adrese ........... Invalidní důchod zasílejte na číslo účtu...." - uveďte včetně zahraničních kódů účtu).

 

Čestné prohlášení však nestačí. Při pobytu v zahraničí je důchod vyplácen zpětně a to v takovém intervalu, v jakém dodáváte na ČSSZ v ČR formulář Potvrzení o žití - pokud chci důchod vyplácet zpětně za každý měsíc, musím Potvrzení o žití zasílat každý měsíc, pokud chci výplatu za půl roku zpětně, stačí formulář vyplnit jednou za půl roku. Tento formulář je na webu ČSSZ vystaven v několika jazycích - volíte ten, který je pro zvolenou zemi vhodný. Formulář musí být Vámi podepsaný a Váš podpis musí být úředně ověřený (místním úřadem, notářem, zastupitelským úřadem aj.).

 

Obecné informace k zasílání důchodu do zahraničí najdete také na webu ČSSZ či na klientské telefonní lince ČSSZ 257 062 860.

 

S podzravem

Bc. Hana Sixtová

sociální pracovnice

 

 


Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA
Ahoj, jmenuji se Jan Středa, jsem 12 rokem na vozíku, kvadruplegik s potřebou celodenní asistence. Bydlím v rodinném domě, na vesnici, v příjemném prostředí. Nabízím pracovní místo asistenta (žena nebo muž) na plný úvazek včetně bezplatného bydlení v mém domě (samostatná část domu). Pobírám příspěvek na péči ve 4. stupni. Asistence obnáší tyto činnosti: příprava jídla, hygiena + cévkování + toaleta, nakupování, občasné vyřizování věcí na úřadech, péče o domácnost, atd. Vážný zájemce mě může kontatkovat na telefonním čísle 605 419 300 a po vzájemné domluvě se může příjet podívat, popř. u mě strávit den, dva aby viděl jak to v reálu funguje.
24.8.2016

Dobrý den,
do poradny se dávají dotazy na odborníky,  se kterými CZEPA spolupracuje. Váš dotaz bych zařadil spíš jako téma do diskuze nebo jako samostatný příspěvek pod záložku Seberealizace/Asistence. Proto jsem Váš inzerát vložil jako nový příspěvek pod záložku Seberealizace/Asistence.

http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/kvadruplegik-hleda-asistenta/


Vozejkov
« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 17 | »
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png